Edith Cushingová (Mia Wasikowska) je na svou dobu velmi emancipovaná dívka s literárním talentem a nepěkným traumatem z dětství, s nímž se vypořádává právě psaním. Záhadnému cizinci, siru Thomasi Sharpeovi (Tom Hiddleston), se její texty líbí, jí se pro změnu zamlouvá on. Dokonce tak, že po tragické otcově smrti brzy odloží smutek a provdá se za něj. Díky sňatku se stane spolumajitelkou panství Purpurový vrch, jemuž vévodí majestátní, leč chátrající viktoriánský dům, jehož děravou střechou padá do vstupní haly déšť, sníh a listí. V jeho ponurých stěnách se Edith rozhodně necítí jako doma. Přispívá k tomu odměřenost její švagrové Lucille (Jessica Chastain) a spousta děsivých vizí, jež ji provázejí od chvíle, kdy prvně překročila práh. Edith je sice k smrti vyděšená, zároveň ji ale zvědavost nutí odhalovat tajemství, které se dům snaží pohřbít. Že jí při téhle pátrací akci půjde neustále o život, asi není potřeba dodávat. (CinemArt)

KafuR

Vizuálně krásný háv, který je pro del Tora typický, v tomto případě bohužel kazí nepříliš originální příběh, kterému podráží nohy i předvídatelnost, a to jak na úrovni lekaček, tak i v pointách příběhu. Typicky del Torovsky drsný s brutálními scénami, jinak však příliš nezávadný a mířící na široké publikum, takže ve výsledku nezapůsobí ani ponurou atmosférou, ani milostnou linií. A konečně zajímavé peripetie nakonec pohřbívá slabý závěr, který už nemá čím zaujmout a působí jako nevýrazná tečka za příběhem, jehož zpracování chtělo buď víc scénáristické invence anebo kratší stopáž. ()

helraiser

Del Toro opět nezklamal a naservíroval nám krásnou gotickou duchařinu- řekněme drama s hororovými prvky, o čistokrevnej horor se v tomto případě nejedná ani omylem, v tomto případě to není ovšem vůbec na škodu. Jelikož na gotickejch filmech docela ulítávám, tak jsem byl s výsledkem opravdu spokojenej, ale dokážu pochopit i ty, který budou mít zcela opačný názor. Prostředí starého sídla je naprosto dokonalé, duchové vypadají slušně- viděl jsem už lepší a jelikož jsem staromil tak by mi bylo mylejší míň digi, ale vypadali na dnešní dobu hezky, herecké obsazení je perfektní a k tomu sem tam nějaká ta brutalitka, finále se povedlo. Takže za mě jasnej nadprůměr, na kterej se opravdu pěkně kouká a je opravdu vidět, že rozpočet rozhodně nebyl malej. Já byl spokojenej a můžu doporučit především fanouškům gotických hororů. ()

figliar

Guillermo del Toro vo filme zanechal jasný podpis. Príšery inšpirované Faunovým labyrintom, temná atmosféra Hellboya... Aj keď príbeh bol trocha predvídateľný, tempo bolo svižné a dej napínavý. Nemal som pocit že by som sa nudil. Koniec trochu klišé, ale to sa od takéhoto typu filmu dalo čakať. Možno by som privítal viac lakačiek, ale aj tak film moje očakávania splnil. ()

Whitebeard

Chvílema opravdu výtečný, chvílema se film jakoby hledá. Napětí střídá nudnější pasáže. Ale to napětí je tam od začátku do skoro konce. Duchové jsou příjemnej doplněk filmu, ale jejich role je taková zvláštně doplňková, že mi přijde, že je to jenom kvůli rozšíření žánru filmu z thrilleru ještě na horor a duchařinu. Určitě se to dá zkouknout jako jednohubka a pochybuju, že kvůli náramný vizualizaci, stylizaci a zasazení do 19tého století ten film upadne nějak do zapomnění. Spíš naopak. Del Toro má další celkem slušnej počin. 4- ()

Jakubik

Průměrná duchařina. Na druhou stranu jsem celou dobu opravdu čekal, jak to dopadne a co se bude dít. Takže vyloženě propadák či nuda to není. Ovšem nějaká extra věc to taky není…. ()

tranquill

"Jediná láska, kterou jsme s Tomasem poznali, byla naše vlastní..." Solidní horůrek, ale Guillermo má určitě na víc. ()

