Fanoušci hrdinů Rockyho či Ramba se mohou těšit z dalšího vydařeného filmového kousku svého hrdiny. Nezapomenutelný Sylvester Stallone (v tomto případě i spoluautor scénáře) se tentokrát představí jako řidič kamionu Lincoln Hawk, který nás ve snímku Do útoku zavede do proslulého Las Vegas, kde se koná bouřlivé Mistrovství světa v páce. Hawk, který musí spoléhat na svou bystrost a sílu vůle, se pokusí napravit svůj život získáním finanční odměny za první místo a obnovit vztah se svým synem (David Mendenhall), kterého dříve opustil kvůli svému majetnému a bezcitnému tchánovi (Robert Loggia). A tak si to Hawk v bouřlivém finále rozdá s některými velikány šampionátu - pěkně ve stylu Rockyho. Užijte si tuto fantastickou zábavu! (oficiální text distributora)

Piškotka

Hvězdičkou hodnotím snahu, jinak by to byl odpad. Sly v netypické roli nalezeného otce. A aby nechal svého malého synka řídit kamión, a aby to synkovi šlo během minuty, tomu opravdu nevěřím. Trošku mimo reál, ale nevadí. Námět samozřejmě stupidní, Sly to alespoň zachránil svaly a plastickými operacemi. To se opravdu cení. Bez něho by film byl zcela o ničem. ()

Prochy38

Nízké hodnocení nezmění můj názor na film, na kterém jsem vyrůstal. Sly nemusí být pořád Rocky nebo Rambo a tedy mu to šlo moc dobře. Trocha té emocionální části, kdy řeší problémy v rodině, není nic divného. Líbilo se mi to a protože jsem nečekal na nic velkolepého, rozhodně jsem zklamaný nebyl. ()

peetriss

Sylvester Stallone v na něj neobvyklé roli svalovce s otcovskými pudy. Je to sice hloupá, vysoce naivní, ale současně i svým způsobem příjemná klasická jednohubka z dob "véháeskových" s bohužel velmi odfláknutým sbližováním otce se synem, který je navíc nesympaticky obsazen. Zaujaly syntezátory Giorgia Morodera. 50% ()

Paldiny

Koncom osemdesiatych rokov sa snažili obe akčné ikony okrem dospelého publika osloviť aj iné cieľové skupiny, akými malo byť mladšie osadenstvo, prípadne mamičky. S cieľom vymaniť sa zo škatuľky to skúsil Arnie s priemernou, zato finančne úspešnou komédiou, kde sa stretol s "dvojčaťom“ Danny DeVitom a pár mesiacov predtým si Sly strihol hlavnú rolu v športovo-rodinnom snímku Over the Top. Ten je v našich končinách známy pod zavádzajúcim názvom Do útoku. Žiadnu pecku v štýle Cobry ale netreba očakávať, ide len o hľadanie cesty otca k synovi, aké je okorenené majstrovstvami v armwrestlingu. Okrem toho, že si film odniesol po páre ovocných pochutín, neuspel ani po finančnej či fanúšikovskej stránke a je tomu tak dobre, lebo prísť o Johna Spartana alebo Waltera Gabea, by bolo silné kafe. Čo sa mi na snímke páčilo, krásne horské lokácie a krištáľovo-čistý soundtrack "made in 80", aký je príjemný na posluch aj samostatne. V Slyovej filmografii teda priemerný kúsok, ale isté miesto si v nej zastane, veď koľko iných filmov z prostredia "páky" poznáte? ()

gumolit

Z nostalgickych spomienok ani nemôžem inak hodnotiť 😀 Stallone, jeho kamión, preteky v pretláčaní a ten jeho malý drzy syn a samozrejme klasická soft rocková hudba.Samozrejme geniálne to nie je ale určite z tých lepších filmov so Slyom ()

mira007

Nostalgický doják střihem rodinného filmu se Stallonem jako tatíkovi, který řídí kamion a musí se sblížit se svým synem, kterého nikdy neviděl. Potud nijak originální, nicméně ten kamion s orlem nebo co to je za dravého ptáka byl zapamatovatelný, ale hlavně to téma páky jako děsně cool sportu to zapsalo do historie a taky je to první film, kde Stallone nikoho nezmlátí v ringu, nebo nepostřílí. ()

Emo-haunter

A ještě jednou do světa osmdesátkové atmošky, pro změnu zase se Slym Stallonem, který chce obnovit vztah se svým synkem, a vydávajícím se na šampionát v páce. Proč ne, místy sice nelogika bijící do očí, ale souboje byly moc fajn, a atmoška osmdesátek v čele s dobrou hudbou a kamiony potěšila. Účel to pro mě splnilo, v klidu na něco mrknou a neřešit. 6/10 ()

Dzarule

Nevim proč to má samí zápory, podle me je to dobré film né hodně dobré ale dobré je, a navíc celí film provází dobrá muzika. ()

JanPancir

Tak pro tohle se Sylvester Stallone narodil. Jedna z těch jeho uvěřitelnějších rolí. Škoda některých příběhových klišé prvků. Jako malej jsem si rád dával páku díky tomuhle filmu. Jen jsem tak často nevyhrával jako Sylvestr. ()

Camulator

V jednu chvíli, když běžela scéna s jakýmsi černochem a poté rozhovor mezi Slyem a jeho synem, jsem si myslel, že koukám na nějaký díl Rockyho... ()

Thehellion

Nechápu nízká hodnocení, je to jasnej nadprůměrnej 80 let..střízlivě dobrej film, kterej vůbec nenudí..to se tu zase nejspíš rozjela nějaká poza..:-) ()

majec4

Taka klasika z 80tych rokov so Slyom v hlavnej ulohe. Na vecerny program lepsia varianta ako x-ty krat pozerat Priatelov z archivu. No celovecerak o pretlacani je silna kava, takze jasne ze tam museli namontovat pribeh o otcovi a synovi. ()