Novomanželé David (Nick Nolte) a Gail (Jacqueline Bisset) jedou na svatební cestu na Bermudy. Když se potápějí mezi útesy, najdou na dně starý vrak lodi. Brzy zjistí, že nejsou jediní, kdo se o vrak zajímá. Jde o legendární loď s pokladem, jejíž místo potopení bylo po dlouhou dobu neznámé. David a Gail se rozhodnou legendární poklad vylovit. Musí však čelit nástrahám ostatních zájemců o poklad, kterých stále přibývá. (Bonton Home Video)

genetique

V sedemdesiatych rokoch, a hlavne po filme 'Jaws' sa s filmami, ktoré si mrazivo zobrazujú temné zákutia a nástrahy oceánu, akoby roztrhlo vrece. A aj keď tento film využíva hrôzy oceánu len okrajovo, bolo sa na čo pozerať a nemalý podiel na tom mala aj Jacqueline Bisset. Príbeh má okrem podmorskej hladiny zaujímavú zápletku aj mimo nej, dokonca dvojitú, na ich rozlúsknutie by však stačilo o pár minút menej. O originalitu niet núdze, niektoré scény z podmorského dobrodružstva sú atraktívne dodnes a film ako celkom napokon tiež. 75%. ()

Autogram

Dovolenkové potápanie s Bissetkou by som určite bral a bolo by mi jedno, či je v tesnom tričku, samozrejme mokrom, alebo v potápačskom obleku. Už v prvej scéne jej hrozilo nebezpečenstvo, to mi stuhla krv v žilách, pričom ju čakali ešte horšie zážitky od prívetivých miestnych černochov. Polovica filmu sa odohráva pod vodou, za to má moje veľké plus, aj v tom období dokázali filmári príjemne natočiť podmorské scény. Ale spôsob rozprávania príbehu a pátrania po poklade mi veľmi nevyhovoval, tam sa už prejavil vek filmu a gradovanie deja je slabšie. ()

mirec88

Hororom by som to veľmi nenazval, skôr je to dobrodružný akčný film o hľadaní pokladu s pár nervydrásajúcimi mrazivými scénami hlavne pod vodou. Podľa mňa prehnane dlhý, často som sa nudil. Čakal som od neho viac, cítim mierne sklamanie. Ale v úvodnej scéne pod vodou, tam je Jacqueline Bisset veľmi sexy. ()

pakobylka

Exotické prostředí + tajuplný svět pod hladinou + zvídaví protagonisté + nezbytná romantika = patřičně napínavé dobrodružství. Přesto výsledek není až tak přitažlivý, jak by mohl být. Chápu pohnutky a motivaci jednotlivých postav, jsem ochotná akceptovat i nemístné hrdinství potápějící se dvojice (potažmo trojice), neboť vidina pokladu může leckomu zatemnit mysl a dočasně změnit priority. Ovšem činy padouchů vykazují známky ne-li přímo duševní poruchy, pak alespoň momentální chorobné nevyrovnanosti - a logiky se v nich nedopátráte. P.S.: Označení "horor" je přece jenom trochu nadnesené. ()

• Film byl natáčen v prostoru přídě více než dvacet metrů pod hladinou. (Cherish)
  • Na začátku příběhu Gail (Jacqueline Bisset) zkoumá otvor ve vraku pomocí hůlky, na kterou zaútočí velká muréna. Kaskadér, ukrytý ve vraku lodi, dostal instrukci, aby za hůlku tahal vší silou. Svého úkolu se zhostil s takovou vervou, že své kolegyni, zaskakující za Jacqueline, vykloubil rameno. Scéna byla naštěstí zabrána několika kamerami, a tak ji nebylo nutné opakovat. (Cherish)
  • V roce 1980 byla Hlubina rozšířena o 53 minut nových záběrů, aby mohla být odvysílána jako dvoudílný televizní film. (Cherish)