Hashirama

Je jasný, že si to čtyři hvězdičky nezaslouží, ale moc rád bych to udržel v červených číslech. Nicméně jsem se od dob třetího Hobita poprvé vydal do kina (našeho malého třebíčského kina Masáž). V kině jsem zjistil, že je film s titulky,proto nás tam bylo tak málo. Ještě než jsem vyrazil, četl jsem si recenzi na moviezone, kde psali: "Každý záběr by se dal zarámovat." Schválně jsem to kontroloval a je to tak, ten pan Laustsen to měl pevně v rukou, i když je jasný, že to měl fšechno Guillermo do posledního korzetu promyšlené a interpretoval to přesně tak, jak chtěl bez ohledu na to, kolik to vynese. A to je asi dobře,minimálně z jeho pohledu. Začnu negativy - rozhodně to není horor,což je negativum, pokud se chcete bát. Já jsem se lekl jenom u kliky a to jen kvůli přezvučenému kinu. Dál je to o dobrou půlhodinu delší a hlavně v závěru to dost ztrácelo dech. Naopak mezi největší positiva patří vizuální orgie a hodně dobře zahrané role. Příběh je dost plochý, ale jako obohacená pocta klasikám víc než uspokojující. Krásný zážitek na jedno kouknutí. ()

Evny

Přes relativně nízké hodnocení zdejších recenzentů, jde o opravdu skvělý film. Velký podíl má na tomto úspěchu velice povedená atmosféra, perfektní kulisy a kostýmy. Film hýří emocemi a skvělými hereckými výkony. Dozajista nejde o klasický horor, řekla bych spíš, že jde o poetickou, romantickou detektivku s výraznými prvky hororu, trailer poněkud mate! Tuto recenzi píši s odstupem několika dní a stále jsem u vtržení z toho, jak moc se film del Torovi povedl. Řekla bych, že ženské publikum tento snímek ocení spíše nežli ta mužská část, přesto by mu měl dát šanci každý. Gotická atmosféra je natolik okouzlující, že vás to chytne a nepustí. ()

haWranka

Po vizuální stránce parádní podívaná. Všechny ty odstíny šedočerna se s červenou krásně doplňovaly. Bohužel to, a pak ještě herecké výkony, bylo to jediné, za co můžu tenhle film pochválit. Scénář mě místy až fyzicky bolel, patos kam se podíváš a toho násilí tam bylo přece jen trochu moc. To už jsem si říkala, jestli tam vůbec je někde nějaká postava, která není pobodaná, otrávená nebo pomlácená. A je to taková škoda, mohl to být perfektní film, kdyby se trochu jinak pojal. Takže jedna hvězdička za těch několik málo kladů, ta druhá za Toma Hiddlestona, který se pozvolna stává mým oblíbeným hercem. ()

Magnolia666

Hezká výprava a to je všechno. Příběh naprosto předvídatelný, herecké výkony nijaké, film zdlouhavý, závěr víc než směšný...ta jedna hvězda je jen za tu výpravu, jinak by to vyfáslo odpad. Obávám se, že na horším filmu jsem v kině ještě nebyla. ()

Franc1s

Za mě teda bohužel zklamání. Guillermo, jeho vysněnej scénář, horror a vše pod palcem jemu, tak to byla jasná volba, ale po shlédnutí žádné extra nadšení nemám. Dá se říct tuctovej příběh, jen se prostě od začátku čeká, kdy přijde nějakej ten větší zvrat a on pak přijde, a člověk si řekne, hmmm tak jsem si to myslel dobře.... Troška duchů se objeví, lekačky moc nečekat i na krev přijde čas. A ano kulisy a výtvarná stránka bezva... 7/10 ()

West

Už dlouho jsem ve filmu neviděl, tak nádherným smysl pro detail, jako právě tady. Interiéry a prostředí by mohl závidět i sám - Tim Burton u kterého se nechal del Toro nejspíše inspirovat. Styl 1900' století je až do puntíku vymazlený onou dobou že lepší jsme snad nikde nemohli vidět . Takže není divu, že jsem se v každý moment rozplíval nad danými záběry. Kamerou a hudbou je to na výbornou, herecky slušné.. Bohužel zklamání se dostavuje v té hlavní věci - Scénář,.. co se nám snaží ukázat originální a zamotaný příběh, který jaksi už v půlce prokouknete, a na konci filmu pak kroutíte nevěřícně hlavou - "To je všechno?" Kde je napětí, kde je strach o hlavní hrdinku? Nikde.. Začátek tak vypadal složitější, než se na první pohled zdálo. Bohužel na tak banální děj mě to nechytlo. Velká škoda. ()

Eventyrer

Možno som v hodnotení príliš tvrdá, ale od tohto filmu som skrátka čakala viac, hlavne čo sa týka deja a celkovej zápletky. Niečo zaujímavé sa začalo diať až po hodine. Dovtedy to bol iba nudný dobový film, ktorý sa smrteľne pomalým tempom snaží byť strhujúcim a napínavým. Sem-tam divákovi poskytol isté vodítka, ochutnávky aby sme nezaspali, v podobne desivo vyzerajúcich duchov, ktorý pôsobili pôsobivo zlovestne. Vychutnala som si Jessicu ako incestnú mrchu, ktorá ako jediná bola skutočne výrazná - čo sa postavy týka. Mia bola dobručká chudinka - to sa snáď ani nedá zle zahrať a Tom ako incestný svadobný podvodník bol fajn. Atmosféra a kulisy nedali človeku priestor na žiadnu fantáziu čo je v tomto prípade skvelé, pretože všetko pôsobilo tak ako malo, len nanešťastie to nebolo ani za mak desivé. Desivý bol len zjav duchov, ale od začiatku bolo jasné, ako to dopadne. ()

