V pohnuté době Americké revoluce připlouvá do New Yorku Tom Dobb se synem, aby prodali své úlovky. Poté, co se jeho syn nechá omylem naverbovat do armády, je také Tom přinucen k zápisu, aby ochránil svého syna. A tak se v boji za svobodu kolonistů stávají vojáky, zběhy, hrdiny, ale především svědky válečného běsnění. (Levné knihy)

J.Bourne89

Film vidím jako jednu mega nevyužitou příležitost. Spousty nesmyslných chyb se zde najde, a to člověka hodně zamrzí. Pacino se snaží, seč může a film patří jemu. Realistické ztvárnění filmu je taky moc sympatické. Škoda. Přesto mě ale něco nutí, ohodnotit jej čtyřmi hvězdičkami. Asi je to opravdu hereckým uměním výše zmíněného. ()

Luxurka

Mě se libilo :-) bohužel musím dát jednu star dolu protože jsem to viděla dabovaný a myslím že to tomu ublížilo. Pane Soukupe, pardon. Pan Soukup jel toho roku s Jirkou Pomeje všechny herce stejným tónem :-/. Je pravda že vidět film dabovaný je sebeokrádání o 50% zážitku z výkonu herce, kor u něj je to přímo zvěrstvo. Tím ovšem vůbec nechci říct že by pan Prager nezvládal, jen jsem už asi rozmlsaná originálem :-) ()

Hugho

Názov je zavádzajúci, rozhodne nejde o chronologickú históriu americkej revolúcie, ale o osobný príbeh otca a syna, ktorí sa stanú účastníkmi veľkej historickej udalosti tak nejak náhodou, ba až nechtiac.    Najrealistickejší filmový pohľad na zásadný dejinný zvrat aký poznám, verím, že tak podobne sa to mohlo stať a tak nejako všetky osloboditeľské revolúcie (keď sa podarili) alebo vzbury lúzy (keď nie) mohli na účastníkov pôsobiť.    Pátos, hrdinov a zdanie historickej nevyhnutnosti víťazstva dodá propaganda  vždy až dodatočne. Neskutočne pravdivo pôsobiaca atmosféra bez čierno-bieleho videnia sveta, hurá vlastenectva a podobných kravín.   Ako hovorí klasik - hrdinom sa staneš, keď už nemáš inú možnosť.  Al Pacino a Nastasia v pohode, Anička Lenoxovie potešila no a Sutherland fascinujúci! ()