Reklama

Reklama

Edith Cushingová (Mia Wasikowska) je na svou dobu velmi emancipovaná dívka s literárním talentem a nepěkným traumatem z dětství, s nímž se vypořádává právě psaním. Záhadnému cizinci, siru Thomasi Sharpeovi (Tom Hiddleston), se její texty líbí, jí se pro změnu zamlouvá on. Dokonce tak, že po tragické otcově smrti brzy odloží smutek a provdá se za něj. Díky sňatku se stane spolumajitelkou panství Purpurový vrch, jemuž vévodí majestátní, leč chátrající viktoriánský dům, jehož děravou střechou padá do vstupní haly déšť, sníh a listí. V jeho ponurých stěnách se Edith rozhodně necítí jako doma. Přispívá k tomu odměřenost její švagrové Lucille (Jessica Chastain) a spousta děsivých vizí, jež ji provázejí od chvíle, kdy prvně překročila práh. Edith je sice k smrti vyděšená, zároveň ji ale zvědavost nutí odhalovat tajemství, které se dům snaží pohřbít. Že jí při téhle pátrací akci půjde neustále o život, asi není potřeba dodávat. (CinemArt)

(více)

Videa (25)

Trailer 1

Recenze (780)

tahit 

všechny recenze uživatele

Dnešní den byl šedivý a noc bez hvězd, jen odkudsi z dáli houkal puštík. Na mystický horor večer jak vyšitý :-) Pravda, kdesi v koutku z toho v zákoutí duše běhá mráz po zádech, ale ten jsem rychle o půlnoci vytěsnil sklenkou svařáku na odbourání stresu. Na to, že horory moc nevyhledávám, to bylo potěšitelné zhlédnutí. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet: je mi šumák kolik milionů║Tržby USA: jsou mi ukradený, protože jsem to nefinancoval║Tržby celosvětově: jsou mi putna, poněvadž do kina zajdu tak či onak▐ Tržby za prodej Blu-ray v USA //počet prodaných kusů: je mi vlastně taky u prdele, ale aspoň o to budu mít delší, i když nic neříkající komentář ║Příběhově sice nic objevného a zápletka se dá během úvodní půlhodinky úspěšně odhadnout, ale ten vizuál bere opravdu dech; všechny ty barvičky, vymazlené záběry a interiéry rozpadající se barabizny - to je zkrátka úžasná přehlídka umění a lásky ke staromilskému gotickému hororu. Místy celkem drsné, na druhou stranu jde hlavně o romantiku a drama, duchové jsou tu odsunutí až na vedlejší kolej. Škoda. Viděl v kině: 65% ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Pokud hledate ducharskej horor, bezte o dum dal. Tohle totiz horor jednoduse neni, sice to je lehce mysteriozni, obcas napinavy, ale prinejlepsim thriller. To nejlepsi na filmu jsou kulisy, kdyz se nad tim clovek zamysli, mame tu fakt jen minimum lokaci, ale hlavne ty na Purpurovym vrchu fakt stoji za to, vizualne naprosto nadherny. Dojde sice i na nejakyho toho ducha, ale ty jsou pro dej naprosto zbytecny a pusobi tak trochu do poctu, nezachrani to ani, ze vypadaj vsechny radne nechutacky, i kdyz popravde receno, nemoh sem se misty zbavit dojmu, ze koukam jen na dalsiho Hellboye. Celkove s brutalitou si del Toro ale hlavu nelamal, takze obcas to je fakt pekne krvavy. No a herci jsou do jednoho naprosto skvely, i kdyz Mia je uz ke konci ocekavane lehce otravna. Proc teda jen 3*? Protoze to proste nefunguje, desne tu chybi nejakej zasadnejsi dej, kterej by film tahnul kupredu, takhle vam zustane jen par atmosferickejch vyjevu a to na vic bohuzel nestaci. ()

-OverLord- 

všechny recenze uživatele

Mám moc rád Guillermovo režijní i produkční počiny, takže jsem se opět dočkal elegantního pohádkově syrového hororu. Lépe řečeno, i přes pohádkově hororový námět, nádherné lokace, kostýmy, sympatickou zápletku a skvělé herce se mistr Toro nebojí sem tam někomu probodnout ksicht kuchyňským nožem nebo narvat umyvadlo až do krku. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Že Guillermo tentoraz neostal iba pri produkcii sa dá chápať iba tak, že potreboval dva honoráre. Námetovo tuctová a neoriginálna vec, hodná sotva 90-minútovej stopáže. Navyše v nej nefunguje napätie a wao efekt sa snaží vytvárať spiatočníckymi chytákmi. Výprava ale fakt krásna, obsadenie super a občasná krvavosť uspokojivá. Potenciál "twisted romance”, ktorá sa z toho vyklube, ponúkal viac možností. Len by Guillermo nesmel chcieť vyhovieť širokému publiku a musel by zahrať na úchylnejšiu strunu. Škoda, že sa stvoriteľ tak osobitých a kúzelných filmových svetov zahadzuje s týmto. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (44)

  • Když se Edith (Mia Wasikowska) vzbudí uprostřed noci a vykašle krev na polštář, rozetře prsty krev i na druhý polštář vedle sebe. Poté, co vstane, však již krev na druhém polštáři vidět není. (hansel97)
  • Rámy ostnatých dverí pri pohľade na chodbu vyzerajú ako mučiaci nástroj "železná panna". (Kadas97)
  • Tom Hiddleston požádal Benedicta Cumberbatche o požehnání, před tím, než přijal roli Thomase Sharpa, kterou měl původně hrát Cumberbatch. Ten se k obsazení Toma Hiddlestona vyjádřil slovem: "Amazing!" a požehnání svému dlouholetému kamarádovi dal. (st.bitch)

Související novinky

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Hned několik světových premiér obohatí program 4. ročníku festivalu Film Music Prague. V rámci koncertu s názvem Hudba Hollywoodu zazní 23. dubna ve Dvořákově síni Rudolfina hudební ukázka z… (více)

Reklama

Reklama