• nooly

Omlouvám se všem, kteří mají k tomuto filmu srdeční vztah. Režie a střih jsou na velmi nízké úrovni, příběh považuji za hloupý a předvídatelný. Přesto film celkově nepůsobí tak špatně, je to celkem roztomilá komedie. Když si ale uvědomím, že v tom samém roce byl natočen Občan Kane, nemohu dát více než 2 hvězdy.(22.12.2012)

"Milostivá paní zemřela žehem a mytologii tu nevedem!" Tak jsem konečně viděl Provdám svou ženu a jsem z toho filmu upřímně nadšený. Vlasta Burian nesleze z plátna, zápletka je ohromně roztomilá a všechny ty záměnné situace do nejmenšího detailu promyšlené (neustálé míjení se profesora Ducánka a ředitele Merhauta nemá chybu), zkrátka komedie jako řemen. Burian v trochu nezvyklé, ale neodolatelně roztržité poloze, k tomu ten nejhvězdnější možný ansámbl včetně nejkrásnější z nejkrásnějších Zity Kabátové. Stoprocentní spokojenost.(31.12.2013)

• nascendi

Myslím, že je poctivé voči kráľovi komikov, aby som si pozrel jeho všetky filmy, vrátane menej známych. K takým patrí i dnes videný film Provdám svou ženu. Kvalitou je na hony vzdialený od najznámejších Burianovych filmov a paradoxne ani nie zásluhou samotného Buriana, ale figúrok, ktoré sa okolo neho motajú a bezmyšlienkovite deklamujú určené texty. Dve hviezdičky vyjadrujú môj názor, že bez tohto filmu by Burianova filmografia nebola chudobnejšia.(1.1.2015)

Zhruba prvá polovica filmu ma slušne bavila, pretože som mal pocit, že Vlasta hrá trochu komplexnejšiu postavu, ako obvykle a že bude nasledovať jeho zbližovanie, prípadne ešte väčšie rozhádanie sa s náhle príchodzou manželkou. Lenže potom sa to zlomí v klasicky zamotanú hru zámien, nedorozumení a rošád, až to prestane byť prehľadné a tým pádom aj zábavné. Zároveň sa vytratí aj nádej na prepracovanejšie charaktery, ktoré táto komédia spočiatku sľubovala.(30.12.2015)

• Dr.dogous

První solistka operetního divadla, frivolní Lucy, je díky zákulisní machinaci vyhozena z divadla. Kajícnice se vrátila po 7 letech domů, ke svému manželovi, potrhlému panu Ducánkovi ( Burian), docentovi biologie. Ducánek z toho má pramalou radost a snaží se jí okamžitě zbavit tím, že ji chce nacpat jinému do postele. O Lucy je stále zájem, takže usilí, které vyvinul Ducánek bylo až přehnané. Lucy skončí v náruči bohatého továrníka a Ducánek si oddychl. 77ˇ%(28.12.2013)