Britská učitelka Philippa Paccardová (Cate Blanchettová) žijící v italském Turíně se marně dovolává spravednosti ve věci manželovy tragické smrti. Protože místní policie ignoruje její obvinění, rozhodne se vzít spravedlnost do vlastních rukou a prostřednictvím podomácku vyrobené bomby se odhodlá zlikvidovat drogového dealera Vendiceho. Pak se nechá zatknout. Teprve ve vyšetřovací vazbě se dozvídá, že místo muže zodpovědného za smrt jejího manžela zahynuli čtyři zcela nevinní lidé. Do zoufalé mladé ženy, jež má být souzena za teroristický útok, se však zamiluje mladý soudní tlumočník Filippo (Giovanni Ribisi) a pomůže jí uprchnout. Jak dlouho však dvojice spřízněná jmény a spjatá fatalistickým citovým poutem může unikat spravedlnosti?

Na MFF v Berlíně 2002 získal režisér Tom Tykwer nominaci na Zlatého medvěda. Film byl oceněn stříbrnou Německou filmovou cenou a Cate Blanchettová získala za svůj herecký výkon německou Zlatou kameru. (oficiální text distributora)

Decker

Tykwer mi znovu dokazuje jak fantastickym reziserem je a pod skvele Lole a jeste vice skvelejsi Princezne, je tento film s Cate Blanchhet a Giovannim Ribisim v hlavnich rolich dalsim zarezem u jeho jmena na moji pomyslne pazbe. ()

hans500

Netradiční film, kterému nic nechybý. Má vynikající režii (Tom Tykwer), skvělý scénář (Krzysztof Kieslowski), perfektní minimalistické herecké výkony (Cate Blanchett a Giovanni Ribisi), zajímavou atmosféru, originální konec, dobrou kameru a střih i kvalitní hudbu. ()

Skuby47

Pod dojmem filmu Peklo, jsem si sehnala i první část trilogie scénáristy Krzysztofa Kieslowského v očekávání něčeho nevšedního. Na přebalu DVD byla vcelku vyčerpávajícím způsobem popsána zápletka, takže jsem si kladla otázku, jestli se vůbec bude ještě na co dívat. A bylo. Nevím, jak to popsat, byl to nezapomenutelný zážitek. Dojemný příběh tohoto intimního thrilleru s úchvatnou kamerou, podmanivou hudbou, fascinujícími výkony hlavních představitelů a nečekaným závěrem oslovil i mne, jinak spíše komerčního diváka. Je dobré dopřát si jednou za čas takový poetický a estetický zážitek. To abych se poohlédla i po třetí části této trilogie (Ráj), která byla natočena v roce 2007 pod názvem Naděje. ()

Estrellita

Na jednu stranu neobvyklý film, na druhou pouhý akčňák. Záleží na tom, jak to kdo vnímá. Já jsem si bohužel, ač nedobrovolně, vybrala druhou variantu, a tak to ve mně žádné hlubší pocity nezanechalo. Cate Blanchett je ale dokonalá, on si Tykwer ty ženský prostě umí vybrat. 60% ()

senor

Nadaný Tykwer dokázal Kieslowského scénář převést na plátno ve podobném duchu jak to dělal tento polský filmový filozof a přidal si něco ze svého. Je to očišťující a zároveň bolestné, nádherné pro oko i pro duši. Myslím že se Krzysztofovi z nebe Nebe líbilo. ()

andriy

Nevím, nevím, ale spíše než nějaká strhující podívaná mi to přišlo celkem nudné. Někde jsem četl,že druhá polovina filmu je klasická road-movie, ale s tím rozhodně nesouhlasím. Začátek je dobrý, ale film postupně upadá do průměrnosti a i lehce pod ní. Mě tímto filmem Tykwer neoslovil. Lola byla rozhodně lepší. ()

Honzíno

Osobitý film.. svým způsobem krásný. Snově se vznáší zcela nad veškerou materiální realitou. Avšak Cate Blanchett řekne v půlce filmu, že chce za své činy nést zodpovědnost a v podstatě tím je zřejmě linka viny už nadobro vyřešena? To je velký logický nedostatek ve scénáři, který mě bohužel v druhé půlce občas nudil. Začátek, herci, prostředí, hudba, poslední záběr - to vše je famózní a u scény 'vlak' mi běhal mráz po zádech. Tom Tykwer je jedním z mála současných režisérů, který nás všechny může v budoucnosti dokonale odrovnat. ()

Karush

Sú filmy, ktoré ohúria svojimi zvratmi a námetom, ale tento je iný...toto tu ohúri diváka svojou jednoduchosťou. Dielo, ktoré je pomerne ťažké niekam zaškatuľkovať, dráma, ktorá je veľmi chytro vypracovaná, film, pri ktorom na konci nezostane nič iné, ako modré nebo a hlavne zvláštny pocit, ktorý naraz vyžaruje pokoj, nádej i prázdnotu. ()

rodo

Magický, okouzlující a intenzivní filmový zážitek. Tom Tykwer prostě umí a právem se jedná o jeden z největších režisérských talentů. Na každý jeho film se nesmírně těším a jsem rád, že jsem nebyl zklamán ani u tohoto, ke kterému jsem se dostal trochu později. Pěkná práce! ()

