Matthew Kay a jeho manželka Annie žijí v prostředí poklidného předměstí Los Angeles, daleko od všech potíží i potenciálně nebezpečných ulic. Jejich zdánlivě idylický život se začne hroutit, když dojde k nečekanému masivnímu výpadku elektrického proudu a oni zjistí, že jejich svět s hezkým domem, slušnými sousedy a vším tím drobným přepychem není tak bezpečný, jak si mysleli. Když se Matthew vypraví do lékárny pro léky, které potřebuje pro svou nemocnou dceru Sarah, dostane se do konfliktu s nevrlým lékárníkem, který mu je odmítá vydat kvůli výpadku, který vyřadil počítač i pokladnu. Nakonec v zoufalství využije příležitost, a když se lékárník nedívá, antibiotika pro dítě ukradne. Téhož dne navštíví rodinu jejich přítel Joe, který je mnohem ráznější než Matthew. Přestože jeho pomoc v obtížné situaci je vítaná, jeho příchodem se situace začne komplikovat. Annie totiž sebevědomý Joe přitahuje, což Matthewovi samozřejmě neunikne. Po dramatickém střetnutí s lupičem se vylekaní manželé rozhodnou opustit město a odjet k Annieiným rodičům. Joe řekne, že pojede s nimi. Cesta se však nečekaně dramaticky vyhrotí, když narazí na řidiče Garyho. (TV Nova)

Prepperka odpad!

Viděla jsem jen druhou polovinu, ale i to mi stačilo. Ani jsem to nechtěla vidět do konce jak mne nebavil, místy až frustroval. Ale po zjištění, že zbývá už jen 10 minut utrpení, jsem to teda dokoukala. Pominu herecké výkony, divnou kameru a občas i nepřehledný střih. Nejvíc mne frustrovala ta nelogika dialogů a chování postav. Když někoho nechci svézt autem, tak mu to řeknu a prostě odjedu. Proč s ním ještě půl hodiny debatovat? Když mám zraněného, vydám se pro pomoc hned, a nebudu jen doufat, že dnes ještě něco pojede okolo (zvlášť když kvůli nemožnosti dotankování bude provoz mnohem menší). Když od někoho potřebuju pomoct, budu ho přesvědčovat a prosit, spíš než mu vyhrožovat.... Ti lidé si o ty problémy sami říkali, takže není divu že je taky dostali. Chtěla bych být spravedlivá a dát filmu ještě šanci, že třeba když ho uvidím od začátku, změním názor. Ale nebudu. Co jsem viděla mne tak znechutilo, že mu prostě druhou šanci nedám. Na to se mám moc ráda. ()