Student Win Berry pracuje o prázdninách mezi dvěma semestry v jednom luxusním hotelu na pláži v Maine. Tady se setká s atraktivní Mary a zamiluje se do ní. Mladí lidé se vezmou hned poté, co si od Freuda, který odjíždí do Vídně, koupí jeho taneční bar. Vzpomínky na nádherné časy v hotelu u moře však oběma nedají spát. Proto se oba manželé i se svými pěti dětmi nakonec nastěhují do prázdné školní budovy a zbudují z ní jediný hotel ve městě. Tak se zrodí první hotel v New Hampshire. Za nějaký čas dostanou Win a Mary dopis od starého přítele z Vídně, který je zve, aby za ním přijeli... (oficiální text distributora)

sheilla

Knihy Johna Irvinga jsou fantasticke. A neni tomu jinak ani u Hotelu New Hampshire. I kdyz se film nikdy knize nevyrovna, tak musim rici, ze v tomto pripade se to temer povedlo. Nahralo tomu urcite jak hvezdne obsazeni, tak i ruka reziserska ruka Tonyho Richardsona. Lehce bizardni postavy, fascinujici pristup ke smrti (nikdy se to dlouho nerozebira ani prilis netruchli), i kdyz zemre polovina rodiny. A i presto je to krasny pribeh, ktery me pohladil po dusi. Hlavni je se vyhybat otevrenym oknum. ()

Michelle8

Četla jsem knížku a tak byl pro mě film velkým zklamáním. Docela se divím, že zrovna tohle Irvingovo dílo chtěl někdo zfilmovat. Po knížce nedoporučuju, před ní možná... ()

nylo

Život je možná pohádka...pro někoho však naštěstí spíš jako Tři oříšky pro Popelku než Alenka v říši divů...sníme a vymýšlíme si své životy, ale většinou nejsme pod vlivem odvaru z lysohlávek....život není jen smrt, sex a bizarre ()

Teabag

A zase jsem u toho: nebudu srovnávat film s knihou. To se prostě nedělá. K filmu mám ale i tak výtky spojené s knihou. Podobně jako další adaptace Irwingova románu The World According Garp i tenhle snímek totiž na můj vkus až nepřístojně počítá s předporozuměním po přečtení knihy. Ok. Nevadí. Knihu jsem četl. Ale nemylím si, že by to mělo být třeba k pochopení filmu. Mám totiž dojem, že bez téhle "teoretické průpravy" vypadají osudy Berryovic rodiny jako laciná groteska. A tomu odpovídá i mělká psychologie postav. Tony Richardson se prostě pokusil říct příliš mnoho na příliš málo prostoru. A nakonec neřekl skoro nic. Ale i přes tenhle problém je The Hotel New Hampshire jedním z mých oblíbených filmů se skvělou Jodie Foster a Nastassjou Kinski. 7/10. ()

mysak.pitlik

Zvláštně neucelené. Tuhle Irvingovu knihu mám docela ráda, není v ní tolik medvědů, ale film si jen tak profrčel a já byla ráda, že už je konec. ()

chuckboris

Kniha, ač trochu bizarní, byla naprosto skvělá. Když vezmete tento dlouhý román (něco přes sedm set stránek) a zkrouhnete ho do hodiny a půl, vypadá to přesně takhle. Během půl hodiny zemřelo půl rodiny a mě to připadalo k smíchu. Herecké obsazení výborné, předloha výborná, zpracování velmi špatné, takže táhni do prdele Tony Richardsone!!!! ()

aLPaC

No na dobu, ve které se to odehrává (není řečena, ale vzhledem k začátku, který je ještě před druhou světovou odhaduji tak cca polovinu, max konec 50. let), jsou postavy dost promiskuitní a nejsem si jistý, zda-li v té době mohla běloška normálně chodit s černochem. Jen si to shrňme: uvidíme tu sex kluka s dvakrát starší ženou, navíc prostitutkou, sex s holkou, která se převlíká za medvěda, několikahodinový incest, hromadné znásilnění holky místními studenty (mimochodem ta holka se pak jde v pohodě umejt a spát a další den už se zase směje od ucha k uchu jako by se nic nestalo - jo a hraje jí mlaďonká Jodie Foster s nádhernýma očima), znásilnění znásilňovače pomocí vycpaného mrtvého psa, sex bělošky s černochem, což je na padesátá léta dost troufalý, líbačku s holkou s protézou zubů, o pár vteřin později hned líbačku s největší kostí filmu, která se bohužel nepřetaví v sex kvůli mrtvému psovi ve vaně, další sex černocha s prostitutkou, kterou jsem již zmiňoval, kterou si kámoši tak nějak půjčují, sex znásilněné holky s klukem, který je v podstatě dvojník chlapa, co jí znásilnil, lesbický sex, sex gayů navíc bělocha s černochem atd atd, ani nevím jestli jsem něco opomněl. V podstatě mi tu jen chybí sex jedné postavy, která je liliputánka s dvoumetrovým černochem s třiceticentimetrovým pérem, to by se sem myslím skvěle hodilo a přesně by to zapadalo do předchozího děje. No nejsem rozhodně žádnej puritán, ale tohle by se mělo odehrávat v jiné době, ne v padesátkách kdy minimálně polovina výše zmiňovaných věcí byla ještě tabu. No a přes toto všechno je dost zajímavé, že tu vůbec nejsou vidět žádný kozy. To si tvůrci dělaj kozy. ()

