Hlubina

Scénografie:

Anthony Masters

Kostýmy:

Ron Talsky

Snímok "Hlbočina" som si zohnal najmä kvôli tomu, že je to film natočený podľa románu amerického spisovateľa Petera Benchleyho. Už som videl dve filmové adaptácie kníh tohto autora. Dokonalé Spielbergove "Čeľuste" a celkom podarenú "Beštiu" (tú som dokonca aj prečítal). Preto som bol hodne zvedavý aj na "Hlbočinu". Je to postarší dobrodružný thriller, ktorý je miestami celkom zajímavý a miestami nudne rozťahaný. Bolo to fajn, ale druhý krát by som si ho už veru nepozrel. ***(17.4.2018)

Přiznám se, že mě překvapuje poměrně nízké hodnocení ostatních uživatelů. Nechápu, proč ji někdo nazývá Béčkovým filmem! Tento film určitě zaujme stylem vyprávění, kde jste neustále překvapováni (hezky, či nehezky), strašeni, atd. Scénář je poněkud jednoduchý, což ale filmu na kvalitě neubírá. Jedná se tu ovšem o podobný případ jako u filmu Closer (Na Dotek), předestírám, že obsahově spolu nesouvisí, který by také sám o sobě nedosálh na 5*, neboť po jeho shlédnutí vás děj už tolik nenapíná (což je problém mnoha thrillerově laděných filmů), ale herecké výkony ho na 5* výšku vysadily. Jacqueline Bisset a Nick Nolte hráli velice dobře, ale přesto nad nimi vysoko čněl výkon Roberta Shawa, který byl ve své roli nepřekonatelný (no, ono ve které roli také nebyl)! Nevím, co dál dodat - zkuste a uvidíte!! ............A neprohloupíte!(12.4.2005)

Zajímavý a na pěkné podmořské scény bohatý dobrodružný film, kterému nechybí napětí ani akce. Děj je sice dost jednoduchý a snadno prokouknutelný, ale i přes to se mi film líbil. Je zde skvělý Robert Shaw i začínající Nick Nolte, navíc krásná Jacqueline Bisset v mokrém tričku. Komu by se takové obsazení nezamlouvalo? Dále trocha toho voodoo, drog a hledání pokladu. Pro mě je tohle velmi příjemný sedmdesátkový thriller. PS. Text distributora lže jako když tiskne. David a Gail nejsou novomanželé, nejeli na svatební cestu a většina zůčastněných nemá zájem o poklad, nýbrž o morfium, pěknou hromádku morfia na palubě vraku.(26.6.2011)

Napínavý thriller z potápěčského prostředí. Měl jsem tu možnost přečíst si nejdříve knihu a poté shlédnout film. Je pravda, že v knize nám toho bylo řečeno daleko víc, některé momenty i detaily byly odlišné, ale ta hlavní kostra příběhu se zachovala. Dost mě potěšily podmořské záběry exotických Bermud, stejně jako herecké výkony (R. Shawa ani křivky J. Bisset si v knize opravdu nevychutnáte :) ). Určitě spokojenost, i když spíš doporučuji si přečíst knihu. P.S. Pro Goldbeatea: Dle knižního příběhu byli Gail s Davidem skutečně novomanželé a na Bermudách trávili líbanky.(4.11.2011)

Rozpočet $9miliónovTržby USA $47,346,365Tržby Celosvetovo $-║ Na to že tento film sa opieral o knihu od autora Čeľustí Petera Benchleyho sa to celkom podarilo, zo začiatku to vypadalo že asi pôjde o nejakú variáciu práve na megahit Čeľuste ale nakoniec sa z toho vykľula príjemná dobrodružná dráma o hľadaní pokladu, podaná skôr vo vážnejšom prevedení. Aj keď nie je vo formáte zrovna veľkolepom ale skôr v tom komornejšom, je vo svojom šikovnom prevedení dosť pútavá(hlavne potešia dobre zostrihané zábery z podmorského dna, pri nich občas aj zmrazí, hlavne keď útočí medúza) a rovnako tak spravili svoje aj herci ako Nick Nolte, Robert Shaw, slizák Eli Wallach a sympatická "v mokrom trošku občas pobehujúca" Jacqueline Bisset. /75%/(16.2.2009)

• - Mechanická muréna ze scény prohledávání vraku měla přezdívku Percy, mechanický žralok ve filmu Čelisti (1975), který je také podle Benchleyho titulu, zase Bruce. (dokec)

• - Jedná se o devátý kasovně nejúspěšnější film roku 1977 a nejúspěšnější film studia The Columbia Pictures. (dokec)

• - Natáčelo se v podmořském ráji na Panenských ostrovech. (Stoka)