Gustave Klopp je spáč. Má narkolepsii a usíná pokaždé, když je stresovaný nebo projevuje jakékoliv emoce. Pro jeho ráznou ženu a nejlepšího kamaráda to je dobromyslný hňup. Pro jeho psychiatra je potencionálním zlatým dolem. Gus má skrytý talent a alter ego, jehož dobrodružství popisuje v jedinečných komiksech. Když Gus usne, ve snech se z něj stává Gustave Klopp, super hrdina... (oficiální text distributora)

Foo

Komedie je silné slovo. V první půlce filmu jsem si nebyla jistá, zda se vydržím dívat, pak mi bylo Guse líto a druhou půlkou filmu bylo zajímavé drama. Možná dát to do ruky někomu zkušenějšímu, stal by se z toho dobrý film do televize. Jsem v rozpacích. Tři hvězdy jsou možná moc, ale za tu odvahu si to zaslouží. ()

hero_bk

Asi takhle by vypadal Amélie z Montmartru, kdyby dávala smysl... Aneb mnohem lepší a mnohem méně slavný francouzský film plný výstředních postav a dějových koláží. Jistěže v komediální rovině to funguje mnohem lépe než v té vážné, ale když vám v závěru hraje La Ritournelle do Telliera, nelze jít pod plný počet.... ()

DooFooS

Ze začátku se přívlastek ´komedie´ naplňoval beze zbytku, ale poté nastala nuda, či spíše nenaplněná očekávání zklamané bránice. Narko je ovšem po první třetině filmem více poetickým než komediálním a pokud začnete vnímat osobitý příběh a budete přemýšlet o bizarních postavách, po jeho skončení rozhodně neodejdete zklamaní, ať už pro ne tak častý způsob vyprávění, či pro jeho konec, který dává šanci všem obyčejným lidem. ()

bmx6

Pobavil jsem se neuvěřitelně a Van Damme na obrazovce taky potěší.Na nějaký pohodový večer můžu jen doporučit. ()

leafroller

Skoro až fascinující film o netradičním fenoménu. A netradičního je na něm toho spousta. Režie a hlavně střih, vynikající soundtrack, jak jsme na něj u francouzských filmů zvyklí, vše obaluje skoro až Coenovskou zápletku a příběh tak, že jsem se ani nenadál a byl konec. A odpuštění jako třešnička na dortu. ()

Festival Francouzského filmu

Festival Francouzského filmu

21.11.2006

Quest-ce qui passe ce soir au cinéma? Že neumíte francouzsky, žabí stehýnko byste pozřeli leda tak omylem a vůbec netušíte kdo je Amélie? To všechno se jistě rázem změní během Festivalu Francouzského… (více)