Onegai Teacher (TV seriál)

• Kanada

Please Teacher!

Please Teacher!

Animovaný / Komedie / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2002, 12x22 min

Anime akých bolo natočené už veľa. Neprekvapí temer ničím, téma lásky intergalaktickej povahy tu už bola nespočetnekrát a to v oveľa vtipnejšej podobe (napr. Urusei Yatsura ). Keby seriál ubral z linky romantickej a preradil sa do pruhu uletenosti , hodnotil by som isto vyššie. Takto mi je proste k neuvereniu, že dvaja dospelí zosobášení ľudia sa na seba v jednom futone len tak pozerajú. Bonusový 13 diel s nadržanou maminkou je o stupeň vyššie než celý seriál. Sensei wa totemo sekuši desukara. 6/10(21.9.2006)

Na první pohled po zhlédnutí se to může zdát jako nezajímavé. Jenže spousta věcí v tomhle anime je v přeneseném slova smyslu a těžko čitelné. Může se to zdát jako neklasická romantika, kdy už bereme fakt, že je to láska mezi studentem a učitelem (většinou je to laděný věkově stejně) nebo tím, že je mimozemšťan (ne v tom klasickém pohledu s fantazy prvky). Je pravda, že na tom prvku s těma mimozemšťanama mohli trochu více zapracovat, ale i tak to má docela slušnej příběh. Dále komediální stránka tu je, ale jen v počátcích, kdyby se to nějak udrželo až do konce, možná by to bylo o trochu lepší, ale vzhledem k dramatičnosti konce to i chápu, že by to působilo trochu nevhodně (nepočítaje však OVA, které je vtipné až až). Sice je tu spousta hlášek o lásce, ale u tohohle anime se to alespoň chová celkem dospěle oproti ostatním a hlavní hrdina není úplný stydlín (což bývá u hodně anime celkem iritující). Hlavní linii, ale podle toho jak tu čtu, lidi celkem přehlížejí a to je onen filosofický podtext. Ten zdravotní stav Kusanagiho není fyzického rázu, ale psychického, kdy z toho můžeme mnoho odvodit (pokud to nebudeme brát jako nemoc, ale určitý stav člověka) - např. že člověk má v životě brát jak to pozitivní, tak i to negativní. Nemluvě o tom, že je tu i několik dalších dosti hlubokých životních mouder. Animace je průměrná a hudební stránka není moc znatelná.(11.5.2014)

Na tohle anime budu rád vzpomínat...bylo totiž úplně první svého druhu, které jsem viděl. Dostal jsem chuť se po vší tý temnotě, kouknout na nějaké typické romantické anime a Onegai Teacher bylo první na které jsem narazil. Ikdyž jsem měl kolikrát chuť to v půlce epizody vypnout...nakonec to nebylo tak špatné. Asi nejvíc musím vyzdvihnout vedlejší postavy (např. Kusanagiho ujetej strýc a jeho ženuška), které byly zvětšiny zajímavější než samotná ústřední dvojka....Jinak jasně nejlepší epizoda bylo bonusová, ujetá třináctka..(29.7.2010)

V podstate čistá romantika. Kei má talent vybrať v každej situácii to najhoršie možné riešenie, takže sa to potáca od nikadiaľ nikam. Vlastne mi dosť často bolo milej Mizuho naozaj ľúto, že trafila akurát na takýto exemplár pozemšťana (pozdravujem Maho-chan). Ale láska je slepá, čiže nemá zmysel im do toho kecať. Hlavne že to dobre dopadlo :-). (Videné vrátane OVA "Secret Couple", ktoré je najmä fanservis s trochou komédie.)(15.8.2013)

• Subjektiv

Poměrně nezajímavé romantické anime, které se snaží získat diváka levnými triky. Mimozemský původ učitelky a manželky hlavního hrdiny IMHO není ničím jiným, protože se s ním pracuje málo a až na výjimky špatně. Přitom právě to, by mohlo být zdrojem různých zajímavých situací, ať už humorných či vážných. Nakonec nám zbývá příběh dvou lidí, kteří tají své manželství a u kterého je víceméně předem jasné jak skončí.(4.3.2007)