Labutí princezna

• Kanada

• Austrálie

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Komedie

USA, 1994, 89 min

Oj pohádka, na které sme doslova vyrůstali, první díl se prostě stane osudným pro Odetu. Nádherná hudba, co se týče českého dabingu, jo prvnímu dílu nemám moc co vytknout, písničky jsou hezky nazpívané, nejdou nějaký čas vyhnat z hlavy. Co se týče děje, ano někdo by mohl namítat, že to nenabýdne nic nového, že se to v podstatě drží předlohy...ale zas taková pravda to není. Už na začátku se Odeta a Derik znali. Navíc je tu několik postranních postav, které příběh hezky i vtipně dokreslují. Zdejší lotr Rotvard mi asi byl ze všech lotrů i následujících nejsympatičtější. Na věk, na který je to určeno to hezky sedí, dospělým to možná tolik nedá, ale dětem určitě.(28.4.2016)

Pravdepodobne jediný animovaný film akému som ochotný tolerovať muzikálové čísla. Melodické a nápadité piesne nielenže tvoria súčasť príbehu, dotvárajú tiež jeho kúzlo. Zápletka je viac- menej šablónová, vidíme tu súperenie o moc, či kliatbu akú môže zlomiť iba láska. Má to však dobre napísané postavičky a dostatok vtipných okamihov. Ťažko vybrať najväčšieho ťahúňa, možno žabiak s francúzskym akcentom, silný záporák s rock´nrollom v krvi nie je rovnako na zahodenie. Dramatické finále s veľkým zvieraťom dá silnú bodku za týmto sympatickým dobrodružstvom. Kto by si chcel pripomenúť pred- Pixarovskú animáciu je Labutia princezná správnou voľbou.(8.2.2015)

Ne prostě si tomu dám 5*, jako malá jsem tu pohádku úplně žrala, půjčila jsem si ji tehdy ještě z videopůjčovny několikrát a pamatuju si, že když tam zrovna nebyla a byla jsem nucena si půjčit něco jiného, tak mě to naštvalo, protože Pocahontas a jiné mě tolik nebavily. Nedávno jsem se k ní dostala znovu, no samozřejmě že už jsem nebyla tolik u vytržení, ale i po letech má své kouzlo. Písničky (zvlášť ta první, kdy se je snaží dostat k sobě), prostá ale krásná animace, příběh, ten tučňák...bomba.(27.8.2012)

• liberita

Animátori, ktorí kvôli nezhodám so štúdiom Disney opustili domovskú loď a vydali sa vlastnou cestou, vytvorili snímok, ktorý vo všetkých ohľadoch kopíruje osvedčené prvky disneyoviek a je to na ňom sakra vidieť. Napriek tomu, že spracúva námet známy z ľudovej tvorby ako aj z nádherného Čajkovského baletu Labutie jazero, nezaujme svojím spracovaním, dialógmi ani hudobnou stránkou a nudnými pesničkami. Hlavný záporák má od desivosti ďaleko a princ Derek je neskutočne hlúpe a necharizmatické poleno. Na druhej strane, zvierací kamaráti princeznej aspoň trochu pobavia a je to stále lepší film, než jeho dve slabé pokračovania.(3.5.2012)

Všichni co tady píší jak je to "slabé" by se měli zamyslet! Řekněte mi, co vám chybí? Je naprosto skvělá! Nádherné písně, Tomáš Trapl, je zde brilantní stejně jako všichni ostatní!!! Příběh má spád! Není zde jediná zbytečná minuta! Ano, je to z hlediska příběku jednodušší, ale je to pohádka hlavně pro děti, tak je to postaveno tak ať vše pochopí, ne? Holt žádných hlubokých myšlenek a psychologických objevů se zde nedočkáme, ale je to POHÁDKA!!!!!!!!!!! tak si to uvědomte!!!!!!!!!! je to nádhérné, skvělé, brilantní, úžasné dílo! :-) to je můj názor! :-P(11.3.2012)