Vedlejší produkt

• Slovensko Vedľajší produkt

Epizody(3)

Může být s pomocí nelegálních metod odhalený vrah stíhán? A jsme si před spravedlností skutečně všichni rovni? Hlavní postavou je detektiv Josef (Tomáš Maštalír) z ostravského oddělení vražd, který je za použití nelegálních metod při dopadení brutálního vraha potrestán každoroční rutinní prověrkou nevyřešených vražd. Díky tomu objeví případ osmnáctileté Evy. Tu před dvaceti lety někdo uškrtil v jejím bytě. Do promlčení vraždy zbývá šestnáct dnů a Josef se je rozhodne využít. Jeho touha najít vraha mu nebrání použít metody, které jsou opět na hraně zákona. (Česká televize)

mdf

Dva dily byli napínavý,ale ten poslední a hlavně,tak debilní zakončení,to jsem nečekal.Hudba byla super. ()

varg

Konečne sa tu objavili aj komentáre, ktoré nepovažujú koniec za otvorený ale jasne naznačený a to hneď v dvoch rovinách. Slušná krimi Maštalír po Za Sklom opať v roli do ktorej sa hodí, Kamera netradičná dalo sa zvyknúť, príbeh slušný, husličky violončelo už ku koncu trošku nasierali. Klaniame sa severskému krimi no toto nebolo o nič horšie. Tie 3 hodiny nepovažujem za stratený čas. DNA Productions dobrá robota zaslúžené 4 ()

tuctovychlap

a potom sa podaktorí čudujú, že "človek-milión" (by J. Cíger-Hronský) vezme spravodlivosť do svojich rúk..aby "naši ľudia" (by Hranol, Kali, Gašparko & co.) nemuseli čakať na Božie mlyny až do záverečnej..(spiklenecký žmurk) ()

malle_babbe

Za některé scénáristické fauly by se měly odebírat hvězdičky automaticky. Například pravidlo "Scénáristo, nevíš, jak vygradovat děj? Vezmi libovolnou ženskou postavu a udělej z ní úplnou krávu. To nevadí, že to nepasuje ani do děje, ani k postavě samotné, ani k výskytu v reálném světě. Nevíš znova? Tak další ženskou postavu!" by člověk skoro řekl, že už ze scénáristických příruček vymizelo v roce raz dva, ale evidentně v českých štábech stále zůstává dobře schraňovaných pár exemplářů. ()

Folio

Bylo osvěžující vidět kriminálku, která byla napínavá, opravdová, uvěřitelná (přihoďte svůj vlastní superlativ) a která v tom člověka nakonec vymáchala tak, že mi v palici hučelo ještě chvilku po závěrečných titulcích. Po place nebloumaly recitující marionety v uniformách, ale fungující postavy s realistickými dialogy, občasnou prací s obličejem (i když mám přeci jen pocit, že Hofman si čas od časi zapoměl vyměnit masku) a nějakým charakterním vývojem. Extra body za nebojácný konec - tohle nemělo hladit pavím pírkem po duši, ale pěkně ji vydrbat pohrabáčem. ()

Milonak

Po dobrých dvou úvodních dílech se to tak trošku zvrhlo a Bebjak si chtěl hrát na "moderního". Čili narvat tam akci, ještě víc vzpurného kriminalistu, korupcí prolezlou vrchnost a konec jak z Červené knihovny. Takhle pitomý závěr si to nezasloužilo.... ()

steelspace odpad!

Neskutečně odfláknuté a plné do očí bijících nesmyslů. I průměrný divák detektivek ví, že nějaké dodatečné povolování důkazů, odebírání DNA na černo samotným vyšetřovatelem či operativcem nebo znovuprověřování případů dva týdny před uzavřením by si dovolil jen naprosto dementní policista. A to nemluvím o sledování mobilů manželkou policisty, která "pracuje u operátora" - není přeci možné, aby byli tak hloupí OBA (spoiler: nakonec se ukáže, že byli). Dorazil mě poslední díl, kde GIBS obviňuje jednoho z policistů z trestného činu "zneužití pravomoci veřejného činitele", který u nás neexistuje už 15 let!!! ()

Filumena

Hodně dobrá kriminálka. Podloupnutí slupky na hnilobě ve státní sféře je k zamyšlení. Zůstává ve mně nedobrý pocit že se takové věci dějí ve stále větší míře. Jediný dobrý pocit mám ze skvěle natočené série. Výběr toho nejhoršího z Ostravy dokreslil atmosféru. ()

tonysawer

Na to, že seriál má jen 3 díly, je skvěle přehledný a ten závěr - na české poměry odvážně otevřený a přitom perfektně uzavřený. ()

Lucy39

i jako (30let) policajt jsem zírala.. v dobrým.. skoro tak dobrý seriál jak První oddělení, jen akčnější.. líp promyšlené.. dechberoucí záběry i napětí ! z profi-prostředí cením detaily jako byla ostravská čísla jednací spisů :-D ačkoliv ten zbytek (systémy, nelegální postupy a zjm. obsah šanonů) realitě neodpovídají vůbec (ale to skoro v žádné kriminálce - Kromě  super naprosto geniální scénky s Vaculíkem v Příběhu kmotra, kdy premiérovi ukazuje šanon Krakatice, premiér říká : Tak já si to večer přečtu... a nato Vaculík otevře dva plné plecháče narvané po okraj šanonama :-) .. jinak hochy z Vedlejšího produkty by samozřejmě vyhodili, ale jako celkový prolínající se příběh to bylo parádní ! ()

KarlN

Tedy pro mě osobně absolutně nekoukatelné a to především kvůli představiteli hlavní role a jeho arogantnímu vystupování vůči všem okolo...opravdu bych takového exota za parťáka nechtěl, ani za nic. Jestli to měla být hra na drsňáka, tak se minula účinkem. Snažil jsem se překousnout, ale bohužel...prostě dějová linka, na to abych to dokázal, šíleně slabá, takže to vzdávám. ()

Filmyx

Tak buď už jsem hluchá, nebo se zvukaři něco nepovedlo, protože v první scéně jsem měla fakt problém slyšet přes tu přehnaně zvýrazněnou hudbu co herci říkají. Miluju to zhruba stejně, jako noční záběry, při kterých vidíte úplný ho*no. Ale to je asi tak jediný,  co bych vytkla, moc povedená kriminálka! ()