Fanoušci hrdinů Rockyho či Ramba se mohou těšit z dalšího vydařeného filmového kousku svého hrdiny. Nezapomenutelný Sylvester Stallone (v tomto případě i spoluautor scénáře) se tentokrát představí jako řidič kamionu Lincoln Hawk, který nás ve snímku Do útoku zavede do proslulého Las Vegas, kde se koná bouřlivé Mistrovství světa v páce. Hawk, který musí spoléhat na svou bystrost a sílu vůle, se pokusí napravit svůj život získáním finanční odměny za první místo a obnovit vztah se svým synem (David Mendenhall), kterého dříve opustil kvůli svému majetnému a bezcitnému tchánovi (Robert Loggia). A tak si to Hawk v bouřlivém finále rozdá s některými velikány šampionátu - pěkně ve stylu Rockyho. Užijte si tuto fantastickou zábavu! (oficiální text distributora)

tsatsiki

Jednoduše klasika. Výborně napsaný film, výborně zahraný a místy opravdu dojemný, takže kdo si rád u filmu pobrečí, tak můžu doporučit.Navíc Sylvester je tady v plné formě a zdatně mu sekunduje jeho filmový syn.5* ()

mr.sulas

Snaha o to přechytrale hodnotit nějaký snímek?Jak byla dobrá kamera a režie?Jak byly jednoduchý dialogy?Jak blbě to Sly hraje?Takhle se nedá hodnotit.Asi už filmovému řemeslu nerozumím,ale zapadne to přesně tam kam to patří!Příjemná oddechovka,u které se člověk nenudí!NIkdy nebude trhat rekordy jako současná veledíla,ale svou cenu má!To pro mě bezpochyb!Sylveter se mi v tom snímku líbil! ()

W_Parmalee

Tam kde se točí autobus tam jednou sem stál, když jeden mladej řidič na svou práci lál a povídal, že konečně už chtěl by mít klid, aby nemusel se za volantem mlít a dispečer té noci byl starý voda, který je starší než sám čas a povídá: Hochu, jak dlouho už jezdíš s tou škatulí? Víš hochu, já jezdil skoro se vším, me už i sám popovický kozel na svym hřbetě nosil a ty tady pláčeš nad jednou nepodařenou jízdou. Víš, to povídám ti já, řidič, ten tvrdý chleba má! Ví, co je motor, rotor, akumulátor, stator, kondenzátor, karburátor, kráčející exkavátor, rozdelovač, palec, kastle, parní válec, zvedadlo, hever, zlomenina žeber, kufr, fofr, "Koukej uhnout, fotr!", velkej rum, sanitka, blázinec, záchytka, musí řídit rukama nohama, jo, řidič ten tvrdý chleba má. Řidič ten musí umět čumet dopředu, jestli už je servis v dohledu, nesmí pustit myši k trabantu, jinak mu z něj zbyde jen půl volantu. Hojivý šťovík musí mít v lékarničce, umělý dýchání cvičit na svý babičce, v případě nouze vlíct auto na tyči a uhejbat když jedou hasiči. Ví co je auto mapa a kde se dobře papá řidič ten muší umět nahustit duši, když zmáčkne šaltpáku, všichni stojej v haptáku, já ve frmolu jezdim jen na kastrolu. Milá, nech vzlyků, mám přece školu smyku. Fridex, Místek, zadřel se mi pístek. Už každej patník můj blatník dobře zná, jó řidič ten tvrdý chleba má. Ví jak jet aby to jelo a z auta bylo dělo, blinkry, mlhovky, od tinktury jodovky, motoru bručení a povinný rčení: sám mistr Fittipaldi vzal mě do učení. Už jsem od ledna pilot Formele jedna. Tak se to maže v mý rychlostní almaře. Dál už se řítim jen s třema kolama, jó řidič ten tvrdý chleba má. Ví co je eM-Bé, Škoda, "A řikejte mi voda," Renault, Fiat, "Nechoďte chlapci píať." "Mámo, vem bágl", v motoru trampskej lágl, laudon donrvetr, nejde ani tachometr. Honda, Jawa, slon ma přednost zprava, Mercedes, Toyota, žénu je jak kojota, Každá ta značka je lehce zmačkaná, jó řidič ten tvrdý chleba má. Ví jak se udělá myška i jak se dávaj dýžka tak uhýbej z cestičky, nemám brzdový destičky. Teď mi drž palce, už jedu na dva válce. Co z toho auta zbyde, zvážim na decimálce. Koupu se maně v svý olejový vaně. Pneu a gumy - každej jezdí jak umí. Můj vůz sto koní a tři slony má, jó řidič sem tvrdej jenom já. ()

