Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

marekspanel

Takhle můžou křupat jen dobrý bagety! Můj neoblíbenější pc animovaný snímek, na čemž má jistě velkou zásluhu i téma, ale i tak se jedná jistě o jeden z nejlepších vůbec. ()

MrKrahujec

Byl jsem spokojen, dokonce velmi spokojen, ale nadšen k nadhvězdným výškám přece jenom ne. Film nemá chybu - to je neoddiskutovatelné, ale ani nic, čím by se nějak omračujícím způsobem vymykal jiným pohádkovým 3D-animákům. Snad jen ta ve své době ne úplně samozřejmá přítomnost většího počtu významných lidských hrdinů, díky kterým lze říci, že se nejedná o klasickou bajku (jako obvykle), ale že má celá pohádka trochu vyšší platnost. No a zrovna lidští hrdinové se povedli dost dobře. Nepřipomíná vám také Linguini svou vnější vizáží některé loutky našeho Jiřího Trnky? ()

Merenre

Velmi nudný animák s otřesným příběhem. Chybí tam humor a na vážný film je to zas moc idiotské. Navíc ani animace nejsou pěkné. K ()

buchannon

Zhlédnutí tohoto animáku jsem dlouho odkládal, předpokládal jsem, že bude výhradně pro děti, ani jsem nečetl obsah, ani jsem se nedíval na ČSFD... ...ó jak hluboce jsem se mýlil a jaké bylo moje překvapení po poslední vteřině filmu. Musím říct, že mě dokonale dostal, samozřejmě animace výborná, ale hlavní je zde převelice originální příběh. Brad Bird musí být skutečně geniální, když něco takového dokázal vymyslet a takto převést na plátno. Je velice dobře, pokud vás film vtáhne do děje tak, že nevnímáte nic okolo vás a pokud ve vás vyvolá emoce. ()

Buywhat

Pixar to proste vie. A nie nadarmo je toto moja najobľúbenejšia pixarovka. Originálny nápad, úžasné spracovanie, animácia úžasná, miestami až realistická. Milujem to <3 ()

PanPyzamo

Ratatouille je jeden z mých nejoblíbenějších animovaných filmů. Příběh vypráví o kryse, co vaří. Možná si říkáte krysa a vařit? To je přeci blbost. Hlavní krysák Remy má na to ale jiný názor jde si za svým a přesně to je to, o čem tady mluvím. Jak ve filmu několikrát uslyšíme vařit může každý, to samé platí i u jiných činnostech. Nesmíte přestat plnit svůj koníček jen pro to, že se to lidem z okolí nelíbí. Prostě běžte si za svým cílem. Jinými slovy celková myšlenka filmu je naprosto geniální a proto snad ani nemusím vysvětlovat, jak moc je příběh vynikající. Soundtrack je doslova ráj pro uši a to celkové zasazení do Francie je prostě lahoda. Jeden z nejlepších filmů vůbec. 10/10 ()

NiksCZ

8/26 Ratatouille (2007) - Tentokrát se pro změnu s Pixarem koukneme do města světla, do Paříže. Režiséři Brad Bird (The Incredibles) a Jan Pinkava (Geri's Game) dali dohromady film, který je vyloženě fantastický. Příběh nám umožní nahlédnout do života krysáka Remyho a jeho početné rodiny. Ale samozřejmě to nemůže být jen tak, a Remyho začne jeho monotónní krysí život nudit. Náhlý sled událostí poté Remyho rozdělí od své rodiny a skončí v Paříži, kde se rozhodne nahlédnout do restaurace svého idola, kuchaře Gusteaua. Za nějakou dobu se potkává s mladíkem jménem Linguini a dávají se dokupy jakožto kuchařští parťáci. Příběh absolutně nenudí, svižně se hýbe kupředu a je napsán, dle mého, velice přízemně a přirozeně. Děj řeší kupříkladu hierarchické postavení krys ve společnosti, moralní otázky, přátelství, lásku, nebo taky život jako celek. Samozřejmě se zde nachází i hromada výborných vtipů, které taky pomáhají k celkovému prožitku. Postavy mě bavily a přišly mi i hodně zajímavé. Teda až na Skinnera, ten mi přišel jakožto celkem nezajímavý a nudný záporák. Co mi ale mírně znepříjemňovalo koukání v původním znění, byl falešný francouzský akcent, který byl vyloženě otravný (Jen u Collete mi přišel vcelku hezky poslouchatelný). Teď k vizuální stránce, ta byla grandiózní. Paříž vypadala tak krásně a její ulice byly tak neskutečně detailní, že jsem z toho až dostal chuť Paříž sám navštívit. Designy postav jsou pak velice pestré a zajímavé a animace je plynulá a opravdu výborná. A zase dám na konec mé hodnocení soundtracku, ten je, jako skoro vždycky, parádní a výborně se poslouchá. Kombinace houslí, klavírů, akordeonů, fléten, kytar, harf, bas a překrásných vokálů zde funguje přímo perfektně. 9/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Bestfan112

Ratatouille je hodně povedený animovaný film, který má chuť předvést i něco o jídle, a o Paříži, doporučuji tenhle film všem dětem dospělým i starším lidem, co se týče kvality tak je hodně vysoká, co se týče postav, tak nejvíc sympatické postavy jsou Linguini a Remy. Ve finále Happy end, sice jim tu Gustovu restauraci zavřou, ale otevřou si novou. Na film jsem se před chvilkou podíval, a předtím jsem ho viděl ani nepamatuju. Shrnutí: Film je v pohodě, bez negativ, film je prostě delikatesa. Film 9/10 ()

Texas

Výtvarne nádherný film, ktorému však vinou slabého scenára ku koncu dochádza dych. Rozosmial ma hlavne cholerický šéfkuchár Skinner a jeho šialené výstupy. ()

Cherubin

Povedena "animace", chytlavy dej, dost vtipnych scenek a hlavne Pariz:). Jedina chybicka je...ze clovek ma cely film hlad:) ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)