Americký pilot za letu neuposlechne rozkaz a shodí velký náklad potravin hladujícím utečencům ze Středního východu. Z obavy před publicitou se ho představitelé amerických vzdušných sil snaží dostat do ústraní. Pověří ho novou úlohou - strážit prezidentovu speciální kufřík s počítačem na spustění nukleární války. Když se prezident se svým novým strážcem aktovky vrací z konference do hotelu, přepadnou je teroristé a zmocní se kufříku. V přímém televizním přenosu požádují prezidentovu sabevraždu, jinak odpálí jadernou raketu na Washington. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Nic naplat, je to špatný film a to po všech stránkách. Námět příběhu až moc jednoduchý a scénář spíchnutý snad za večer. Teroristická skupina zase něco ukradne prezidentovi USA a hrozí jaderný konflikt. A nezničitelný major Frank Cross mající problémy se sebekázní v podání Dolpha Lundgrena s vervou sobě vlastní zachraňuje co se dá. V rámci nízkorozpočtových videosnímků se jedná o přirozený filmový standard, kde se na kvalitu nikdy nehledí, ale přeci jenom alespoň kameraman si mohl dát více záležet. Například pohled z helikoptéry přes hlaveň střílejícího kulometu po onom majorovi. Noční scéna na střeše výškové budovy. Stačí si všimnout, jak neobratný ten major je a jak pomalu otevírá dveře, aniž by ho trefila jediná kulka. Ale jakmile za těmi dveřmi zmizí, ze střelce se rázem stane čarostřelec a střílí salvu přímo do dveří a nikam jinam. Ne, tohle už opravdu skutečně ne. Zkratkovitý děj plný děr a nelogičností s nemalým množstvím akčních scén. Určité napětí to má a akční filmová zábava funguje, jen je potřeba při sledování skutečně nad tím nepřemýšlet, jinak běda. Takže další nevýrazný akční nízkorozpočtový videofilm Doplha Lundgrena o jednotlivci zachraňující svět. Nebo jinak řečeno, další verze dle námětu ´Die Hard´. ()

Acrobat odpad!

Málokedy máte stav beztiaže v mozgových závitoch, lebo vidíte Dolpha behať v alobale rovno pri štarte nukleárnej rakety. A to nie je všetko. Vrhne sa proti automatom do otvoreného priestoru, strechy amerických miest sú ako diaľnice a kopa ďalšieho. A už som spomenul, že ani 10 sekúnd nestačí a ešte 2 sekundy pred odpočítaním dôjde prúd, ktorý generátor zapne o 0,5 sekúnd ? A toto a ešte veľa ďalšieho sťaby prvotriednej akcie Vás čaká pri tomto snímku, ktorá jeden flash venoval aj Einsteinovi. "Ľudská hlúposť..." (videné 12.11.2018, YT) ()

Likan7

Lundgren zachraňuje svět s jaderným kufříkem v ruce. Je to přesně tak špatný jak to zní. Celý film je točený asi ve 3 místnostech, ve skladišti, kde neměli na zaplacení elektřiny, takže je všude tma. Tohle za půl roku úplně zapomenu, že jsem viděl. Lundgren točil fakt strašný trash. ()

Nix

Je to perfektní béčko, kde Lundgren má jednu hlášku za druhou a akce je tu opravdu spousta. Automobilová honička po střechách, Dolph visí z hotelu, v šachtě, atomový kryt, parádně se střídají prostředí a jede se. Záporák je dobrý parchant, takhle to mám rád, opravdu lepší film s Dolphem. ()

johnsnow

Zatiaľ čo Seagal začal s priemermi až po roku 2001 tak Dolph začína už teraz. Pritom prvá polhodinka je fakt skvelá, avšak po obsadení komplexu tempo upadne a do konca sa už nezlepší. Bitky sú dosť slabé, prestrelky tiež a protivníci sú často vyradený jednou strelou či ranou. Záporák stojí za prd, ale na druhú stranu má morálny dôvod robiť to čo robí. slabšie 3*. ()

Randall

Jedna hvězdička za film samotný... ...a druhá za vtipný dojem, že Mission Impossible 4 opravdu intenzivně vykrádá konec tohoto filmu. ()