Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Před rokem 1914 žil pařížský občan Désiré Landru se svou ženou a třemi dětmi celkem chudobně. Pro drobné krádeže a podvody se ocitl i ve vězení. První světová válka posílala hromadně na smrt muže a Paříž byla plná vdov a těch, které s větší či menší trpělivostí čekaly na své vyvolené. Válka vše zrychluje, a tak byly noviny plné inzerátů osamělých žen, které nechtěly v životě zůstat samy. Désiré Landru inzeráty pečlivě sledoval, třídil, odpovídal a okouzloval ženy, které mu rády podléhaly a s důvěrou se mu oddávaly včetně svého majetku. Nedaleko Paříže v Gambais měl Landru pronajatý domek, kam své oběti vozil a kde je připravoval o to nejcennější. Sousedům bylo sice divné, jak tmavý a nechutný se valí kouř z toho zanedbaného domku, ale trvalo dlouho, než do něho vnikla policie a zabavila nejen Landruho pilky a sekáčky, ale i onen sporák. Landru, zvaný Modrovous, stanul před pařížským soudem a 24. února 1922 byl podle rozsudku popraven. Do své cely dostával tisíce dopisů od obdivovatelek, dárky i nabídky k sňatku. Důvěřivost žen nezná mezí a nepodléhá času. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (13)

sud 

všechny recenze uživatele

Chabrolovo zfilmování tohoto případu jsem sice neviděl, ale zákonitě musí být lepší. Tento TV film je do značné míry nevysvětlující a působí dosti unylým dojmem. To zapříčinili nevýrazní herci a nezvládnuté tempo příběhu. A přitom se jedná o jeden z nejzajímavějších a nejvíce šukujících kriminálních případů 20. století. Charaktery postav působí nevěrohodně (zvláště ty ženské) a navíc, Landru těch žen zabil něco kolem 200, nikoli 11 jak je uvedeno ve filmu (za těch 11 byl před soudem odsouzen). Zkrátka tvůrci ze zajímavého podkladu nevytěžili bohužel skoro nic. P.S.: O skutečném případu masového vraha Henriho Landrua se můžete dočíst zde. ()

smrtubohem 

všechny recenze uživatele

Hodnocení tohoto filmu je hodně podceněné. Vždyť je to slušnej film, atmosférou a úrovní ne nepodobnej Hercule Poirotovi nebo Sherlocku Holmesovi. Kecům tady těch pánů, co to hodnotili přede mnou, bych moc vážnosti nedával. Např. pan pshimi s 237 body má ve svém profilu fotku věci, do níž bych ho s radostí uvrhl, vzhledem k faktu, jakým způsobem tu komentuje filmy. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ten chlapík neměl asi příliš vřelý vztah k ženám, jak jinak si totiž vysvětlit, že jich jedenáct zabil. Jediný, co mě na tomhle celkem zbytečném filmu zaujalo, jak snadno se ty ženský nechaly sbalit. Tak já při balení holek dřu jak mezek, doslova plivu krev a všichni ostatní jako zarecitujou básničku a je hotovo. Ne, ne milé dámy, chce to rovný podmínky pro nás všechny. Nejvíce mě dojalo jak ta jedna řekla na otázku "Vy jste s ním šla na pokoj ještě ten den co jste seznámily ? a ona "Ano, je válka a je nedostatek mužů". Tak jste to milí pánové slyšeli, začínate mě tu trošičku srát, koukejte vypadnout do nějaký války, ať mám v téhle zemi taky tak ulehčené podmínky na balení holek. ()

jefff 

všechny recenze uživatele

Landru byl slavným francouzským sériovým vrahem na začátku minulého tisíciletí, který lákal svým šarmen mladé ženy, které později zabil. Jeho důvod byl jasný: majetkový chtíč. Podle mého názoru se však Desiré Landru nejen ukájel majetkem, který získal, ale užíval si i samotnou vraždu, kterou měl vždy do nejmenšího detailu pečlivě promyšlenou. tato Tv adaptace je mizerná leč ojedinělá. O Landrym pokud vím nic známěho nebylo natočeno. Timsit, který stvárnil hlavní postavu je dost prkenný a nesálá z něj žádné charisma, po kterém by mu měli ženy padat do náručí (alespoň z mého pohledu tedy), scénář i režie odpovídají televiznímu formátu, ale přes tyto zápory jsem za toto zpracování rád a myslím, že pro zajímavost a nakouknutí (alespoń povrchní) do duše známého vraha stojí zato snímek vidět. ()

Skip 

všechny recenze uživatele

Těžko věřit, že by všechny ty ženy podlehly takovýmu slizounovi, jakým byl v podání Patricka Timsita, který je k uzoufání špatným hercem, nebo jím byl alespoň v této roli. A tak tento film stál a padl s představitelem hlavní role. Navíc po režijní stránce také žádný skvost, spíš naopak těžký podprůměr. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama