Není co ztratit

Niet čo stratiť

Nie je čo stratiť

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi

USA, 1997, 98 min

Při "zpovědi" v prvních sekundách jsem se na chvíli zděsil, jestli jsem si náhodou nespletl film, ale vzápětí bylo jasné, že ne. Tohle je pravá komedie, při které se zasmějete. Žádné duchaplnosti na zamyšlení a podobné ptákoviny, zkrátka klasická zlodějská komedie s jednoduchým dějem, u kterého jsem se ale vůbec nenudil. A koneckonců ani tak jednoduchá není...(17.4.2009)

Na počudovanie Robbins a Lawrence vytvorili skvelú komediálnu dvojku, aj keď pred filmom kde-kto by povedal, že to nebude fungovať.......... Ale je to aj vďaka výbornému scenáru, kde sa strieda jedna hláška za druhou a každý z nich má svoje repliky ušité na mieru. Naviac tempo je vyvážené, film nemá slabšie miesto. 4 hviezdičky sú zaslúžené.............(19.2.2011)

Jedna z najlepších a najobľúbenejších komédií vôbec. Nevidel som to síce v originále, videl som to len so slovenským dabingom, ale povedal by som, že ten dabing tomu na kvalite ani trochu neubral, pretože viac smiať už som sa u tejto maximálne podarenej komédií snáď ani teoreticky nemohol. Herecké výkony sú tu naozaj perfektné, dialógy dvoch úplne odlišných postáv sú absolútne nepremožiteľné. Nenapadá ma naozaj nič, čo by sa tomuto filmu dalo vytknúť.(21.1.2015)

Neobyčejný příběh, docela normálních lidí, ale to by nesměl být ,,den blbec,, .A takový den nastal našim hlavním hrodinům.Na straně první, úspěšný mladý muž, který nachytal manželku s jiným a na straně druhé špatný lupič ve špatnou dobu na ještě horším místě :-) Bláznivá komedie s ještě bláznivějším rozuzlením.(18.3.2009)

Odlehčená záležitost, plná crazy zvratů, tradičně zaslepené lásky a distingovaného Robbinse, který dokazuje, že komedie taky umí. Ve spojení s Lawrencem jde o zajímavou dvojku, která díky dobrému scénáři umí vykouzlit i několik málo povedených hlášek. Drsňák McGinley je pak tím posledním, co drží Není co ztratit nad průměrem...zbytek je totiž celkem nůďo..(4.12.2011)

• - Nickova (Tim Robbins) kancelář se nachází v US Bank Tower. (Borrtex)

• - Během scény pronásledování Rig (John C. McGinley) hodí cigaretu z okna do SUV. Stejná cigareta se přesto objevuje hned v dalším záběru. (Borrtex)

• - Režisér Steve Oedekerk ztvárnil postavu hlídače Baxtera, a to téměř beze slov, zato však s úžasnou taneční kreací. (Roman.Ticka)