Depka ze současné Rusi. 1) Obávám se, že tak nějak to v Rusku skutečně vypadá, jak tedy znám ruskou mentalitu a způsob uvažování. Po rozpadu SSSR zmizela jediná tehdejší autorita - diktatura komunistické strany, autorita velmi pochybná, nicméně účinná...asi jako středověké pánbíčkářství - Bůh (strana) sice neviděli všechno, ale co zjistili, to přísně potrestali. Veškeré úplatkářství bylo více pod pokličkou, pověst policie byla nezpochybnitelná a vůbec se tak nějak príma žilo, že, soudruzi. Změna režimu znamenala, že zmizel centrální otrokář s bičem, ale otrokářská mentalita zůstala zachována. Za krátkou dobu obsadily uvolněná místa místní gangy, jak snímek nepokrytě ukazuje. 2) Film je plný symbolů - raná (nebo pozdní) zima ukazuje neutěšenou zdevastovanou krajinu, rozhovory pak zdevastované lidské duše, a mezi tím jako pěst na oko projíždějí luxusní západní vozy - symboly zmaru a zkázy. 3) 30letý režisér Pjotr Buslov téma s přehledem zvládá stejně jako herci. Zajímavé flashforwardy (opak od flashbacků), výstižné lokace, věrné charakteristiky i motivace, výborná hudba. Trochu mi vadí, že se mě snímek nijak emocionálně nedotkl. Osudy protagonistů filmu jsou mi šumafuk. 4) Zvláštní poznámku si zaslouží příšerný český dabing (Hollywood, Bollywood, antika či 28. století - все ровно), kterému se úspěšně podařilo smazat minimálně polovinu specifické ruské atmosféry.(25.11.2010)

Ostří hoši z Moskvy na dramatickém útěku ruským venkovem: sníh, břízky, ošuntělé domy, rezavá auta, zarostlí chlapi, vodka. A v patách konkurenční gang a dobře vyzbrojená zkorumpovanáná policie. Jejich černý bavorák je nenápadný jak americký tank v irácké vesnici a zrovna tak na sebe přitahuje problémy. Poučná exkurze mezi bratry Slovany je vyšperkována poutavým příběhem a originálními skoky do budoucnosti některých vedlejších postav. 70%.(4.1.2009)

• Ollie235

Silně béčková gangsterka, která ničím moc nepřekvapí, ale na necelé 2 hodiny celkem diváka zabaví. Bohužel mi ale naprosto nesedli herci a díky spoustě hluchých míst mám celkové dojmy silně rozpačité. Škoda, že v tom nebylo více humoru - s takovým scénářem by z toho mohla být výborná krimi komedie, ale tvůrci to pojali jinak.(26.10.2012)

Film, který mi dovolil nahlédnout do ruské společnosti (za hranicemi zákona). Jsem ráda, že tento film byl v ruské režii a ne v rukou Američanů. Věřím, že by totiž vše dopadlo jinak. Objevil by se hrdina, který by všechny zachránil a byla by z toho klasická americká akční blbost, jak to občas bývá. Určitě to stojí za zhlédnutí. S přihlédnutím na to, že jde stále o film, umím si představit děj jako reálný. 78%(16.5.2011)

Asi velmi realistická road movie, pro někoho, kdo nezná dnešní Rusko, až s dokumentárním rozměrem. Jen by si mohli odpusit ty typické herociké výjevy o sebeobětování pro kamaráda a nadlidské výkony při jeho záchraně. Jinak chlapské slzy a kombinace brutality, neúcty k životu a pravidlům s širokou sentimentální ruskou duší při návratu k venkovským kořenům je pro ně příznačná.(11.10.2010)