Ve filmu Jako nepoddajný plevel, který se odehrává v ponurých letech hospodářské krize, exceluje Jack Nicholson v hlavní roli Francise Phelana. Odepsaný hráč basketbalu v roce 1910 utekl od své rodiny poté, co nešťastnou náhodou upustil svého maličkého synka, který pád nepřežil. Z Phelana se následkem této tragické události stal ošuntělý trhan a barový povaleč, který se potácí od jedné lahve ke druhé. Dny tráví ve společnosti Rudyho (Tom Waits), s nímž vyhledává nejrůznější drobné kšefty a nabízí práci výměnou za přístřeší a příležitostně i džbánek vína. Phelan se zatoulá do svého rodného města Albany ve státě New York, kde kalným zrakem pátrá po někdejší přítelkyni a parťačce v popíjení Helen Archerové (Meryl Streepová), která začala prodávat své tělo za alkohol a podnájem. Během několika příštích dnů Phelan vezme pár menších pracovních nabídek, aby měl na pití, zatímco v myšlenkách se často vrací do minulosti. Nakonec se naskytne i šance na usmíření s jeho manželkou (Carroll Bakerová). (Cinemax)

Tanner

Herecké výkony jsou tím, co táhne celý snímek. Knížku jsem nečetl, takže nedovedu posoudit, jak je adaptace úspěšná, a nevím, nakolik se scénář od předlohy odchyluje a nakolik je jí naopak determinován, ale přiznám se, že mi nepřišel adekvátní hlavně Nicholsonovu herectví. Celé jako by to směřovalo odnikud nikam (což samo o sobě nemusí ještě být na škodu, ale tady mi to zkrátka nesedlo); žádná gradace, občas trochu podivné jednání postav. Přesto má film zajímavou, notně nahořklou atmosféru a je určitě zajímavou úvahou nad jedním lidským životem, nad snahou vyrovnat se s minulostí, která jako koule na noze určuje každý krok. ()

Hank

Málokdy mě film připadá moooc dlouhý jako v tomto případě...škoda, na Jacka Nicholsona jsem se těšil...a propos, porovnání s Barfly, to prostě kulhá a hodně..:( ()

McMastamind

Jeden z nejdepresivnějších filmů, co jsem kdy v životě viděl. Je v něm zobrazeno živočišně zoufalství ve své nejšílenější podobě. Minimálně romantizováno. Skvěle natočeno. Excelentně zahráno. Ve své době velice originální a neotřelý (paradoxně, nebo asi právě proto širokým publikem tak špatně příjmaný) námět. V pěti hvězdičkách mi ale brání ta vyčerpávající rozvleklost. ()

natalanka

trošku utahané. Ale opravdu to stojí za to vidět. Ten způsob života.Pochopit tyhle lidi... nepochopím nikdy. Má li Jack možnost pracovat... nejde.Vymlouvá se. Má možnost se vrátit k rodině... nevrátí se. Přesto je to hodně dobré dílo.Podívat se pod pokličku tuláků.... :-)) ()

Joostas

Meryl a Jack. A také výtečná románová předloha Ironweed.Lidi moc nemají rádi životem pomuchlané tuláky, a to ani na plátně. ()

Ferguson

Tyto filmy by se neměli dělat dlouhé. Film má především bavit a dvě a půl hodiny může trvat jen výpravná podívaná se širokým dějem a akcí. Kromě skvělých hereckých výkonů je zajímavé i to, že hlavní hrdina je homeless dobrovolně. Má rodiné zázemí, do kterého má pravděpodobně šanci se vrátit. Bohužel jeho návyk nového "stylu života" už mu to nedovoluje. ()

ziizalka

Tolik zoufalství ve 143 minutách! Přes 2 hodiny člověk hledá to světýlko naděje, které stejně nepřijde, a to ani se závěrem. I pře skvělou Meryl a Jacka dávám pouze za dvě. ()

Ganka

Mám jednu zásadu - každý film, který mě rozpláče dostane minimálně čtyři hvězdičky. Takže za náhrobní kámen dávám tu čtvrtou, ale jinak byl film hrozně roztahaný a nudný. Ale Jack byl super. ()

PORTER44

Skvělá podívaná,J.Nicholson jako bezdomovec ,scény jak si zavazuje boty provázkem,vyzpovídává se na hřbitově a spoustu dalšího,dokonce i brečet ho uvidíte ve filmu ,jeho halucinace o duchách a spoustu dalšího a potom se objeví M.Streep která je výborná a se kterou se doplňují ,hodně povedené herecké výkony od profíků včetně dalších skvělích herců ve vedlejších rolích. ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!