• Adman

Tohle taky ne. Jestli jde o to, že když jsou tam všichni herci nazí, tak se má divák vzrušit a hned dávat za film lepší hodnocení =o], tak to fakt nevím. Tohle je takový lepší český odpad, bych řekl. Bolek Polívka se nám tu snaží točim film, ale nevím co tu s ním je, jestli se jely záběry na jedno jetí, každoádně Bolek tady neskutečně přehrává. Celé je to tak nepřirozené, nemá to pořádně nápad. Co jako že chce někdo točit film s nahejma lidma na pláži - to ať se na mě Věra nezlobí, ale tohle opravdu nestačí.(24.7.2007)

• no2

4/10 - Vyhnání z ráje mě jen nudilo, občas jsem (ne)hercům nerozuměl a hledat metafory apod. mě v tom prostě nebavilo, ale na rozdíl např. od Bestiáře jsem při tomto filmu nezažíval pocity trapnosti, což je jeden velký klad. Proto hodnotím lépe než poslední film Pavláskové a netroufám si film jednoznačně odsuzovat, jelikož si uvědomuji, že při prvním zhlédnutí Dědictví jsem také nechápavě kroutil hlavou a po letech je to jedna z mých nejoblíbenějších českých komedií. Takže zatím hodnotím takto a třeba za pár let svůj názor přehodnotím...(27.10.2008)

• Akumulátor

Jestli měl film nějaké skryté poselství či sdělení, asi jsem ho nepochopil. Viděl jsem jen nepodařený film bez děje (působil na mě spíš jako dokumentární), příšerné (ne)herecké výkony a nekončící nudu v podobě bezcílně pobíhajících a po sobě válejících se nahých lidských těl. Od režisérky Chytilové jsem čekal ledaco, ale tohle bylo vážně „nad moje chápání“.(26.11.2008)

• cariada

No kam ta Chytilová na to chodí? A to se ještě na tom podílel i Polívka. Co tím jako mysleli? Že se to bude někomu líbit možná, ale těch co né je většina. Paní režisérka by se měla na točení filmů už vykašlat po revoluci točí samé hovadiny mimo Dědictví.... Tak nák si říkám, že se pokusila točit jakési současné podobenství ve stylu Ovoce stromů rajských jíme, jenže celé to bylo o tom jak to vzniká za pomoci naháčů, to je taky to jediné co je na tom snensitelné, jinak je to blbost, která nemá děj a strašně se vleče a nudí. Stopáž 120 minut je přehnaná. Opravdu nevím co tím chtěli říct?(3.3.2009)

• solskjaer

Špatné i jako ironický vtip. Bez děje , bez zábavy s otřesnými herci v čele s Polívkou. Sice je zde pár dobrý scén a myslím, že jsem i občas pochopil co tím Chytilová chtěla divákům říct, ale použila na to tak otřesnou formu, že nikdy nemohla zaujmout diváka tak jak si pani režisérka představila. Všichni víme že Věra Chytilová je divná , na to sme si už všichni zvykli, ale tentokrát to opravdu přehnala. Od základu překopat formu pojetí a děj, použít pár docela rozumných a dobrých scén a natočit znova - to můžu paní režisérce jen doporučit!(29.12.2004)