Život úspěšného mladého muže Nicka Beama se zhroutil ve chvíli, kdy se nečekaně vrátil z kanceláře dřív domů a našel manželku v ložnici se svým šéfem. Nick neztropil žárlivou scénu, ale potichu nasedl do svého auta a beze slova odjel. náhodou se pak při bezduchém bloudění po Los Angeles dostal až do velice nebezpečné čtvrti. Když zastavil na křižovatce, naskočil do jeho auta T. Paul s pistolí v ruce a hromadou výhrůžek na rtech. Smolařský lupič si ale vybral špatného muže ve špatnou chvíli. Nick nebyl v situaci, kdy by mu revolver mohl nahnat strach a tak zamkl dveře, šlápnul na plyn a přes protesty šokovaného lupiče vyrazil na "cestu smrti". Při následujících dobrodružstvích v arizonské poušti se dva naprosto rozdílní muži poznenáhlu sblížili až nakonec dostali geniální nápad. Vy&loupením vlastního podniku by se Nick pomstil záletnému šéfovi a smolařský zlodějíček T. Paul by se konečně dostal k pořádnému balíku peněz... (oficiální text distributora)

Xmilden

Neměl o této komedii ani tucha a přestože jsem jí zpočátku nedůvěřoval vyklubala se z ní solidní pohodová záležitost, ve které spustí koloběh událostí jeden předem nehlášený příchod z práce. Nothing to Lose bude každou další reprízou o něco lepší. Lawrence to umí pekelně rozjet když je potřeba. Dvakrát jsem vyprskl smíchy. 70% ()

Hollohlaway

Pár solidních scén se najde a Tima Robbinse mám rád, ale bohužel Martina Lawrence moc ne. Tady je většinu času nesnesitelnej, jako skoro vždy. Má to s odstupem času nečekaně příjemně devadesátkovej nádech, ale že bych se válel smíchy to zrovna ne. Taky míra ztřeštěnosti postav je někdy trochu moc a sklouzne spíš k vrtění hlavou, proč to či ono nelogicky vyvádějí. ()

NICOX

Velmi příjemná, nefekální komedie. Tim Robbins mě potěšil tím, že umí hrát i v komedii a pro Martina Lawrence to byla prakticky role šitá na míru. Několik nezapomenutelných scén: tančící securiťák; useknutí "části" sochy a fuckování do kamery; tanec Nicka s hořícíma botama a do toho Scatman... Prostě nadprůměr, 4-. 75 % ()

EvilPhoEniX

Vynikající akční komedie. Tim Robbinsův život se zhroutí ve chvíli, kdy nachytá svou manželku s jiným mužem a od téhle chvíle se to s ním veze slušně z kopce.V autě jej přepadne pouliční lupič Martin Lawrence, kterému však vyrazí dech svou nebojácností a šlápne na plyn a vzniká nám skvělá "buddy" road movie, kde z kultivovaného a váženého člověka se stane zločinec number uno. Nasmál jsem se solidně díky perfektním momentům, fajn zvratům, ironii a černému humoru. Na tancujícího strážníka jen tak nezapomenu. 80% ()

C0r0ner

Takový Volný pád, akorát vzatý vesele. Tím pádem je to samozřejmě o kategorii níž, protože chybí napětí a emoce, ale i tak je to velmi pěkný film. První parádní moment nastane, když Lawrence nastoupí k Robbinsovi do auta a chce ho okrást. Ten ho zamkne uvnitř a role se obrátí. Od té chvíle je to eskapáda vtipných momentů, které neskončí až do konce. Velmi dobrá zábava. 85% ()

• Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna krátka scéna. (MikaelSVK)
  • Režisér Steve Oedekerk ztvárnil postavu hlídače Baxtera, a to téměř beze slov, zato však s úžasnou taneční kreací. (Roman.Ticka)
  • Okrem viacerých miest v Kalifornii pracovali filmári aj na východnom pobreží USA v štáte New Jersey. (MikaelSVK)