"Tenhle zapřísáhlý nepřítel práce rozděloval svůj život mezi tři vášně: Franka Sinatru, poradnou zahálku a vášeň největší-béčkové akční filmy"...Zapomeňte na nějakou průměrnou suchárnu. Tohle má jednoduše styl, šmrnc a vůbec koule. Napěchovaný scénář hláškami, skvělé obsazení včetně úchylné ústřední dvojky, JCVDyho na dvě minutky a hlavně originální námět! Absolutně podhodnocená záležitost. A v tátovi Gustava jsem našel životní vzor :-)(6.8.2014)

Komedie je silné slovo. V první půlce filmu jsem si nebyla jistá, zda se vydržím dívat, pak mi bylo Guse líto a druhou půlkou filmu bylo zajímavé drama. Možná dát to do ruky někomu zkušenějšímu, stal by se z toho dobrý film do televize. Jsem v rozpacích. Tři hvězdy jsou možná moc, ale za tu odvahu si to zaslouží.(10.5.2011)

Milé, vtipné, francouzské... Na začátku jsem se smíchy popadal, pak film trošku zvážněl, ale vůbec mi to nevadilo. Byly to velice přjemné necelé 2 hodinky strávené u hravého francouzského bijáku, který krásně konfrontuje realitu a fantazii, témata vážnější i odlehčená, jak to umí snad jen Francouzi. Kdo jiný by se bez skurpulí smál narkoleptikovi? ;) 85%.(13.11.2011)

Hlavný hrdina je narkoleptik, to znamená , že môže hocikedy zaspať. Samozrejme v tých nejnevhodnejších okamihoch a chce kresliť komixy. Jeho najlepší kamarat je zároveň najlepší aj karatista na svete. Takže máme tu vkusný humor, sympatického hrdinu a aj vizuálne zaujímavý film. Van Damme ma príjemne prekvapil, v tomto druhu filmu som ho nečakal.(8.10.2006)

Domníval jsem se, že uvidím celou řadu humorných situací vyplývajících z toho, že hlavní postava je narkoleptik. Tedy že nečekaně usne kdykoliv a kdekoliv. Ne, nevysmívám se takto postiženým lidem. Ve skutečnosti musí být nesmírně obtížné s takovou nemocí žít, ale jako námět na komedii to není špatné. Jenže on tento film zase až taková legrace není. Jde totiž z větší části spíše o tragikomedii. Ano, několik vtipných scén tu skutečně je, najdete tu i něco na zamyšlení, ale víc jak průměr mi to v součtu prostě nedává.(14.3.2010)

• - Narkolepsie, kterou trpí ve filmu hlavní hrdina, je dědičná spánková porucha projevující se nekontrolovatelnou spavostí. Nelze ji plně vyléčit a při nedodržování životosprávy a vynechání léku může vést k celkové svalové obrně. (korbitch22)