Orson Welles objevil v zápisech pařížské policejní kroniky zajímavý případ, kdy byl vážený občan Landru odhalen jako mnohonásobný vrah zámožných žen. Podle jeho námětu natočil Charles Chaplin komedii s prvky černého humoru. Elegantní sňatkový podvodník vystupuje jako bohatý muž v různých profesích a více či méně šikovně obelhává ženy.
Černá komedie o otci rodiny, jehož práce zahrnuje namlouvání bohatých starých panen, získávání jejich bankovních účtů a vraždění. Když byl tento atypický snímek uveden, svět ještě nebyl připraven dívat se do tváře smrti a přítom se smát. Dnes se Monsieur Verdoux počítá mezi Chaplinova nejlepší díla. (oficiální text distributora)

Bigfuckman

Nádherně se zde snoubí drama s komedií a Charlie si odpustil (pro mě na škodu) své bezkonkurenční gagy. Scénka na loďce s uřvanou ženou byla libová jakož i zakončení celého filmu. Věta co od Charliho zazněla : Když usmrtím pár lidí jsem bestie a zrůda, když usmrtím pár stovek tisíc lidí jsem národní hrdina! je bohužel nechutně pravdivá a nejeden národ na to nerad vzpomíná. ()

Dinsberg

První nekomediální film Charlieho Chaplina. Tragické ohlédnutí za osudem jednoho člověka i celého světa v dobách krizových a těsně předválečných. Vedle nich vypadám jako amatér. Chaplin se nebál vmést lidem do tváře holou pravdu, že člověk zabíjející desítky lidí, je odporný vrah, a zabíjející miliony je hrdina. Touto tezí je uzákoněn kontroverzní precedent, který legalizuje vraždu ve státním zájmu. Právě proto děsí prostřihy na tehdejší "hrdiny". Tento film, podobně jako další z Chaplinovy tvorby, důsledně kritizuje státní aparát, jeho moc a hlavně jeho neodpovědné zacházení s ní. ()

PlysovyMacko

Vrazdenie, vztah s prostitutkou, Chaplin mal na svoju dobu gule. Pacilo sa mi ako utekal zo svadby a to ze jedinu zensku, ktoru nevedel zabit bola ta najotravnejsia v celom filme. ()

Coliseum

Já asi Chaplina nikdy zcela nepochopil, ale jeho "chápání" multi vraha mě vzalo. A filmař si může dělat, co chce. No ne? ()

Desmi

Chaplin hraje skvěle a jeho projevy lásky nemají chybu. Chybělo mi zde trochu více vtipu, protože v komedii o masovém vrahovi bych ho tak trochu čekal. Bylo ho zde teda více než vražd, to je nutné přiznat, protože vražda byla jen jedna, a to pomocí jedu v pití.. No absolutní masakr prostě!!! Ten filozoficky laděný konec měl také něco do sebe... ()

ReactLotus

Poznáte ten vtip:   Nájdi si ženu, ktorá je dobrá v posteli. Nájdi si ženu, ktorá vie dobre variť. Nájdi si ženu, ktorá sa o teba stará a má ťa rada. A čo je hlavné, uisti sa, aby sa tieto 3 ženy nikdy nestretli. //  Henri Verdoux je dokonalým príkladom, že to nie je iba vtip. Geniálna dráma komédia o zločincovi, ktorý má viac žien. Chaplinovi vtipy idú. Mal zaujímavé nemé filmy, ale tie, kde rozprával sú niekoľkonásobne lepšie. 7,9/10 ()

Monniques

Do děje jsem se dostala, tak v polovině filmu. Hlavně díky Martě Raye, která Chaplinovi zdárně sekundovala a konečně jsem se začala i bavit u filmu. Chaplin je prostě génius. ()

the_weaver

Mimoriadne šarmantne a oduševnelo vystupujúci gentleman Charlie Chaplin (aka Monsieur Verdoux) má v tomto filme na svedomí mnohé bohaté staré dievky či vdovy. Pravda je však taká, že on má na svedomí (ne)úspech celého filmu. Jeho centrálna postava a súčasne jeho výrazný herecký výkon totiž filmu dominujú a ostatní herci a herečky sa mu nevyrovnajú, hoci sa niektorí celkom snažia (Marilyn Nash, Martha Raye). Taký dôraz, ako hlavnej postave, však už nebol venovaný deju či celkovému spádu filmu, čo mal ako scenárista a režisér tiež v rukách Chaplin.↵  Za pláštikom čiernej komédie mi tiež dosť unikala pointa, no po čase mi docvaklo, že nám Chaplin ponúka námety k filozofickým zamysleniam nad morálkou a najmä cenou a zmyslom života osamelého boháča (ktorý nevie, čo s peniazmi) oproti chudákom s rodinami (ktorí sa o ne nemôžu postarať). ()

ferika

Hm! Povodne som chcel povedat nieco o filme, ale tu ani niet co. Milujem ten film. Videl som ho s ceskymi titulkami a tak som mohol lepsie vychutnat "kvetnatu vravu" chaplinovho originalu. Jednoducho cukricek. Ale tazisko tohto filmu je vo finale! --->>> Ked clovek zabije niekolko ludi - je vrah! Ked clovek zabije miliony - je politik! "Vsetko je obchod!" ()

Fumak

Film je to výborný, ale běhá mi z něj mráz po zádech. Při těch komických scénách jsem se, když si to tak uvědomím, vůbec nesmál. A nejsem si jistý jestli je Chaplin myslel jako legraci. ()