Mstitel

Hlavní postavou je bývalý policista Frank Castle, jehož manželka a děti se před pěti lety staly obětí atentátu, bomby, kterou pod jejich auto nastražil úlisný mafián Gianni Franco. Protože také on byl úředně prohlášen za mrtvého, zmizel v podzemí města, kde si v systému kanalizačních stok a chodeb vybudoval tajnou základnu. Od té doby se zjevuje s heslem vinní budou potrestáni jako nelítostný soudce, porota i kat zabíjí zločince, kteří unikají spravedlnosti. Za těch pět let jich má na kontě hodně přes stovku a brzy přibudou další. Jedním z těch, kdo tuší pravou totožnost tajemného mstitele je bývalý Castlův parťák Jake Berkowitz. Do tuhého jde v okamžiku, kdy se do města vrátí Franco, aby znovu doplnil prořídlé řady zločinu, zdecimované nelítostným Punisherem. Chce spojit všechny mafiánské rodiny pustit se s nimi do boje proti japonské Yakuze, vedené nelítostnou kráskou Lady Tanakou, která se chce zmocnit nadvlády nad městem. Její tah je krutý a postaví Punishera do nečekané situace. Tanaka totiž unese mafiánům jejich děti, včetně Francova syna Tommyho. A protože Punisher netrestá nevinné, pronikne do sídla Yakuzy a zachrání je. Jediný, kdo shodou okolností zůstane v zajetí japonské mafie je právě Tommy. Punisher se pro něj vrátí, ale je přitom dopaden. Zoufalý ze ztráty svého syna, pomůže Franco Punisherovi uniknout z vězení a přesvědčí ho, aby se společně s ním vydal zachránit jeho syna. Společně pobijí poskoky Lady Tanaky a nakonec i ji samotnou. Zachrání Tommyho, ale nakonec stanou proti sobě. Dva nesmiřitelní rivalové. (oficiální text distributora)

killjezor

Naprosto příšerné Béčko s Punisherem v hlavní roli, které si z původní předlohy bere snad jenom jména. Lehce nastíněný důvod Frankova jednání, žádná hloubka postav, žádné zvraty. Škoda nevyužitého potenciálu, škoda nepoužitých punisherovských insignií. Aposň že Stan Lee dělal konzultanta. ()

korndaddy

Po pravdě jsem se bavil víc pozorováním lustru a následným kocháním se mžitkami, jenž mi světlo z lustru způsobilo. Já vlastně ani nevím o čem to bylo. Taková to byla zábava. Ale Lundgren je vážně tvrďák. ()

iXtr3m3

Tak ako mám Lundgrena rád, tak musím potvrdiť, že jeho Punisher bol zďaleka najslabší. Určite je to aj vekom snímku, aj keď som hovidel roky dozadu, ale aj tak. Nemastné neslané, slabučké. Škoda. Vzhľad aj muskulatúru by na neho v tej dobe mal. ()

AdamesWWE

[7,5/10] Pomstiteľ s Dolphom predstavuje presne to čo som si od daného žánru, herca a daného roku prial. Veľmi dobrý klasický akčný film, ktorý sa na nič nehrá, hlavný hrdina ktorý sa ničoho nebojí a pomstieva všetkých nevinných. Lundgren podáva presne ten očakávaný perfektný herecký výkon, jeho "pomocník" je dosť dobrý a naštastie aj vtipný, no hlavný záporáci ma príliš neoslovili, ale aj tak boli svojím spôsobom zaujímavý. Od tohoto filmu som očakával aj riadku 80-tkovú atmosféru, to tu bolo a dúfal som aj v početné množstvo dobrej akcie. Tej tu bolo viac ako som čakal a na úrovni vysokej. Množstvo prestreliek, výbuchov, veľa zabitých, vrhanie nožov atd´. Element Pomstiteľ funguje tak ako má, poteší každého fanúšika dobrej akcie a fanúšikov Dolpha obzvlášť. ()

Corpsegrinder

Po dlouhý době jsem to dal znova a docenil to trochu víc takže přidávám čtvrtou hvězdu, je to celkem zábavný béčko se slušně natočenýma přestřelkama a rvačkama, Dolph je ještě ve formě a do role se hodí a hlášky jako "je tu mrtvo" nebo "nechci to protahovat" mě upřímně rozesmály. Škoda že mu nedali klasickou komiksovou uniformu, no ale nevadí. ()