ER

Finálový (dámský) souboj o to,kdo bude mít v ruce větší nůž mně moc nezaujal. A vlastně celý film,který kromě nadstandartního zpracování nemá "v ruce" žádný trumf. ()

Kenty

Krásné kostýmy, interiéry, herecký výkon Jessicy, hudba, ale ten děj je šíleně předvídatelný :-( Na Guillerma trochu zklamání, škoda. ()

Acrobat

Ocitol sa vo zvláštnej roli, nevedel čo vidí, ale cítil nenávisť. Už som to raz zažil. Bolo to v dome Usherov. Nepríjemná, priam zázračná vec, ale vždy som hľadel na dno pohára. Bolo aj toto, čoho som bol svedkom, dielom Američana ? Nie. Bol to nejaký mexikánec, čo odkopíroval námet, trademarky, šoky, vzoprenie sa konvenciám od EAP. Tak podvodník v autorstve je daný. Zvládol formu aspoň? Nie. Opäť sa pri duchoch zjavujú zvuky a ja netuším prečo. Navyše sú červení, priam purpuroví. Vyliezajú z podlahy a kútov ako ... a teraz kde som (ste) to len videl(i). Silent Hill ? Áno, ale toto tu je anglické panstvo. A mladá slečna už pri príchode sa mala otočiť, lebo viete, pri písaní románov musíte mať aj ratio. Ale tu Mia, zo začiatku emancipovaná a správnym smerom uvažujúca mladá žena, sa potápa do hnusoby naivného charakteru až to bolí. Alebo vybehne takmer nahá von do snehu. Ak to ohlodám na kosť, tak prekvapenie tu nehrozí ani v najmenšom, nuda až to bolí. Príliš na istotu, stratené v efekte bodnutia do tváre. Efekty a triky, kde len pozrieš. Čo otec, pohnútky, okolie. Ťažba horniny? A nepochopil som ešte jednu vec. Prečo sa matka svojej jedinej dcére musí zjavovať kradmo, potme, zákerne, strašidelne s výzorom démona z horúcich pekiel, čierna ako uhoľ. Ináč by ste sa nebáli. A zrejme o tom jedinom to malo byť, je ?? Neviem. Del Toro v tragickej práci a bahne svojho labyrintu (kedysi tak výborného). (videné 06.03.2016, BDrip) ()

MIRAS133

Opravdu nechápu, co se hlavní hrdince honilo hlavou, když vypadla ze suprově zařízeného bejváku z velkoměsta, od super sexy bohatého doktora, který po ní jel kamsi doprdele do zapadákova na venkov do polorozpadlého baráku s průvanem s jedním feťákem a jeho ségrou, která trpí schyzofrenií. Může mi to někdo vysvětlit? Někdy se fakt zamilovaní chovají jako blázni. Nakonec chudák doktor jede na záchranou misi, která však končí dobře, ikdyž né tak dobře pro něho :D Víc neprozradím. 3* ()

Likan7

Je vidět, že to je od Tora. Kostýmy a retro feeling je fantastický, herci jsou fajn a...ono je fajn všechno, jen to není ten wow efekt, který se od toho mohl čekat. Film jede jasně v rámci zajetých hororových koridorů a ničím nepřekvapuje, jen je tu možná víc krvavosti (nojo, jenže to je zase Toro, takže to nepřekvapuje :-)) a trochu úchylnosti..ale to nic nemění na tom, že to je průměr, protože jméno režiséra má větší sílu, než ostatních kolegů točící tento žánr. ()

Kotsour

Tak přehnané, tak předvídatelné, tak brutální... Tak nádherné! Především vizuál je opravdu úchvatný, herci perfektní a vše je tak jasné a čisté, každá dějová linka, každá kapka krve, každý detail. Vše má své místo a tvoří dokonalou harmonii, film se podle mě ani nesnaží být šokujícím v nějakém dějovém zvratu, či v postupném odkrývání temných tajemství. Průměrný divák si totiž vše lehce domyslí, ovšem to samotné ujišťování se ve skutečnostech a především to, jakým způsobem je to vše vyprávěno, to je naprostý koncert. K dokonalosti mi chybí (či spíše přebývá) snad až moc konkrétní duchařina, kdy je vše nakonec až moc odkryto, takže právě ta tajemná a opravdu velmi děsivá vize dosti ztratila na své síle, navíc, ale to už je u duchařin obvyklé, nechápu motivy a chování oněch bytostí, které své oběti děsí k smrti, ale přitom jim vlastně chtějí pomoct... ()

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze