Lovec démonů

Agenta FBI Wesleyho Doylea (Powers Boothe) během vyšetřování série vražd v Texasu vyhledá mladík (Matthew McConaughey), který se představí jako Fenton Meiks a který tvrdí, že zná identitu hledaného sériového vraha nazývaného "Ruka boží". Byl jím jeho bratr Adam, který zavraždil řadu lidí a potom sám sebe. Sebevrahův tragický osud je však jen částí příběhu navenek obyčejné rodiny Meiksových, který se začal dramaticky měnit před více než dvaceti lety.

Ovdovělý, hluboce věřící otec Meiks (Bill Paxton) láskyplně vychovává své dva syny - dvanáctiletého Fentona (Matthew O'Leary) a devítiletého Adama (Jeremy Sumpter). Jednoho dne jim však oznámí, že ho navštívil anděl a uložil mu zničit "démony" - konkrétní, navenek obyčejné muže a ženy, kteří chodí po světě, aby šířili smrtící zlo. Adam se ochotně připojuje k otcově tajnému "božímu dílu" a pokračuje v něm i po jeho smrti. Fenton však pochybuje o otcově příčetnosti a začíná váhat, zda nemá zradit ty, které miluje, a pokusit se zastavit je v naplňování jejich vražedného plánu. Agent Doyle se rozhodne ověřit mladíkovu výpověď a vydává se po stopách pravdy a lži skryté v osudech rodiny Meiksových. Na konci jeho pátrání však na něj (a především na diváka) čeká šokující odhalení

Nevšední thriller s hororovými prvky je režijním debutem herce Billa Paxtona (Apollo 13, Twister, Titanic). (oficiální text distributora)

Kadas97

Konečne film, kde sa dejú božie zázraky bez toho aby to vyzeralo stupidne a absurdne. Dej má super rozuzlenie, aké som už dávno nevidel. 8 z 10 ()

bono22vox

Pod nelibým obalem najdete malý klenot: skutečně děsivý, a přitom inteligentní thriller. Režijní debut Billa Paxtona je temný film jak sviňa, o tom, kam až může člověka zavést slepá víra... ()

src

Ze zacatku pomerne zajimava, ale ke konci znacne prekombinovana hororova hricka, ktera jako by z oka vypadla nejakemu dilu Akt X. ()

Allegro.g.

Tuctový thriller s tak obehraným námětem ... že se mi až líbil. Prostě jsem se na začátku zařekl, že ho budu brát vážně ... a bavil jsem se a bál až do konce. Co na tom, že někomu bylo od začátku jasné, o co jde. Mně ne:) ()

altaica

PRO MUŽE:Pokud mluvíte s Bohem, jste nejspíš zbožný člověk, pokud Bůh mluví s vámi, jste nejspíš magor. A pokud vás Bůh zásobuje navíc seznamy se jmény démonů, nebo snad lidí?, které je potřeba sejmout v rámci boje za lepší příští, pak je i slovo magor dost slabé. Navíc šéfík shůry určí i vaše zbraně – olověná trubka a sekera. Vysloveně humánní utracení člověkodémona. Oblíbené místo na pochování ostatků je malý růžový parčík, za čas tam musí být sice mrtvol jak nasráno, ale s tím si tvůrci nelámou hlavu. Těžko říci, co je to za film – horor – strach a lekačky nula, takže ne. Krimi – všechno je jasné od začátku a o postup při dopadení se nejedná, takže taky ne. Akční – ani omylem. Drama – taky ne. Trocha náboženské slátaniny a fanatismu, možná exkurz do hlavy rodiny, které po smrti ženy nadbytečné sperma zatemnilo mozek? A kategorii mysteriózní film splňuje jen posledních 5 minut a jen proto, aby skutečného diváka vytočil do vrtule tím, že si z něj dělá blázny.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: No, nevím madame a hošíci. I když ve filmu krev stříká pouze symbolicky a brutální vraždy se dějí z pohledu diváka téměř decentní formou, přesto nejsem přesvědčen, že film s podobnou tématikou, navíc střihnutý slušnou dávkou týrání dítěte, vyvolá vaše nadšené hýkání. Závěr, který je navrch očekávaně neočekávaný navíc všechno postaví na hlavu a tvůrci nejspíš předpokládají, že vše sledují diváci už na hlavu padlí dříve. Na vlastní nebezpečí se na to můžete podívat, ale rozhodně mi nemůžete pak vyčítat, že bych to nějak moc doporučil. ()

goodnic

Skoro jsem to ani nedokoukal, je to jeden z těch filmů, ze kterých je mi skoro blbě. Zpracovaný je to téma dobře (kromě konce), ale takový odpor k vymyšleným lidem jsem už dlouho nepociťoval. ()

masekjc

Díky nadějnému námětu mohlo jít o pecku, ale je to až příliš ukecané a tím trpí napětí a vážnost celého snímku. ()