Samuel7

Minimalistické drama, kde se více mlčí než mluví, ale díky výtečné herecké dvojici Blanchett - Ribisi žádná slova nepotřebujte. A pokud se mluví, tak je to ještě větší zážitek (výslech na začátku filmu, spojení italštiny a angličtiny). Musím vyzdvihnout výbornou kameru, hlavně záběr u stromu v závěru filmu byl úžasný - škoda, že zrovna tam chyběla hudba. Tykwer se pravděpodobně chtěl vyhnout kýči, ale přesně takovéto záběry s hudbou jsou zkrátka umělecky jedny z nejpůsobivějších. Také mě překvapilo, jak moc se lišil dramatický záčatek a poetický konec. Takovou změnu ve vyznění celého snímku jsem skutečně nečekal. ()

danoo

Aj napriek expresínemu námetu drží Tykwer svoj film v harmonickej až pitoreskne ospalej atmosfére, kt. stojí na presvedčivom výkone Cate Blanchett a ultramalebnosti talianskeho vidieka. Tiež jeden z filmov, kt. by mohli trvať aj dlhšie. ()

Cushing

Tak to bylo HODNĚ vycucaný z prstu, možná z prstu na noze. Krásné záběry? Ano -- jako v reklamě na pišingr Opavia. Tragický rozměr? Ano -- ale jestliže hrdinka udělala takovou volovinu, jakou udělala, vymůže si soucit leda u toho soucitného policajta. Kieslowski? Ano, místy tam byl znát jeho rukopis -- ale Tykwer není Kieslowski a nikdy nebude, aspoň tedy po vizuální stránce. Nevím, jak by K. ten scénář realizoval sám, patrně lépe, ale podle mého názoru TAKOVÝHLE scénář ani nestojí za to. A Blanchettová? Někdy si říkám: sakra co na ní všichno vidí? Hraje slušně, pravda, ale takových hereček je na světě hafo. Co třeba... Klára Issová? Ani ona není kdovíjaká krasavice, i ona hraje docela dobře, je-li vedena, a hlavu si kvůli roli taky klidně oholí, mezinárodní koprodukci by zvládla levou zadní. Zbytečný, nadutý, pseudodojemný, ve skutečnosti ledově studený film, který se sakra těžko dokouká do konce. ()

lazak

Tak tohle byl pro mě film o lásce. Ne o pomstě nebo útěku, ale prostě film o lásce. Nemám rád romantické sladké filmy, ale tady jsem úplně roztál. Ačkoliv Philippa přistoupila na návrh soudního tlumočníka Filippa, aby společně prchli před rukou spravedlnosti a spíše než láska k němu ji k tomu vedla touha po pomstě, z Philippa ta láska úplně vyzařovala. Bylo to v jeho očích. ()

GrooveJump

Jsou filmy u kterých vlastně ani nevíte, proč se Vám tak libí. Citový vydírání u mne zabírá málokdy, ale tady rozhodně zabralo. ()

Raven0

Už dlouho mě film tak neodrovnal a emocionálně nevyždímal jako tento. Dokonalý scénář, dokonalé prostředí, dokonalí herci... Prostě nádherná hodina a půl filmové poezie, která pohladí na duši. Těžké něco dalšího dodávat... ()

uiu

Ona je žena, která chtěla pomstít svého manžela, avšak omylem zabila nevinné. On je soudní tlumočník, který jako jediný vidí, že se provinila jen láskou. Pomůže jí utéct a prožít nejkrásnější období svého života naplněné láskou k téměř cizí ženě, život, který existuje jen pro to, milovat toho druhého a z lásky žít. ()

lennyd

Po tragické smrti svého manžela se rozhodne Phillippa Paccardová (Cate Blanchet) jej pomstít. Podomácku vyrobenou bombu ukryje v kanceláři muže, zodpovědného za smrt manžela. Jenže bombu odveze z kanceláře uklizečka, kterou výbuch, včetně dalšího muže a dvou dětí zabije. Phillippa je zatčena, souzena za teroristický útok - jejím slovům, že šlo o pomstu drogovému dealerovi nikdo - kromě mladého soudního překladatele Felipa (Giovanni Ribisi) - nevěří. Felipe se ale rozhodne, že jí pomůže pomstu dokonat a poté z vězení uprchnout ... Film se mi docela líbil, až do chvíle, kdy jsem zjistil, že vypadl z pera Toma Tykwera. Toho Toma Tykwera, který je pro mne etalonem akce a zábavy. Heaven není sice špatný film, ale je hodně uspávající - fakt nevím, ale při natáčení si Tom Tykwer musel dát pořádnou dávku něčeho uklidňujícího. Po herecké stránce ale nemám co vytknout, jak Giovanni Ribisi, tak hlavně Cate Blanchet předvádí herecký koncert, který je radost sledovat (scéna, kdy se Cate dozví o smrti nevinných obyvatel, je naprosto brilantní). ()

rockwoman

Její touha pomstít se byla silnější než aby si uvědomila co tím způsobí. Možná po tom všem měla pocit, že její nebe je pro ni uzavřené, ale pak se nečekaně objevil on "anděl", který se rozhodnul že ji nenechá vzlétnout samotnou. Kochala jsem se pohledem na tu nádhernou krajinu. A pak se jen chytnout za ruce, rozeběhnout se a vychutnat si ten poslední západ slunce.... ()