Reklama

Reklama

HAIKYU!! The Dumpster Battle

  • Slovensko HAIKYU!! The Dumpster Battle (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

Šojó Hinata nastupuje do volejbalového týmu na střední škole Karasuno, aby se pokusil navázat na úspěchy svého velkého vzoru, bývalého hráče tohoto týmu, který si vysloužil přezdívku „Malý obr“. Hinata ale velice brzy zjišťuje, že členem týmu je také jeho dřívější nemilosrdný protivník Tobio Kagejama. Ačkoliv by se mohlo zdát, že jejich zcela odlišný herní styl nebude možné sjednotit, ukazuje se, že těchto rozdílů mohou velice dobře využít. Bude to ale stačit na to, aby porazili tým Nekoma v prestižním zápase, přezdívaném „Dumpster Battle“, ve kterém by se mělo definitivně rozhodnout o tom, který z těchto dvou týmů volejbalových outsiderů je skutečně lepší? (Falcon)

(více)

Videa (17)

Trailer 4

Recenze (5)

Katakimiku 

všechny recenze uživatele

Jestli jste viděli předchozí série anime a hlavně, jestli se vám líbily, běžte do kina dokud to ještě jde! Film navazuje přesně tam, kde čtvrtá sezóna skončila a je očividné, že už se teď příběh blíží ke svému závěru. Během jednoho zápasu se povedeně připomnělo mnoho památných momentů, uspokojivě se uzavřelo dost příběhových linek jednotlivých postav i jejich vztahů a na konci se dočkáme i pěkného poselství, v jehož duchu se nesl nejen film, ale i předchozí série, a to sice, že nadšení pro hru je důležitější než vítězství. Pro mě byl film skvělým připomenutím, proč jsem si Haikyuu před pár lety tak zamilovala, zvlášť po o něco slabší poslední sezóně a už netrpělivě vyhlížím "finální část 2. part" (že by AOT reference?👀). 9/10 ()

TomasKotlant 

všechny recenze uživatele

Jako koukat 90 minut na animaci, která je mnohdy v TV kvalitě se statickými postavami  v 1. plánu, tak ze začátku jsem si nadával, že jsem na to šel do kina. Ale postupně jsem si na to relativně zvyknul a při tom volejbale tam animátoři občas dokázali vykouzlit fakt hustý efekty. A postavy, který se zdály plochý, tak se pak začaly taky zajímavě vyvíjet... Čili nevím, zda to je zcela objektivní, ale takovejch sympatickejch 67 %. *** BioCentrál HK *** A upozorňuji, že po titulkách je ještě bonus, kterej jsem teda na mý projekci viděl jako jedinej, páč všici vzdali koukání na jezdící klikyháky 😊 ()

Reklama

BlackThorne 

všechny recenze uživatele

Film rozhodně není pro nováčky, protože začíná těsně po konci čtvré série seriálu. Hodně jsem se na film těšil a šel do kina s nadšením, ale moje očekávání bohužel úplně nenaplnil. Film pro mě trpí klasickým nešvarem anime filmů, které navazují nebo vyplňují mezery v ději seriálu. A to sice, že jsou krátké. To, co jsme ve třetí sérii sledovali celých deset dílů, se tu vyřeší na stopáží dílů čtyř a za celou dobu mě film nedokázal vtáhnout do svojí atmosféry tak, jako to dokázalo a při každém opětovném sledování opět dokáže anime. Co ale musím vyzdvihnout je animace, která je tady nádherná a vypadá, jakoby rozpočet na celou jednu sérii anime využili pro film. Výsledek je pro mě tedy hořkosladký, i když přiznávám, že za to mohly pravděpodobně i české titulky, které mi k anime tolik nesedí (jsem zvyklý koukat s anglickými), ale hlavně byly příšerné. V některých chvílích vypadají jako strojově přeložené bez přemýšlení nad tím, co se ve filmu děje a jak daný text vyzní. Kromě toho autor též neviděl český volejbal ani z rychlíku a zřejmě se neobtěžoval se někoho, kdo alespoň tuší, ptát. Tedy jsem dost často musel přemýšlet nad tím, co se v titulcích řeší a třeba na to, co znamená "zaútočili fajfku" jsem přišel až po filmu, když jsem si přeložil fajfku do angličtiny, tedy pipe. Pipe, přátelé, je útok ze zadní řady a nemá český ekvivalent. Prostě je to "pajp" nebo "útok z pajpu". V České kotlině také nemáme křídlové smečaře ani střední blokaře. Abych to tedy uzavřel, nebyl pro mě film z různých důvodů takovým zážitkem, jaký jsem očekával, ale pořád stojí za to ho vidět na velkém plátně. Dávám solidních 80% filmu a krásných 10% českým titulkům. Chápu, že překladatelství není moc dobře placené, ale i fanouškovské překlady za starých časů mívali minimálně jednoho korektora, který dohlédl nejen na to, jak jsou věci přeložené, ale že dávají smysl. ()

Mancunian 

všechny recenze uživatele

Má to přesně to, co od sportovního anime čekáte. Je tam trochu pomalejší rozjezd, ale postupně to graduje a dočkáme se opět skvělých momentů, na které jsme z Haikyuu zvyklí. ()

Koda 

všechny recenze uživatele

Mě ty anime nepřestávají překvapovat, a v tomto filmu je to jasný favorit. Zápas, který má hrozně podobné poselství jako minulé to basketbalové, ale tady mi daleko více přirostli k srdci hráči a dokázal jsem s nimi prožít to napětí, tu energii, tu vyčerpanost a poslechl si srdcem jejich minulost. PŘESNĚ TOHLE JE TEN TYP, KTERÝ JÁ MŮŽU. Hráči včetně jednoho hlavního klučiny Šoji, který se ze začátku nezdá jako postrach, ale postupem času filmu je jasným rivalem, podává výkon proti týmu, též kvalitnímu týmu včetně druhého klučiny, kterému je tak nějak vše u zadku, ale zkamarádil se právě s Šojou... respektive soupeřem. Právě tenhle typ volejbalu miluji a nikdo neví, jak to skončí. S chutí můžu říct, že jsem si od toho odnesl hodně toho do života a konec byl prostě epický! ()

Galerie (23)

Zajímavosti (1)

  • Po závěrečných titulcích následuje ještě bonusová scéna. (TomasKotlant)

Reklama

Reklama