• Dale

Film mi pripadal, ako keby ho točil nejaký študent VŠMU a nie známa režisérka. Alebo skôr ako keby to bolo nejaké domáce video - scény s Bolívkovými ako ich rodinné domáce video a scény s naháčmi ako domáce video návštevníka nudapláže. Dúfam, že to bolo posledné dielo pani režisérky, lebo nechcem si predstaviť, čo by ešte mohlo po tomto nasledovať.(22.5.2003)

• petaspur

Viděla Chytilová zase kolem sebe něco, co nikdý jiný neviděl a historie jí dá za pravdu? Nebo to točila při svých útěcích z ústavu? Přestože je to hodně kontroverzní film (český pročismus) plný nechutné (umělecké?) nahoty, tak si myslím, že mezi dvoustovku nejhorších filmů světa to nepatří. Jednou to možná bude považováno za dílo nejlépe zachycující dobu a bude se vyučovat na filmových školách.(18.2.2009)

Tohle mělo být ponecháno jako čistá komedie a bylo to za plný počet. Já nevím, co je to za mánie dělat ze všeho tragédii. „Necháme umřít dítě“. Nebo psa, nebo koně, prostě někoho. I přímo zde. Proč ty hysterické scény s Bolkovou manželkou? Jen proto, aby si zahrála? My všichni víme, že umí. Tak se nemusela cpát ještě sem. Je to škoda. *** A PŮL(10.7.2018)

• anderson

Na CHYTILOVEJ filmy som nikdy nehľadel ako na diela v ktorých by som primárne mal pátrať po "presahoch". Vlastne, ak mám byť úprimný, nedívam sa cez tzv. intelektuálnu optiku na žiaden film. Keď TO má prísť príde to. :-) Samozrejme je jasné, že tuná TO neprišlo. A za čo tie dve hviezdičky ? 1. za zvedavosť, ktorá si žiadala vidieť či sa odhalia aj nejaké pekné herečky 2. za zistenie, že napriek vrodenej hanblivosti som majiteľom celkom slušnej postavy :-) A to je obrovské plus pre moje sebavedomie. :-) (9.3.2009)(9.3.2009)

• Akumulátor

Jestli měl film nějaké skryté poselství či sdělení, asi jsem ho nepochopil. Viděl jsem jen nepodařený film bez děje (působil na mě spíš jako dokumentární), příšerné (ne)herecké výkony a nekončící nudu v podobě bezcílně pobíhajících a po sobě válejících se nahých lidských těl. Od režisérky Chytilové jsem čekal ledaco, ale tohle bylo vážně „nad moje chápání“.(26.11.2008)