• blackrain
  *****

  Vlasta Burian stvořil další výbornou roli. Jeho lehce potřeštěný a nepraktický docent botaniky byl okouzlující. Stihl za jeden den opravdu neuvěřitelné věci. Všechno ale vyřešil naprosto jedinečným způsobem.(7.7.2010)

 • sportovec
  ****

  Pravidlo zpravidla s Burianem stojících a padajících filmů jakoby tu bylo zcela prolomeno. Zřejmě erbovní kus reperoáru Burianova divadla je zdařile převeden do filmové podoby, v níž si režie podává ruku se scénáristy i hereckými protagonisty. Burian je tradičně skvělý, na výši svých úkolů jsou však i ostatní: Marvan, Kabátová, Svozilová, Romanová, Šlégl (jehož výkon voní "kocharovštinou" Burianova barona Prášila), Ferbasová a ve svých drobných úlohách si neméně zdatně vedou i Filipovský, Nedbal, Neumann a věčný herec malých rolí Trégl. Prvorepublikové zapomnění bylo určitě účinnou náplastí i pro dobové publikum, které ještě nepřekonalo šok z tíhy perzekuce druhé heydrichiády, a právě prožívalo těžkou depresi z nacistických úspěchů na blízkovýchodní i východní frontě. Úsměvná, nápady i gagy hýřící salónní veselohra patří určitě k tomu nejlepšímu z Burianova i Cikánova odkazu.(16.4.2008)

 • Tosim
  *****

  Jeden z nejpůvabnějších Burianových charakterů...trošku možná zarazí, že je v podstatě ve svém jednání posunován někam dál spíše jen ostatními postavami, ale všechno je dobře vyvážené. Scény na policejní stanici, s kolem či (M)Orfeem -z podsvětí- jsou skvělé.(31.7.2003)

 • NinadeL
  **

  Světla Svozilová ve vaně je fajn. Věrka s Raoulem ujdou, Mary Norrová to občas být může. Zita by teda za hřích nestála a u ostatního trpím.(16.2.2009)

 • Skip
  ****

  Vyřešit tuhle zapeklitou situaci do sedmi hodin to dá hodně běhání. Ale klobouk dolů před soukromým docentem botaniky.(29.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace