Novým partnerem policisty Chrise Kennera se v boji proti zločinu stává Johnny Murat, který je jeho pravým opakem. Chris je plavovlasý běloch, vyrostl v Japonsku, i dnes ctí japonské tradice a pohrdá americkou kulturou. Johnny je Asiat, vyrostl v Americe, japonské tradice mu nic neříkají, zato si s chutí užívá všeho amerického. Zdá se, že jediné, co mají společného, je láska k bojovým uměním. Společně mají vyřešit sérii zločinů v japonské čtvrti a dostanou se přitom na stopu japonské mafie Yakuzy, jejíž nelítostná krutost a fanatická disciplína z ní dělá tu nejnebezpečnější na světě. A pokud ji řídí chladnokrevný Yoshida, platí to dvojnásob. Ten se právě vraždou původního majitele zmocnil klubu Bonsai a setnul hlavu prostitutce Angel, která ho zradila. Svědkem chladnokrevné vraždy byla zpěvačka Minako Okeya a Chris, který chce získat informace, ji s Johnnym v poslední chvíli zachrání před útokem zabijáků. Současně Chris zjistí, že to byl právě Yoshida, kdo před lety zavraždil jeho rodiče, a navíc se s Johnnym dostane na stopu nové, nebezpečné drogy, kterou chce Yoshida zaplavit město. Yoshidovi se sice podaří Minako unést, Chris a Johnny však nedbají jeho hrozeb, proniknou do jeho přísně střeženého domu a zpěvačku znovu zachrání. Yoshida, jehož ješitnost byla zasažena na citlivém místě, vyšle do ulic malou armádu s jediným příkazem - zmocnit se Minako, Chrise i Johna. V japonské čtvrti se rozpoutá nelítostná a krvavá válka. (TV Nova)

Tamten

Na to, že to má být údajně nejlepší film s Lundgrenem, tak to žádný extra odvaz není. Příběh průměrně klasický, jaký je ve většině těchto filmů, scény s bojovým uměním ukazují, že tuto záležitost bychom měli přenechat východní Asii a naopka scény a la Rambo (tedy stojím s kulometem uprostřed nepřátel a zvolna se procházím po okolí) by se měly nechat Stallonovi a Schwarcenegrovi. Pár relativně vtipných hlášek, co se tam objeví, jsou vtipné spíše v tom směru, že člověk uvažuje, zda je myslí vážně (viz "kulka mi prolítla ramenem", přičemž má průstřel přímo na aortě). ()

Acrobat

najlepsi film DOplha,ked uz to musim tak povedat. Bol to moj prvy ultrakrvavy akcny,ktory som nevidel doma, ale tisickrat u kamarata. Ach to detstvo. Ach Brandon! ()

waska

Tenkrát jsem se docela dobře bavil, dnes se na to pro jistotu už raději dívat nebudu. Nerad bych si kazil iluze. ()

danny_21

Poctivá akční béčkovka 90. tých let, dky frčely podobný kusy o boji dvou rozdílných parťáků proti podsvětí mafie samozřejmě s chudnkou fešandou, která se do toho namočila a Švéďák si ji vzal pod své ochranné pracky. Akce, honičky, souboje se střídají jak na běžícím pásu, Doplhovi tohle sedělo, i když pobíhal chudák v šílenejch hadrech. Ale hlavně člověk musí povzdechnout nad tím, jaká hvězda se mohla stát z Brandona, ten kluk měl fakt budoucnost - 60 % ()

Mik_e

Naprosto luxusní bejkovina, výborný hlášky, sympaťáci Dolph a Brandon, stopáž přesně akorát. Pro pobavení dost dobrý.. ()

Likan7

Je škoda jak Brandon Lee dopadl. V akčních rolích byl jako ryba ve vodě. V akci s Lundgrenem jim to sedělo. Chemie mezi nimi, humor, akce vyhnaná do absurdních výšin, kdy na Dolpha běží skupinka zlých hochů po jednom a on takhle 4 zlikviduje samurajskou hvězdicí. Je to pitomý? Je, ale vědí to i herci, takže si z toho Brandon Lee udělá legraci. Není to skvělej akční film, má šíleně mnoho logických kopanců a takových těch klišé, kterých tehdejší filmy byly plné, ale na koukačku, která je roztomile krátká, tohle stačí. ()

Nix

Takhle si představuju 90.tkový martial arts hláškový film. Záporák je skvělý a chemie mezi Lundgrenem a Brandonem funguje na jedničku. Tohle si dycky užiju. ()

dustur

Za mňa jeden z najlepších filmov Dolpha Lundgrena, ktorý je vo svojom žánri tiež už kult. Brandon Lee slušný a na jeho bojové umenia ktoré tu rozdáva sa pekne pozerá. A krásna Tia Carrere je takou čerešničkou na torte. A v neposlednom rade skvelý záporák z ktorého išiel neskutočný rešpekt ( Cary-Hiroyuki Tagawa ). Len škoda že film pre svoju krátku stopáž ( 76.min ) veľmi rýchlo utečie. Keďže sa v ňom veľmi veľa deje, veľa akcie, a v neposlednom rade aj súboje sú pekne natočené. Mark L. Lester natočil dve kultové filmy jeden z nich je tento Zúčtovanie v Malom Tokiu a Komando, za ktoré som mu určite vďačný. A samozrejme film hodnotím na plný počet ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️. ()

Looka

Teda už to bude pár let co jsem to viděl ale vzpomínám si že se mi to tenkrát spolu s Rudým škorpionem hrozně líbilo. Snad to není ta proklatá nostalgie. ()

TSZ

No jó, devadesátková akce se vším všudy. Tyhle filmy prostě mají, i přes svou nepopiratelnou debilnost, něco do sebe. ()

KdG

Dneska už se takovéhle filmy snad netočí. Spousta akce, opravdu vtipných hlášek, nahoty... Snad jen škoda že Tia Carrere je stydlivka a má v té erotické scéně dublérku. ()

Rodin

Strašlivě jsem se nudil a nezachránil to ani tradičně razantní Dolph. Jinde ho můžu, ale tady to bylo opravdu k uzoufání pitomé a nudné. ()

Cortesz

Jeden z těch lepších Lundgrenových filmů, ale určitě to není jeho zásluhou, ale spíš Brandon Lee, kterej tomu dodává komediální linku a Tia Carrere je krásná. Jinak příběh jednoduchej jako obvykle, ale díky rozhovorům Lee a Lindgren, které jsou hodně zábavné to docela utíká, jinak je to klasická akční břečka, kterých se v té době točilo mnoho a mnoho. ()

unrocker

Tento typ filmů zbožňuju... Nemá to pořádný souvislý děj, ale kolik je tam bojových umění tolikrát je to filmem... :) ()

RyanRainheart

Je to béčko jako brno, ale pro mě osobně jde o srdeční záležitost. Už jen proto, že se tu sešli pohromadě takový frajeři jako je Lundgren a Lee, kteří se skoro v každém záběru s někým perou a obstojně u toho ještě hláškují. Proč ne, jako večerní oddechovka určitě neuškodí. ()