Dexter666

Prostučký filmík, ktorý našťastie delí emócie medzi otcom a synom a pretláčaním v pomere 40:60, takže sa na to dá (samozrejme aj s istou dávkou nostalgie) pozerať. Skvelý moment prichádza v podobe zvukovej originalitky na pozadí záverečného súboja. Film poznačený dobovou jednoduchosťou, ale uvedomte si priatelia, že aj to nám kedysi stačilo... ()

imaginer21

Ale mně se to fakt líbilo. Ty SLYovy věčně smutné oči v kontrastu s naprosto odvázanou happy závěrečnou atmosférou, ta příjemná hudba i poměrně fungující proměna vztahu otce a syna. Je to prostě melodrama, ne akčňák, který v něm kvůli SLYovi všichni tak marně hledají. A jako drama (i když to podle plakátu nevypadá) funguje naprosto skvěle. Rozhodně líp, než ukazuje místní hodnocení (55 %). Já bych to viděl aspoň na 75. ()

jopal

A u mna super film. Aj po 2. pozreti s veelkym odstupom casu! Kludne si ho odlozim a pozriem opat. Aj ja som bol chlapec, moj otec nebol az taky a predsa BOL! ()

KeiGe

A na konci dojde k té dramatické chvíli, na kterou čekáme už od začátku. Sylvester bude muset provést nějaký ten hrdinský čin u kterého nás budou tvůrci velice "napínat"... Asi bych se na to nedodívala, kdyby tam nehrál Sylvester. Nebo bych si to spíš ani nerozdívala... ()

Figuska

Dobrý film své doby (z VHS, dabovaný jedním monotónním hlasem), který si pamatuji dodnes, takže by nebylo fér dát mu nízké hodnocení. ()

Marty_cihi

V popisu filmu chybí žánr komedie. Protože já se u toho docela bavil, příběh byl sice úplně o hovně, ale i přesto má ten film něco do sebe. Dalo se z toho dostat mnohem víc. Ale to by pak nebyli žádný Béčkový filmy :-D. na těch 50% to asi má... ()

LeePriest

Ne zrovna dvakrát propracovaný scénář, kromě Stallona a Davida Mendenhalla mizerní herci, až do turnaje ke konci celkem nezáživný průběh, chyby typu dítě se během okamžiku zázrakem naučí plynule řídit auto atd. Suma sumárum, kromě skalním příznivcům Sylvestera Stallona bych jinak film nedoporučoval. Nejpovedenější je poslední 1/4. ()

ZetDaElO

Niekoľko hnusných 80's hitov, Sly vo svojej klasickej mimickej póze pripomínajúca baseta a príbeh vďaka ktorému sme sa pretláčali každú prestávku na základnej. 4/10 ()

Beer11

Po otočení kšiltu dozadu se zapíná páková mašina ´´terminátor´´ na plné obrátky. Nelze se dostat dveřmi do domu, tak to vezmu kamionem přes zeď. Jeden z mála hollywoodských filmů o vztahu mezi odcizeným synem a jeho otcem, ze kterého se stane v průběhu filmu vzor a na konci vítěz. ()

zurivymlok

Jeden z jeho nejhorších a nejnudnějších filmů znovu přežvejkávájící stejné myšlenky jako dříve v Rockym a později ve Formuli apod. ()