Autor! Autor!

Author! Author!

Komedie / Rodinný / Drama

USA, 1982, 104 min

• Chrustyn

Ačkoliv se dá film nazvat komedií, nejednou jsem si při jeho sledování vzpomněl na legendární drama "Kramerová vs. Kramer", přestože jsou kvality obou snímků nesrovnatelné. Dramatický příběh Kramerových je nezapomenutelný, u tohoto snímku jsem na konci nevěděl jak začal a Pacino to nedokáže zachránit.(18.2.2013)

Tenhle film jsem dlouho sháněla, konečně se podařilo a jsem za to ráda :-) čekejte příjemnou oddychovku se špetkou humoru skvělého Al Pacina. Doporučuji tento film spíše pro jeho skalní fandy, kteří ocení jeho herecký koncert a koukají na to spíše s nostalgií :-) mě se líbil moc! Dostala mě hláška v koupelně - Buď se vyčurej nebo se seber a vypadni, já se z tebe zblázním! :-)))) Skvělej film když venku prší - zalezte do peřin a sledujte!(20.1.2016)

Al Pacino v roli divadelního tvůrce a otce. Ani jedno mu moc nejde a v roli manžela totálně propadl, ale vše dobře dopadne, děti ho budou mít rády, jeho hra bude mít úspěch a zbaví se neskutečný svině v podání své manželky, kterou bych na jeho místě po prvních deseti minutách filmu vykopnul ze svého života.(25.3.2013)

Těšila jsem se jak děcko na další nikde nesehnatelný film od Al Pacina do mé osobní sbírky. Těšení poněkud splasklo při pohledu na milovanou maminku. Složitá rodinná anamnéza měla být nejspíš komickou složkou děje, ale u mě tahle paní učitelová na útěku nepochodila. Ta ženská mi byla nesympatická od začátku, říkala jsem si, kde tu babu nepříjemnou vyhrabali, chemie mezi ní a Ivanem vůbec nefungovala. No a instinkt mě nezklamal. Tak hnusnou anetickou necitlivou mrchu jsem ještě nikdy (naštěstí) nepoznala. I když Al opět dominoval, především v dramatických scénách (rozkošná Debie, premiéra hry se synem), přes tu odpornou ropuchu se nepřenesu. Skoro si říkám, jestli není příběh z pera Ivana Travaliana, protože ten je rozhodně lepší herec než spisovatel.(11.4.2011)

Autor Autor..to je názov filmu ktorému by kľudne sedel názov Otec Otec....Al Pacino v netradičnej úlohe divadelného dramatika ( mám strašné depresie......dramatik ) ktorý má ale kopec rodinných problémov s dosť prelietavou manželkou po ktorej vždy ostane nejaké to decko. Film je v podstate rodinná komédia a neprišiel som na to ktorá zložka je primárna..či úloha Autora alebo Otca...film v tom dosť tápe....každopádne má film čo ponúknuť...vždy a všetko hrajúci Al ktorý svojou charizmou zvláda upracovaného spisovateľa ako aj otca nie vždy svojich detí pre ktorých je ale ochotný spraviť všetko.....hlášky deti sú pomerne podarené....nebyť prítomnosti Al Pacina tak je to podpriemerný tuctový film akých nám 80 roky ponúkli v hojnej miere.(2.9.2011)

• Al Pacino

• - Komedie byla inspsirována milostným poměrem filmové hvězdy Marilyn Monroe s úspěšným dramatikem Arthurem Millerem. Během natáčení se Al Pacino sblížil s představitelkou Glorie Tuesday Weldovou, která se krátce předtím rozvedla s hercem Dudleyem Moorem. (šubelinka)