poster

Initial D: Third Stage

Animovaný / Akční / Drama / Sportovní

Japonsko, 2001, 104 min

 • Hulkee
  *****

  Třetí stage japonského anime, která navazuje na předchozí dva seriály a funguje jako předmluva k následující čtvrté stagi. Zpracování jako skoro dvouhodinový film je mnohem lepší než klasické dvacetiminutové epizody, protože dává daleko lepší možnost soustředit se na to důležité a totiž závodění. Třetí stage funguje jako zakončení a přelom v ději initial D, kdy se uzavírá děj rozvinutý v prvních dvou stagích, takumi dospívá a posouvá se dál a stejně tak všichni okolo něj. Uzavírají se všechny volné konce a začíná se pomalu rýsovat děj čtvrté a páte stage. Animačně se initial D znatelně posunul a pořád posouvá, hudebně se taky změnil, měl jsem raději původní hudbu, která závodům opravdu dodávala šťávu, ale toliko subjektivní pocit. Jako celek do sebe pořád skvěle zapadá se zbytkem sérií a proto dostává ode mě pět hvězd.(26.12.2012)

 • Flipnic
  *****

  Initial D je úspěšný japonský anime seriál, který se skládá ze dvou seriálů, tohoto filmu a posledního seriálu. Pustil jsem si nejdříve film, než se dostanu ke sledování seriálů, abych věděl, o co jde a do čeho jdu. Third Stage je super. Děj je sice naprosto tuctový a jednoduchý, ale provedení výborné. Mladík vlastní nadupanou káru, která ale na první pohled působí levně a zastarale (trueno ??). Během filmu ho vyzívají k závodění různé postavy s různými nadupanými kárami a on to všem natře. Je to hlavně o těch závodech, které jsou perfektně animačně zvládnuty a člověka to prostě baví... Do toho ještě malá love story a odkaz na další sérii. Pro příznivce japan anime, ostatní to asi nepoberou ...(16.6.2012)

 • - V tomto filmu Takumi porazí Mitsubishi Lancer Evolution 3 (Kyoichi – tým Emperor), se kterým prohrál ve druhé sérii a Toyotu MR2 SW20 (Kai Kogashiwa). Při pronásledování řídí únosce Natsuki Toyotu Celica Turbo GT-Four ST-205. (Martin_Happy)