Homerking

Ovdovělý Meiks je tvrdě pracující muž, ve svém skromném domě vychovává dva syny Adama a Fentona, jedné noci oba chlapce probudí a sdělí jim že ho oslovil bůh a udělil mu důležitý úkol zabíjet zlé démony v podobě obyčejných lidí, starší z bratrů Fenton si myslí že se jeho otec zbláznil a začne mít vážné obavy, to co nadejde si ale nevybavoval ani v těch nejhorších snech. Meiks začne postupně přivádět své syny na temnou cestu strachu a nejistoty. ()

fordhont

Poměrně nápaditý film se zajímavou atmosférou, avšak, jak už je zde řečeno, trošku naivní. Konec má být sice překvapivý, ovšem s troškou důvtipu se bohužel dá odhadnout. ()

jafuska

napínavý thiller kde o napětí opravdu není nouze, ale jediný co mě opět vadilo, byla víra ve filmu, démoni snad v podobě lidi? no o tom dost silně pochybuji, ale proč ne? at si každý věří jak je mu libo a z toho vlastně vznikne tento vcelku dobře povedený film, ale přesto bych očekávala trochu více děje, než neustále opakování stejných vět, a konec hodně překvapující, ale to bych už prozradila docela dost,určitě stojí za zhlédnutí. ()

kubilov

Větší ptákovinu už jsem hodně dlouho neviděl, fakt že jo. Pošahaná rodina, otec náboženský fanatik, jeden syn vůči démonům skeptický a druhý zase pro změnu tátovi sežral všechny ty bláboly. Bill Paxton sice režíruje obstojně a šílenýho otce taky nehraje úplně špatně, problém je spíš v tom, že scénář je totální sračka, a to bez nějakého přehnání. Matthew McConaughey je totálně utopený, přednost bohužel dostává dějová linie, ve které se nevyskytuje, a tak jsem většinu času jen nevěřícně koukal, jak mohl někdo vymyslet takovou ptákovinu.. a myslet jí smrtelně vážně! ()

maoc

Rozporuplný film, u kterého hodně záleží, kdo se dívá. Těžko se mi komentuje. Jsem věřící člověk. Snažím se být opravdu věřící, ne si na to jen hrát, jen zahřívat kostelní lavice. Proto vidím film jiným prizmatem než většina ostatních, kteří poukazují na náboženský fanatismus nebo na obtížnou uvěřitelnost zápletky, kde dominuje naivní chování agenta FBI. Pochopení filmu nebo vůbec jeho přijetí tedy spočívá na tom, zda přistoupíte na hru scénáristy a režiséra, že to, co vidíte, je reálně možné. Pokud ne, tak je to samozřejmě úplná slátanina, nelogičnost a strhává to film na hranu braku. Ale pokud věříte, že zjevení se dějí (a nemusí být rozhodně jen od Boha nebo nějaké dobré entity) a že entita, která je sesílá, má moc lidem "zavřít oči" nebo způsobit jiné jevy, které se "nevěřícím" zdají jako náhoda nebo nemožné, pak musíte přiznat, že film klade dost závažné otázky. Jak odlišit dobré vnuknutí od zlého? Jak naložit s těmi, co uvěří zlému vnuknutí? Co je objektivní dobro a co je zlo? Najednou film vůbec hloupý a postavy jsou nejednoznačné a ne všechny jejich činy jsou odsouzeníhodné. Nebo ne? ******* Filmařsky se Lovec démonů nevyhnul určitým chybám a zjednodušení. Obzvláště začátek byl strašně schématický, střídání retrospektivy s výpovědí Mathewa McConaugheyho agentovi FBI bylo strašně ordinérní. Taktéž rodinné výjevy mi přišly křečovité, barvotiskové. A to včetně ošetřování podlitin nebo vize po pobytu v díře. Šmrnc nabral film až ke konci. Atmosféra houstne a film mne mnohem více pohltil. Ano, všechny zvraty se dají odhadnout dopředu, to je pravda, ale to jim neubírá, alespoň v mých očích, na působivosti. Ale u Lovce démonů opravdu hodně záleží, kdo se dívá. ()

Blazkowicz

To je ale blbost. Na co ten kluk čekal? Až jeho fotr maniak vyvraždí ještě pár dalších lidí a pak to teprve ohlásí? Konec jsem sice od samého začátku netušil, ale po polovině už to bylo hodně předvídatelné. 2+* ()

Flix

Opravdu mrazivý thriller s dobrými výkony herců. Neznámá perlička s tajemným a drsným podtextem. Myšlenka zabíjení ve jménu boha se může zdát naivní, ale lidi se často nechávají zmanipulovat právě sami sebou. Hodně drsné scény a herecké výkony trochu scénář. Konec je vcelku překvapivý. Lovec démonů není nic světoborného, ale za to mrazení v zádech a vynikající atmosféru si ode mě získal 4* ()