Bavorák mi připomněl vtip o cizinci, který projíždí Ruskem vlakem a po několikahodinovém čekání na nádraží se znechuceně ptá vlakvedoucího, v čem vězí problém. Strojvůdce mění lokomotivu. Tak dlouho?! Mění ji za vodku... Upřímně, Bavorák je naprosto průměrná gangsterka, tak průměrná, že jsem zjistil, že jsem ji už kdysi před lety viděl, což by nebylo nic divného, kdybych si to neuvědomil při poslední scéně. Tak dokonale jsem ten snímek vytěsnil z paměti. Má nevyrovnané tempo s řadou hluchých míst, ale boduje svou atmosférou země, kde se hroutí státní struktura a převládá všeobecný marasmus. Všudypřítomná korupce, nezaměstnanost, alkoholismus. Typická je absurdní scéna, kde raněný gangster zastaví sanitku a požaduje odvoz do nemocnice, aby se ukázalo, že sanitka je už pět let "privatizovaná" a drobný podnikatel v ní právě převáží náklad zelných hlávek. Celkový dojem: 55 %.(12.10.2010)

neměl jsem s timhle filmem problém. ruské filmy moc neznám, tak se na ně vždyycky rád podívám. a tohle bylo tak lehké jako to šlo. lehce vulgární humor postav, lehce předvídatelný konec a lehce stravitelné. to vyzvánění mi vadilo. poslední scéná pana BMW nebyla, tak špatná, ale trochu přetáhla do "tohle bude arty". pravda šlo to trochu osekat. a postavy jsou dost papírové :/(1.5.2011)

Film sice není nijak naspeedovaný akcemi, ale dobře vykresluje náladu a život v Rusku = brutální. Korupce, zločinost a beznaděj. Parta kluků, co si ani nepřiznávají, že jsou smrtelní a zločin je pro ně prostě živobytí. Zajímavé jsou flashbagy ostatních postav, co se s nimi stane (viz chlapeček s basebalkou)(31.8.2008)

• godspeed

Tak bezpochyby klucí z Die Bayerische Motoren Werke AG o tomhle filmečku musí mít Ahnung. Nevím, jestli si tento product placement na svůj vehikl zaplatili, nebo se prostě režisér rozhodl, že jim tu reklamu natočí jakože zdarma, páč je vlastníkem části akcií BMW. Nicméně o spojování brandu BMW s kdejakým gangem, mafií, zlodějem a podvodníkem si bavorský výrobce koleduje už léta. Takže v tomto ohledu pan režisér nenašel nic objevného. Závěr vcelku fajn, ale proč, proč, proč má ten film 110 minut? Kdyby si tvůrci odpustili náhledy do budoucna a další vycpávkové exhibice a onanie, tak je to příběh na maximálně 90 minut.(23.1.2011)

Jedná se o velice zajímavou sondu do dnešního Ruska, jeho metropole a jejích obyvatel, hlavní hrdinové nejsou kdovíjak sympatičtí, ale děj nás vtáhne a člověk jen nevěřícně zírá, co se to na tom plátně děje. Být tam o něco více mrtvol a střílení, bylo by to příliš „americké“, být to o něco drsnější, bylo by to nevěrohodné, každopádně tento snímek je poměrně vyvážený a děj ubíhá stejně rychle, jako dálnice pod koly sedmičkového BMW. Určitě je to zajímavý snímek, který nám ukáže, jak se probít v dnešním Rusku, ukáže, že není dobré v opilosti chtít vylovit peníze z hromady dřeva, nebo, že „psí máma“ je neocenitelnou bytostí v takových končinách, nebo že člověk má občas poslechnout ženský instinkt. Mohu tento film doporučit všem, kterým nevadí ve filmu sprostší výrazy a trocha skutečné surové reality, nečekejte ani potoky krve, ani „lidového“ hrdinu, který zachrání vše a všechny. Tento film bych určitě nepřirovnával k žádnému jinému snímku, ačkoliv by to svádělo, ale Bavorák je film, který stojí sám o sobě a nesnaží se přikrášlovat svět.(30.10.2009)