Purpurový vrch

Purpurový vrch

• Austrálie

Mysteriózní / Horor / Fantasy / Romantický / Thriller / Drama

USA / Kanada, 2015, 119 min

Crimson Peak má mraky chyb a působí na mě jako by to celé Del Tora moc nebavilo - možná díky naprosté tvůrčí svobodě chyběl na režiséra trochu tlak. I tak je to film, který se zaryje pod kůži a chvílemi vyloženě pekelně zlý. Za tyhle skoky mezi omalovánkovou nudou a brutálním psycho terorem tleskám.(21.10.2015)

Rozpočet $55miliónovTržby USA $31,090,320Tržby Celosvetovo $74,679,822 Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,071,057Tržby za predaj DVD v USA $2,774,609║ Guillermo del Toro vie nájsť ten správny podmaz pre dobovú atmosféru a šikovné lakačky, dobré napätie, herci ozdobou /videl v kine: 70%/(21.10.2015)

Všichni kolem mi povídali "nečum na to, je to blbý a divný", takže jsem si film při první příležitosti pořídil a... děkuju vám kamarádi, že jste mi nahlodali naděje, jelikož se mi Crimson Peak líbil možná právě proto, že jsem nečekal vůbec nic. Strašidelnosti je minimum - zdejších CGI bubáků bych se bál možná ve svých deseti, navíc jsou ve filmu de facto zbyteční. Stórka o záhadných sourozencích a jejich obřím sídle se mi ovšem zamlouvala - je skvěle obsazená, solidně zpracovaná a ACH, ten vizuál! Nákladný viktoriánský horor tu není a nebude každou chvíli a jsem rád, že něco podobného můžu občas vidět. 7/10(17.12.2015)

Purpurová pohádka pro dospělé krvežíznivé romantiky, vzdáleně připomínající střihorukého holiče. Je to především úchvatná výprava, která vytahuje nad průměr jinak povšechně tuctový příběh, který ničím zrovna dvakrát nepřekvapí. Po herecké stránce skvěle zvoleno i zahráno. Žánrově spíše mysteriózní vztahový thriller na pomezí tří a čtyř hvězd, díky milé společnosti v kině a následné dokonalé čokozmrzlině ve Světozoru zaokrouhluji zážitek shora na 70%.(10.11.2015)

Měl jsem obavy, protože del Tora považuju obecně za docela přeceňovaného režiséra, ale nakonec mi Crimson Peak svou výtvarnou stylizací i přes nepříliš objevnej příběh suprově sedl a mám jej v hodnocení skoro na plnou palbu. Investované peníze na filmu fakt jsou vidět. Myslím si, že protože v současnosti nevzniká moc opravdu velkých a výpravných hororů, nemůžeme si ani dovolit házet Crimson Peak do průměru. Herecké obsazení lahůdkové, po čase zas herci v žánrovém filmu opravdu hrají. Pro mě poctivej gotickej horor v nejlepším slova smyslu a do TOP 10 za mě letos stoprocetně půjde.(16.10.2015)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 3. (Stanley619)

• - Spoiler: Jedna z bývalých manželek Toma (Tom Hiddleston) se jmenovala Enola, její jméno vzniklo převrácením anglického slova alone, tedy sám, osamělý. (hansel97)

• - Režisér Guillermo Del Toro napísal scenár k filmu v roku 2006 a štúdio chcelo, aby sa natáčal v už existujúcom dome. Del Toro však odmietol a povedal, že sa o réžiu filmu postará len vtedy, ak si ho bude môcť postaviť od základov. Urobil to preto, lebo samotný dom je veľmi dôležitou súčasťou príbehu. (Steny94)