Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nočními ulicemi Moskvy se řítí černé BMW ujíždějící pronásledovatelům. Řetězec osudových událostí, končící střelbou, postavil čtyři přátele mimo zákon. V životě bez pravidel pro ně není cesty zpět a černý bavorák – silný a spolehlivý vůz, jenž se jim stal domovem, hrdiny odváží daleko od Moskvy, do nelítostného vyhnanství ruských nekonečných dálav… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (61)

igi B. 

všechny recenze uživatele

Gangsterská road movie >pa Russki< ...Sice nikterak zvláště filmařsky objevné, leč velmi(!) poctivě natočené krimidrama s hrstkou působivých scén, z nichž ta s >umírajícím< bavorákem zcela na konec je prostě skvělá. Drsný a syrově natočený film o čtyřech poněkud ne příliš důvtipných, druhořadých mladých gangsterech, těch typických kamarádech přes všivárny, chlast a holky, kteří nechtěně zapletou se do vraždy >kágébáka< a pak už je čeká jen hořký útěk v ukradeném BMW >pjeťorce< napříč širou Rusí, cesta vsříc zaslouženému neradostnému osudu. Symbolická černá rakev v podobě vytouženého auťáku na cestě do pekel... Tři a půl hvězdičky za film - a za těch několik scén a skvělou hudbu zaokrouhleně nahoru... Samozřejmě nutno vidět v původním znění s titulky! ()

dezorz 

všechny recenze uživatele

ruska lacna gangsterka. taka vychodna, ruska, ziadne komplikovanosti v deji, ziadne komplikovanosti v premyslani, nastavi sa situacia na zaciatku a dalej sa uz len ide, relativne relane, po ceste............ necudo, ze zauajal viac, nez anti killer, snaha o vykradnutia za vacsie peniaze a necudo, ze sa nakoniec po nezdare anti killera zadarilo aj finacne viac podporenemu pokracovaniu bummera. nakoniec, necudo, ze vznikla aj pardia anti bummer. ten film na to ma. tak ako na to mal brat. ()

Reklama

campix 

všechny recenze uživatele

Poměrně drsná ruská gangster roadmovie. Možná takhle by vypadaly začátky Guye Ritchieho, kdyby to byl Rus. Bavorák je docela dost nekompromisní pozvánka do ruských reálií někdy na konci devadesátých let. Nebo alespoň takhle nějak bych si to představoval. Čím se Bavorák vyznačuje, je dokončením linie vedlejších postav poté co je naše hlavní skupinka opustí. A většinou se jim tedy nestane nic dobrého. Nekonečný hustle a tak trochu nekonečná promrzlá ruská depka. ()

LuckyK 

všechny recenze uživatele

Asi velmi realistická road movie, pro někoho, kdo nezná dnešní Rusko, až s dokumentárním rozměrem. Jen by si mohli odpusit ty typické herociké výjevy o sebeobětování pro kamaráda a nadlidské výkony při jeho záchraně. Jinak chlapské slzy a kombinace brutality, neúcty k životu a pravidlům s širokou sentimentální ruskou duší při návratu k venkovským kořenům je pro ně příznačná. ()

Móó 

všechny recenze uživatele

Film, který mi dovolil nahlédnout do ruské společnosti (za hranicemi zákona). Jsem ráda, že tento film byl v ruské režii a ne v rukou Američanů. Věřím, že by totiž vše dopadlo jinak. Objevil by se hrdina, který by všechny zachránil a byla by z toho klasická americká akční blbost, jak to občas bývá. Určitě to stojí za zhlédnutí. S přihlédnutím na to, že jde stále o film, umím si představit děj jako reálný. 78% ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama