Reklama

Reklama

Edith Cushingová (Mia Wasikowska) je na svou dobu velmi emancipovaná dívka s literárním talentem a nepěkným traumatem z dětství, s nímž se vypořádává právě psaním. Záhadnému cizinci, siru Thomasi Sharpeovi (Tom Hiddleston), se její texty líbí, jí se pro změnu zamlouvá on. Dokonce tak, že po tragické otcově smrti brzy odloží smutek a provdá se za něj. Díky sňatku se stane spolumajitelkou panství Purpurový vrch, jemuž vévodí majestátní, leč chátrající viktoriánský dům, jehož děravou střechou padá do vstupní haly déšť, sníh a listí. V jeho ponurých stěnách se Edith rozhodně necítí jako doma. Přispívá k tomu odměřenost její švagrové Lucille (Jessica Chastain) a spousta děsivých vizí, jež ji provázejí od chvíle, kdy prvně překročila práh. Edith je sice k smrti vyděšená, zároveň ji ale zvědavost nutí odhalovat tajemství, které se dům snaží pohřbít. Že jí při téhle pátrací akci půjde neustále o život, asi není potřeba dodávat. (Cinemart)

(více)

Videa (25)

Trailer 3

Recenze (780)

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

Tak jsem s AlíkemMirů šla do kina s pocitem, že del Toro by mě neměl zklamat, když má za sebou takovej pěknej snímek jako Fouňův labyrint. Jenže na Purpurovém vršku si Toro určitě namlel držku a jak se chudák rejža kutálí ze svahu dolů a obaluje se červeným sněhem víc a víc, tak se mu veškeré atmosférické nápady vymlátěj z hlavy a po dopadu mu ve škebli zůstane jen krásnej vizuál, dobří herci a digi strašidla. Ty neděsej, spíše naopak jsou celkem funny a vše tak zachraňuje jedna psycho girl, co permanentně žárlí na Lokiho. Proč to prozrazuju? Protože děj prohlédnete vždy tak deset minut dopředu. Odhalování temného tajemství domu působí všelijak jen ne napínavě a mně osobně bylo volný, kdy na to ta blbka co s bezmeznou důvěrou chlastá čaj, i když po něm vždy vytuhne a bleje krev, přijde. Tupost hlavní hrdinky sere i místního bubáka, kterej se může přetrhnout, aby jí dodal potřebný počet nápověd, ale když máte v hlavě průvan, tak Vám ani sebelepší Bůůůůgymen nepomůže. Loki na nás vystrčí holou prdel a jde vyrábět hračky pro potěchu své ségry (hračka pro potěchu...co to asi bude) ... Celkově zklamání, mohlo to být super kdyby se del Toro nenatáhnul no... ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Všichni kolem mi povídali "nečum na to, je to blbý a divný", takže jsem si film při první příležitosti pořídil a... děkuju vám kamarádi, že jste mi nahlodali naděje, jelikož se mi Crimson Peak líbil možná právě proto, že jsem nečekal vůbec nic. Strašidelnosti je minimum - zdejších CGI bubáků bych se bál možná ve svých deseti, navíc jsou ve filmu de facto zbyteční. Stórka o záhadných sourozencích a jejich obřím sídle se mi ovšem zamlouvala - je skvěle obsazená, solidně zpracovaná a ACH, ten vizuál! Nákladný viktoriánský horor tu není a nebude každou chvíli a jsem rád, že něco podobného můžu občas vidět. 7/10 ()

Reklama

gogo76 

všechny recenze uživatele

U mňa spokojnosť. Mnoho sklamaných užívateľov asi čakalo čistokrvný horor, ale toto veľmi pripomína hlavne atmosférou DelTorov Faunov Labyrint. Film je veľmi dobre a hviezdne obsadený a je fakt, že sme J. Chastain v takejto roli ešte nevideli. Del Torov rukopis je poznať a dokáže spoľahlivo vybudovať atmosféru. Väčšina hororov nestavia na nijako zvlášť vystavaných príbehoch a tu práve hraje príbeh dôležitý part, preto možno nebol úmysel ani čas na lacné ľakačky a triky, ktoré sme už aj tak x-krát videli v iných filmoch. Del Toro je komplexný a chytrý režisér a Crimson Peakom si hanbu neurobil. 70%. ()

-OverLord- 

všechny recenze uživatele

Mám moc rád Guillermovo režijní i produkční počiny, takže jsem se opět dočkal elegantního pohádkově syrového hororu. Lépe řečeno, i přes pohádkově hororový námět, nádherné lokace, kostýmy, sympatickou zápletku a skvělé herce se mistr Toro nebojí sem tam někomu probodnout ksicht kuchyňským nožem nebo narvat umyvadlo až do krku. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Červená knihovna s blonďatou pipkou, která je tak blbá, že mi je její osud naprosto lhostejný. Del Toro mě zklamal na plné čáře, jelikož takový blábol jsem od něj nečekal. Těžce předvídatelné bez překvapení. Film NENÍ strašidelný, digitální bubáci i gore nevyděsí a o gothickém horroru nemůže být vůbec řeč - ten vypadá opravdu jinak. Nové století je zatím neschopné vyplodit slušnou duchařinu a jsem rád, že jsem za tohle nevyhodil peníze v kině. Jedna hvězda za výpravu, exteriéry a zejména interiéry, druhá za hudbu. Hiddlestonovi bude zřejmě souzeno hrát padouchy navždy. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (44)

  • Rámy ostnatých dverí pri pohľade na chodbu vyzerajú ako mučiaci nástroj "železná panna". (Kadas97)
  • Guillermo Del Toro sa vyjadril, že je pre neho tento film veľmi osobný a inšpiráciou preňho boli staré gothické romány ako "Jane Eyre" či "Rebecca". (Steny94)
  • Když se Edith (Mia Wasikowska) vzbudí uprostřed noci a vykašle krev na polštář, rozetře prsty krev i na druhý polštář vedle sebe. Poté, co vstane, však již krev na druhém polštáři vidět není. (hansel97)

Související novinky

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Hned několik světových premiér obohatí program 4. ročníku festivalu Film Music Prague. V rámci koncertu s názvem Hudba Hollywoodu zazní 23. dubna ve Dvořákově síni Rudolfina hudební ukázka z… (více)

Reklama

Reklama