Wishkah

Ze začátku to mělo docela našlápnuto a úvodní vyhlazení mafiánského domu je působivé. Vše ale pomalu a jistě klouže níž a níž do béčkových vod. Závěrečná akce už je doslova uspávající břečkou. Škoda. Potenciál by tu byl a Dolph Lundgren mi do role Franka Castlea seděl. Přesto nejlepší The Punisher ()

Lionheart

Osmdesátková béčková tvrďárna; mstitel a hrdina jak má být - neohrožený, "nesmrtelný", nemilosrdný a temný. Tady Dolf Lundgren ukázal, že je mnohem lepší než Arnie. ()

Paldiny

Za 5 rokov po vyvraždení rodiny, Frank Castle sprovodil zo sveta 125 grázlov a rozhodne nehodlá znižovať priemer. Poctivá Lundgrenovka, kde hlavná postava nekladie zbytočné otázky, neváha dolámať väzy trebárs aj nežnému pohlaviu či bez mihnutia oka vystrieľať 30 japončíkov trénujúcich s drevenými paličkami. Akčná klasika, ktorá má všetko, čo márne hľadám v dnešných akčňákoch a ktorá si snáď ani nezaslúži takéto nízke hodnotenia. ()

Toshiro30

Ano, je to béčko. Přesto je to zatím nejlepší převedení Punishera na filmové plátno. Dolph Lundgren sice nepodává nijak oslnivý výkon, ale to po něm taky nikdo nechce. Hlavní je akce, která rozhodně nenudí. Film má svůj osobní styl, mnohem lepší, než novější dvě verze z roku 2004 a 2008. Doufám, že se časem někomu podaří natočit Punishera tak, aby to byla extra třída. Myslím, že si to Frank Castle za ty léta dřiny už zaslouží. ()

videofil

V tomto akčním filmu, který u nás vyšel na videokazetách během roku 1992 u Intersoniku, hraje hlavní roli můj oblíbený Dolph Lundgren. Po přečtení některých zdejších komentářů moc nechápu, jak někdo může tento film označovat za béčkový. Jedná se o áčkový film, natočený podle Marvelu. Dolph Lundgren se na tuto roli hodí skutečně skvěle. Padne mu jak kožený oblek, tak motorka, na které se prohání. O obsahu se zmiňovat nebudu, myslím, že to nemá cenu. Akční scény jsou skvělé, hlavně závěrečná likvidace yakuzy. Co se týče českého dabingu, není úplně špatný. Dolpha zde dabuje Pavel Soukup, který k němu už neodmyslitelně patří. Akorát mě mrzí, že Louise Gossetta jr. nedabuje Alois Švehlík, který ho podle mě dabuje ze všech dabérů nejlépe. Jinak skvěle dabují i Gustav Bubník, Ivan Richter i Dagmar Čárová. I když uznávám, pokud film někdy vyjde na DVD, což osobně doufám, lepší předabování by si zasloužil. A rozhodně je tento Mstitel lepší, než hollywoodský Kat, kterého považuji za jeden z nejhorších akčních filmů posledních let. Nebýt hostování Roye Scheidera, tak této novější verzi dávám odpad. ()

stankub

Co k tomuhle filmu říct? Snad jen tohle - Lundgren to řeže hlava nehlava, když nemá kulky (a že jich má sakra dost)seká katanou, napichuje lidi na zeď, láme vaz na počkání - klasický akční béčko 80. let, ale musim říct, že je jedno z těch lepších, u mě to vychází na dobrejch 75 %. ()

masiko

Nejvetsi prdel je, jak pokazde kdyz se schyluje k pestnimu nebo jakemukoliv jinemu souboji nablizko, tak Lundgren proste vytahne bouchacku a toho druheho odpraskne. ()

TaanStari

Čekal jsem, že to bude kravina, ale až taková? Mafie, Yakuza, dcera paní Tanakové (wtf?!?), nahá meditace v kanálu, no prostě extratřída. ()