Jelly

přesně podle knihy, kterou jsem shodou okolností nedávno přečetl. a stejně jako kniha mě i filmové zpracování zrovna nezaujalo... děj ve filmu je velice zhuštěný a sleduje jen nejdůležitější momenty knihy, navíc bez detailnějšího přiblížení. vše podstatné se řekne/objeví jednou a divák si to musí zapamatovat. pro někoho kdo knihu nečetl by z toho měla vzniknout pouhá změť nejasných příhod. zřejmě se ovšem pletu (viz JayKey). zábavná mi nepřišla ani kniha, v níž je patrná snaha bavit v každé druhé větě. nejvtipnější výstupy s Truchlíkem (Smutkem) byly na plátně podány poněkud schematicky... a nakonec jsem ani neviděl konec, jelikož jsem usnul. :) pokud má snad Irvinga někdo rád, tak jej nedoporučuji čísti např. po Satanském tangu od L. Krasznohorkaiho (můj případ), kvalitativní rozdíl je do očí bijící... ()

levente

Tohle je mé mládí. Skvělá Foster, Lowe. Podle mého nejlépe zfilmovaný Irving. A, zapoměl jsem na pravidla moštárny, ty jsou možná stejně dobré. Ale Garp byl zklamání. Ten film stojí za to vidět. Je typicky Irvingovský, skvělá hudba, vše je takové zamlžené, zvláštní. ()

Chauncey

Irvingovu knihu jsem nečetl. NIcméně film se mi pro své netradiční, ulítlé ztvárnění líbil. Podle mne velmi zajímavá podivnost. ()

Inozuka

To je tak... Nejdříve jsem kdysi viděl tenhle film a byl jsem nadšený. Příběh ulítnuté rodiny, kde nic není tak, jak je vnímán normál, mě moc bavil a svým způsobem jsem s nimi souzněl. Jenže pak jsem si přečetl Hotel New Hampshire, byl doslova uchvácen a dodnes ji považuji za jednu z mých nejoblíbenějších. A pak jsem si zase pustil tenhle film a byl překvapen jeho plytkostí a nedotažeností. A mám to tak asi už napořád, protože i teď po letech mi tam pořád něco chybí. Zkusím znovu přečíst tu knihu, abych věděl přesně co, ale buhví, jestli to na to přijdu. Drž se dál od otevřených oken... ()

DooFooS

Měl jsem to štěstí vidět nejdříve film, který mě teprve zavedl ke knížce. Být to naopak, asi u toho trpím, jak pes, protože to subjektivně nejdůležitější tam buď není, nebo je to značně zdeformované. Pokud jste tedy četli knížku, neztrácejte u tohoto filmu čas, ale pokud se vám dostal do ruky ještě před knihou, pak směle do toho. Rozhodně se nebudete nudit a chvilkami ani chápat. Za pozornost zde stojí výkon Jodie Foster, který je pro mě výjimečný nezvykle velkým množstvím pozitivních emocí. Na ty rozhodně nejsem v jejích rolích zvyklý. ()

Perchta6

Toto určitě není komedie! Kdo četl knihu, a zná autora, ví, že je to skvělá psychologická anamnéza jedné rodiny! Můj oblíbený autor John Irwing má pár skvělých nápadů, které v dílech používá a kombinuje: řecko-římský zápas, dominantní matka, medvěd, hotel, spisovatel (či nadaný amatér), cirkus, tetování, New Hampshire, láska, bolest, strádání, naděje...v tomto případě i vycpaný pes... Přečti vše od Irwinga, a poznáš!!! Možná i pochopíš... ()

allegria

Miluju knihy Johna Irvinga, ale tohle filmové zpracování mi nesedlo, ani nevím přesně proč, snad kvůli zmatečné roztříštěnosti děje, zdánlivě i nelogičnosti či nejasnosti některých událostí... Tak aspoň tak, tři *** stačí. ()