Po orgasmu je člověk ve zvláštním rozpoložení. Směje se tomu, pro co by před chvílí vraždil, říká věci, o kterých by normálně nemluvil... Devět hlavních postav tuto situaci v našem filmu zažije mnohokrát, podle matematického výpočtu - čtyři muži x pět žen. Přesně dvacetkrát. Vzniká sled miniepizod, které se slévají do jednoho příběhu o lásce, intrikách a sexu. Film Post Coitum je především o vztazích, ze kterých se láska nevytratila, protože tam nikdy nebyla.

Celý propletenec vzniká díky intrice ambiciózní asistentky ředitele Sabriny (Eva Elsnerová), která cítí, že její biologické hodiny již bijí na poplach. Rozhodne se ulovit svého šéfa Zikmunda (Jiří Langmajer). Strhne tak lavinu událostí, která postupně smetává všechny aktéry příběhu. Počínaje bezelstnou Zikmundovou partnerkou Violou (Beata Greneche) a poživačným stárnoucím hipíkem, fotografem Bakchusem (Franco Nero), přes naivního Jarouška (Mira Nosek) a jeho manželku, barmanku Messalinu (Mahulena Bočanová), až po zmatenou pannu Kristýnu (Lucie Vondráčková), otrlou studentku medicíny, přivydělávající si prostitucí - Kleopatrou (Sandra Pogodová) a pak překvapivě i zdánlivě neprůstřelného bohéma, rockera Adama (Richard Krajčo).

Devět rozdílných charakterů se svými potřebami a touhami rozpoutává na filmovém plátně hru, která se zpočátku jeví jako komická fraška, ale postupně z ní začíná mrazit v zádech. Divák je miluje i nenávidí zároveň, protože každý má šanci najít ve filmu moment, ve kterém pozná sám sebe.

Chcete mít lásku za každou cenu? Tak plaťte! Účet však bývá dosti překvapivý...

Režisér Juraj Jakubisko se po dlouhé odmlce po filmu "Nejasná zpráva o konci světa" pustil do moderního kontroverzního příběhu, který zcela jistě zaujme diváky svou originalitou. Posledním filmem producentské společnosti Jakubisko Film je umělecky kvalitní a divácky velmi úspěšná "Kytice". (oficiální text distributora)

rigidite

Hmm, co na tenhle film říct? Tenkrát zbytečně vyhozené peníze za lístek do kina... Juraj umí točit daleko lepší filmy. ()

cocaine

Musím říct, že mě se to líbilo...a nemluvím o píchání. Někdo tady v komentářích píše:"Je vidět, že se Jakubisko snaží něco divákovi říct a já jsem mu i porozuměl, ale způsob, jakým to říká, je více než otřesný." A myslím, že ten kdo to psal má pravdu, ale otřesný je to, protože život je otřesnej a je to podaný tak jak by to mělo bejt. A zachraňuje to jen ta světlá naděje nezkaženejch dětí na konci. Jakubiska jsem nikdy nemusel, ale tohle mě docela oslovilo. Vždyť my všichni chodíme od orgasmu k orgasmu a snažíme se najít nějaký druh životního štěstí, kterej bysme mohli pojmenovat "láska"...ale jako každej konec, i ten v našem životě je z prdele. ()

trx2010

Viděl jsem to včera po deseti letech. Poprvé se mi to zdálo vyloženě blbé. Nyní už tolik ne a docela dobře jsem se bavil. Otázka je zda prvotně plánoval Juraj natočit parodii. Pokud ano, dal bych i čtyři hvězdy. Po shlédnutí Bathory se obávám že i tento film byl myšlen vážně. Problém je, že to co má zřejmě působit vtipně je trapné, to co má být drsné a sexy je zase vtipné. Dodnes nevím zda je to tak blbý film, nebo je Juraj tak geniální. Langoš byl až démonicky špatnej a na jeho hlášky typu: TY KURVO, TY KURVO, VEM MU HO DO HUBY A VYKUŘ HO jen tak nezapomenu. Skoro jsem se zechcal smíchy. A vy, katolická bando puritánů, to tady klidně přirovnáváte k pornu. ()

dave91

Měl jsem z toho obavy,protože Jakubiskovy filmy mně dvakrát nesedí,ale byl jsem velmi příjemně překvapený.Bylo to přesně takové,jak to v životě chodí.Ať si namlouváme cokoliv jiného,takové situace se prostě stávají.Uznávám,sešlo se jich v jednom okamžiku nepřirozeně mnoho.Mám pocit,že pokud erotické scény přesáhnou určitou míru vkusu puritánského diváka,okamžitě je film hozen do odpadu.Ale ruku na srdce přátelé a sundejme si růžové brýle,je ten opravdový život jiný? ()

Fracek

Tak abych vyrovnal ty odpady, tak musím dát pět zářivejch. Ona totiž ta komedie není zase až tak od věci. A jelikož jsem se i pobavil, tak zdvihám laťku vejš. ()

Lovin

Nevím proč to nízké hodnocení. Samozřejmě to nejde srovnávat s ostatními Jakubiskovými filmy ale ve srovnání jaké se v devadesátých letech točili sračky je tohle fajn. Je to prostě film o šukání, podvádění a je to docela sranda. Viděl jsem to hodněkrát a vždycky se mi to líbilo.... ()

Neroy

Presne jak zaznelo v Samotarich: "Ne, my tady všichni navzájem takhle šukáme. A jsme z toho zdegenerovaný." Vahal jsem mezi 3-4, ale je treba trosku zvednou hodnoceni, tech co nedavaji nastaveni zrcadla :-D ()

morasten

Já se tu musím přidat k jen pár jedincům a zastat se filmu. Je to dobrý film, u mě na zas tak dobrý, abych dala 5* ale řekla bych že se dá zařadit do vyššího průměru. Na to, abych tu přesně rozvedla a popsala svůj dojem, si bohužel nepamatuju podrobnosti, už je to přeci jen delší doba, kdy jsem ho viděla. Ale jedna věc mě napadla - film se většině lidem nemůže líbit proto, že v tom vidí sami sebe a všichni bychom si měli přiznat, že pravda je občas dost nepříjemná. V tomhle filmu se odráží naše společnost, ve které je normální využívání, trýznění, podvádění, posedlost sexem a přelétavost, ale téměř každého tyto věci pohoršují a téměř každý nad tímto ohrnuje nos. Může být nějaké množství lidí, kterým se toto nelíbí, aniž by jejich negativní postoj znamenal reakci na "sebeshlédnutí" ale nevěřim, že by jich byla taková drtivá většina takže si myslím, že by bylo vhodné, kdyby se "sebou pohoršená či zhnusená většina" zamyslela nad svým životem a pak kritizovala, ale bohužel se tak asi nestane. Naše společnost je tak bez lásky, tak zmechanizovaná... ... takže mě se film prostě líbil a líbily se mi jak herecké výkony, tak vizuální stránka se skvělým scénářem. ()

Zemřel režisér Juraj Jakubisko

Zemřel režisér Juraj Jakubisko