• nooly
  **

  Omlouvám se všem, kteří mají k tomuto filmu srdeční vztah. Režie a střih jsou na velmi nízké úrovni, příběh považuji za hloupý a předvídatelný. Přesto film celkově nepůsobí tak špatně, je to celkem roztomilá komedie. Když si ale uvědomím, že v tom samém roce byl natočen Občan Kane, nemohu dát více než 2 hvězdy.(22.12.2012)

 • D.Moore
  *****

  "Milostivá paní zemřela žehem a mytologii tu nevedem!" Tak jsem konečně viděl Provdám svou ženu a jsem z toho filmu upřímně nadšený. Vlasta Burian nesleze z plátna, zápletka je ohromně roztomilá a všechny ty záměnné situace do nejmenšího detailu promyšlené (neustálé míjení se profesora Ducánka a ředitele Merhauta nemá chybu), zkrátka komedie jako řemen. Burian v trochu nezvyklé, ale neodolatelně roztržité poloze, k tomu ten nejhvězdnější možný ansámbl včetně nejkrásnější z nejkrásnějších Zity Kabátové. Stoprocentní spokojenost.(31.12.2013)

 • nascendi
  **

  Myslím, že je poctivé voči kráľovi komikov, aby som si pozrel jeho všetky filmy, vrátane menej známych. K takým patrí i dnes videný film Provdám svou ženu. Kvalitou je na hony vzdialený od najznámejších Burianovych filmov a paradoxne ani nie zásluhou samotného Buriana, ale figúrok, ktoré sa okolo neho motajú a bezmyšlienkovite deklamujú určené texty. Dve hviezdičky vyjadrujú môj názor, že bez tohto filmu by Burianova filmografia nebola chudobnejšia.(1.1.2015)

 • Anderton
  ***

  Zhruba prvá polovica filmu ma slušne bavila, pretože som mal pocit, že Vlasta hrá trochu komplexnejšiu postavu, ako obvykle a že bude nasledovať jeho zbližovanie, prípadne ešte väčšie rozhádanie sa s náhle príchodzou manželkou. Lenže potom sa to zlomí v klasicky zamotanú hru zámien, nedorozumení a rošád, až to prestane byť prehľadné a tým pádom aj zábavné. Zároveň sa vytratí aj nádej na prepracovanejšie charaktery, ktoré táto komédia spočiatku sľubovala.(30.12.2015)

 • Dr.dogous

  První solistka operetního divadla, frivolní Lucy, je díky zákulisní machinaci vyhozena z divadla. Kajícnice se vrátila po 7 letech domů, ke svému manželovi, potrhlému panu Ducánkovi ( Burian), docentovi biologie. Ducánek z toho má pramalou radost a snaží se jí okamžitě zbavit tím, že ji chce nacpat jinému do postele. O Lucy je stále zájem, takže usilí, které vyvinul Ducánek bylo až přehnané. Lucy skončí v náruči bohatého továrníka a Ducánek si oddychl. 77ˇ%(28.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace