Život úspěšného mladého muže Nicka Beama se zhroutil ve chvíli, kdy se nečekaně vrátil z kanceláře dřív domů a našel manželku v ložnici se svým šéfem. Nick neztropil žárlivou scénu, ale potichu nasedl do svého auta a beze slova odjel. náhodou se pak při bezduchém bloudění po Los Angeles dostal až do velice nebezpečné čtvrti. Když zastavil na křižovatce, naskočil do jeho auta T. Paul s pistolí v ruce a hromadou výhrůžek na rtech. Smolařský lupič si ale vybral špatného muže ve špatnou chvíli. Nick nebyl v situaci, kdy by mu revolver mohl nahnat strach a tak zamkl dveře, šlápnul na plyn a přes protesty šokovaného lupiče vyrazil na "cestu smrti". Při následujících dobrodružstvích v arizonské poušti se dva naprosto rozdílní muži poznenáhlu sblížili až nakonec dostali geniální nápad. Vy&loupením vlastního podniku by se Nick pomstil záletnému šéfovi a smolařský zlodějíček T. Paul by se konečně dostal k pořádnému balíku peněz... (oficiální text distributora)

Marquetita

Musím říct, že jsem se dost dlouho takhle nezasmála. Možná je fakt, že je taková ta průměrná americká komedie, ale já jsem si nemohla pomoct a dala jsem tomu 5*. ()

BillyBob

Naprosto vynikající záležitost !!! Lawrence moc nemusím, ale tady mě hodně pobavil, no a Tim Robbins je jako vždycky výborný. Velmi vtipný snímek, který my nebude vadit ani po desátém shlédnutí. ()

Drakon

Opravdu parádní, vtipná komedie se skvělou ústřední dvojicí a dobře ztřeštěným příběhem. Hlavně Tim Robbins se mi v komediálním filmu opravdu líbil. ()

fojťan

Skvělá komedie s naprosto perfektním Timem Robbinsem. Martin Lawrence hraje solidní druhé housle. Jen kdyby nebyl závěr tak strašně patetický! ()

Ospalek

M. Lawrence si moc rád vybírá role takových zmatených rasistických černochů, prostě mu to sedne. A když se ještě dá dohromady s Robbinsem... Rozhodně nadprůměrná komedie, kde jsou nové prvky, které jsem ještě neviděl. Třeba taková loupež, kde se lupiči chovají slušně by nemusela být tak špatná, ne? :) ()

PanBlack

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Tim Robbins a Martin Lawrence tu tvoří skvěle sehranou dvojku a některé jejich hlášky jsou pro mě dodnes nezapomenutelné. "Tak co tu děláš?" - "Co je ti do toho?" - "Jsem zvědavej. Jsem student lidský povahy." - "Seš odpad lidský povahy." - "To mi nevadí. Já ti odpouštím." Stejně tak i scéna s pavoukem nebo tančící hlídač, ale najde se jich tu mnohem víc... a k tomu perfektní soundtrack. Zkrátka skvělá podívaná, které jsem se před zhlédnutím nejdříve trochu obával, ale již během prvních minut mě přesvědčila o tom, že jsem neměl sebemenší důvod. ()

drjekkyle

Souhlas, z teto sorty komedii je to ma oblibena, neslozity pribeh je nahrazen velice solidnim hereckym vykonem a humorem, ktery rozveseli. ()

Vindemiatrix

Tim Robbins si mě získal hned, Martinu Lawrencovi to chvíli trvalo, ale nakonec mě jejich souhra docela bavila. Příběh mohl být scenáristicky vypilovanější (pointa s nevěrou například není špatná, ale její vysvětlení dost krkolomné), vtip a nápad to ovšem má. Nejvýživnější komický výstup si překvapivě nestřihl ani jeden z ústředního dua, nýbrž Steve Oedekerk v roli sekuriťáka s baterkou zavěšenou proklatě nízko u pasu. ()

Slummer

Pohodové a nápadité, zkrátka pohodový film s kvalitním obsazením na nedělní odpoledne. Nejlepší scéna s kýblem sraček a poté naprostá čočka doma od manželky a maminky. 85% ()

Georgas

Skvěle nabitý scénář, který diváka zcela uchvátí. Film, u kterého jsem se nenudil i po vícero shlédnutí. Zápletka byla promyšlená a dokonale zakončená Nickovým zjištěním, že v posteli byla sestra jeho ženy a ne jeho žena, jak si myslel. Komedie jak má být. ()

CrashHP

Veľmi príjemná komédia z čias, kedy sa ešte točili kvalitné filmy tohto žánru. Skvelá dvojka v podaní M. Lawrencea a T. Robbinsa, ktorá poteší nejedného filmového diváka. Skvelá zábava pre každého, kto má rád oddychové filmy plné humoru. ()