Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Novomanželé David (Nick Nolte) a Gail (Jacqueline Bisset) jedou na svatební cestu na Bermudy. Když se potápějí mezi útesy, najdou na dně starý vrak lodi. Brzy zjistí, že nejsou jediní, kdo se o vrak zajímá. Jde o legendární loď s pokladem, jejíž místo potopení bylo po dlouhou dobu neznámé. David a Gail se rozhodnou legendární poklad vylovit. Musí však čelit nástrahám ostatních zájemců o poklad, kterých stále přibývá. (Bonton Home Video)

(více)

Recenze (114)

SeanLSD 

všechny recenze uživatele

No, nutno povedať, že Spielberg urobil z iného románu Petera Benchleyho ( ČEĽUSTE ) väčšiu jazdu, ale takisto nutno povedať, že rozprúdiť krv tak ako Stevenov žralok dokáže rovnako dobre J. Bissetová – a to nielen v mokrom tričku! A samozrejme poklad, čo, dva poklady! Okamžite som tak po twainovsky zatúžil vybrať sa dakam a vyhrabať či vyloviť nejakú tú debnu zlata a drahokamov. Polku noci som si potom čítal Vraky plné pokladov a hútal, ako to celé zaonačiť... Film inak vo svojej dobe musel byť ambiciózna pálka, ale nie je bohvieako dobre spracovaný, napriek veľkému množstvu plusov dosť nudí. Kvalitný príbeh, príťažlivé prostredie a neodolateľná Jacqueline však mnohé zachraňujú. Podobných filmov nie je veľa, obzvlášť zo 70. rokov a natáčanie muselo byť hodne zaujímavé z hľadiska techniky i výpravy. Ozaj, a „Rum nie je na smäd, ale na prežitie!“ ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Oceán vás vždy dostane.“ V čase uvedenia do kín ambiciózna vec. Atraktívna výprava, slávne herecké obsadenie, uznávaný režisér (BULLITOV PRÍPAD), určite nie malý rozpočet... Bohužiaľ, nezaujalo ma to. O filme som toho veľa nevedel a kvôli naštudovaniu zlých zdrojov som si myslel, že to bude horor (snímka vznikla podľa knihy Petra Benchleyho autora Čeľustí, podieľal sa na scenári a scéna v potopenom vraku s murénami je hororová, ale to je asi tak všetko), takže dvojhodinové šarvátky dvoch skupín, naťahujúcich sa o „niečo tam dole“, ma nudili. Najviac som sa tešil na to, čo predvedie môj obľúbený Robert Shaw (PODRAZ, ČEĽUSTE) a po polhodine som sa zmätene pýtal, kde trčí. Netušil som, že sa naňho už niekoľko minút pozerám – skvelý Shaw si totiž oholil svoju známu bradu... a zo skvelej mužnej charizmy zostalo desivé torzo. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

I po letech stále napínavé dobrodružství a honbě za pokladem. Film skýtá několik památných scén - první hned v úvodu při potápění, kdy Gail pátrá kolem vraku, honička s náklaďákem, voodoo rituál, souboj dvou obrů, ale hlavně muréna! Tedy ve skutečnosti na člověka zaútočí výjimečně, naopak dá se i krmit z ruky. Možná větší obavy by měla způsobovat barakuda v úvodu, byť ta na větší kořist útočí v hejnu. Ale její zuby jsou jako nože. Ozdobou snímku je krásná Bissetová, miss mokré tričko. Pro současného diváka je snímek místy možná pomalejší, kdo má ale rád podmořské záběry, tak si ho naopak užije naplno. Film je velmi zdařilý i po trikové stránce a má atmosférickou hudbu, co nepřipomene ani tak Čelisti, jako spíše Vetřelce - scéna, kdy potápěči proplouvají okolo zbytků potopeného chrámu. Ač film nedosahuje kvalit Čelistí, tak hodnocení ponechám. Viděno 4x, v kině nejlepší. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Hlubina je především dobře vypadající dobrodružný film, plný perfektně zvládnutých podmořsýkch záběrů, na které bych se vydržel dívat celou věčnost snad i bez děje. Co je ale slabší je to co se děje nad hladinou. Nejvíce filmu schází jakákoliv propracovanost postav. Obzvlášť u těch hlavních není někdy zřejmé, co je nutí konat tak právě tak jak konají, nebo proč jsou tak zapáleni pro hledání pokladu, když je to může stát život a stejně jim z toho nic nekápne. Události a padouši se dějou tak nějak nahodile bez zřejmé dějové logiky. Škoda. ()

Razzor_82 

všechny recenze uživatele

"Tam dole může být opravdu poklad." Dva vraky na dně oceánu a v každém z nich je jiný poklad. Jeden ukrývá zlato a druhý morfium. Snímek si užijete především po dobrodružné stránce. Nádherné scény z potápění jsou pastvou pro oči. Skutečně se totiž točili na Britských panenských ostrovech. Exotické bádání v hlubinách moře je kouzelně uklidňující. Z akčního pohledu je to průměrné řemeslo. Pohodové obsazení hlavních herců. 7/10 ()

Galerie (61)

Zajímavosti (14)

  • Jedná se o devátý kasovně nejúspěšnější film roku 1977 a nejúspěšnější film studia The Columbia Pictures. (dokec)
  • Na začátku příběhu Gail (Jacqueline Bisset) zkoumá otvor ve vraku pomocí hůlky, na kterou zaútočí velká muréna. Kaskadér, ukrytý ve vraku lodi, dostal instrukci, aby za hůlku tahal vší silou. Svého úkolu se zhostil s takovou vervou, že své kolegyni, zaskakující za Jacqueline, vykloubil rameno. Scéna byla naštěstí zabrána několika kamerami, a tak ji nebylo nutné opakovat. (Cherish)
  • Vrak, k němuž se hrdinové filmu potápějí, byla skutečná loď Královské lékařské společnosti, která ztroskotala v roce 1867 u Britských Panenských ostrovů a rozlomila se na dvě části. (Cherish)

Reklama

Reklama