Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nočními ulicemi Moskvy se řítí černé BMW ujíždějící pronásledovatelům. Řetězec osudových událostí, končící střelbou, postavil čtyři přátele mimo zákon. V životě bez pravidel pro ně není cesty zpět a černý bavorák – silný a spolehlivý vůz, jenž se jim stal domovem, hrdiny odváží daleko od Moskvy, do nelítostného vyhnanství ruských nekonečných dálav… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (60)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Velmi slušný film o partičce zlodějíčku co se rozhodnou ukrást BMW což se jim povede ale nesou za to následky a tak utíkají na venkov před mafií. Debutující režisér se nebál experimentovat s kamerou a hudbou. Ve filmu je nádherně vidět rozdíl mezi městem a venkovem Ruska což se mi velmi líbilo mimo to režisér kombinuje mobilní vyzvánění s hudbou a ve finále to zní velmi zajímavě. Celý film jsem se bavil v duchu road movie se špetkou syrového ruského černého humoru. Proč syrového?.... to uvidíte na konci ;) --- Máte ňáký prachy? – Já mám dvacku – Za dvacku si koupíš tak mlíko od babky ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Bavorák mi připomněl vtip o cizinci, který projíždí Ruskem vlakem a po několikahodinovém čekání na nádraží se znechuceně ptá vlakvedoucího, v čem vězí problém. Strojvůdce mění lokomotivu. Tak dlouho?! Mění ji za vodku... Upřímně, Bavorák je naprosto průměrná gangsterka, tak průměrná, že jsem zjistil, že jsem ji už kdysi před lety viděl, což by nebylo nic divného, kdybych si to neuvědomil při poslední scéně. Tak dokonale jsem ten snímek vytěsnil z paměti. Má nevyrovnané tempo s řadou hluchých míst, ale boduje svou atmosférou země, kde se hroutí státní struktura a převládá všeobecný marasmus. Všudypřítomná korupce, nezaměstnanost, alkoholismus. Typická je absurdní scéna, kde raněný gangster zastaví sanitku a požaduje odvoz do nemocnice, aby se ukázalo, že sanitka je už pět let "privatizovaná" a drobný podnikatel v ní právě převáží náklad zelných hlávek. Celkový dojem: 55 %. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

To, že se mi líbí nějaké auto ještě naznamená, že o něm musím točit film. Bohužel, tady se někomu líbilo BMW a tak vzniknul film Bavorák. Jedná se vskutku o mrazivý snímek a bude vám u něj zima. nebude to však kvůli akci ani kvůli napětí, ale kvůli ruské zimě ve které se děj odehrává. Z filmařského hlediska je film o ničem. Dialogy tupé, herci přehrávají a někdy mi unikal i způsob skládání dějové linky. Jediné co snad může zaujmout je ten pohled na současné Rusko. Uvědomíte si, že tam by jste opravdu žít nechtěli. ta neskutečná bída a zaostalost mohutně kompenzovaná chlastáním a zlodějnou, to je opravdový ráj na zemi a poslal bych tam všechny naše komanče na exkurzi bez jízdenky zpět. Takže jako taková sonda to možná nějaký efekt a smysl má, ale jako gangsterka a akční? Pche. Ani náhodou. Dávám dvojdolar a ani ň navíc. * * ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Gangsterská road movie >pa Russki< ...Sice nikterak zvláště filmařsky objevné, leč velmi(!) poctivě natočené krimidrama s hrstkou působivých scén, z nichž ta s >umírajícím< bavorákem zcela na konec je prostě skvělá. Drsný a syrově natočený film o čtyřech poněkud ne příliš důvtipných, druhořadých mladých gangsterech, těch typických kamarádech přes všivárny, chlast a holky, kteří nechtěně zapletou se do vraždy >kágébáka< a pak už je čeká jen hořký útěk v ukradeném BMW >pjeťorce< napříč širou Rusí, cesta vsříc zaslouženému neradostnému osudu. Symbolická černá rakev v podobě vytouženého auťáku na cestě do pekel... Tři a půl hvězdičky za film - a za těch několik scén a skvělou hudbu zaokrouhleně nahoru... Samozřejmě nutno vidět v původním znění s titulky! ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Překvapivě svižné gangsterské béčko ve stylu v Číně jedí psy či Blikajících světel s lehkou příchutí ruského venkova, jak by ho asi viděl Guy Ritchie. Spousta originálních nápadů (náhledy do budoucnosti postav, hrátky se zvukem), dobře sladění herci, ucházející černý humor a nespočet bizarních nástrah, které tuhle našlapanou road-movie komplikují. 70%. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama