Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Po orgasmu je člověk ve zvláštním rozpoložení. Směje se tomu, pro co by před chvílí vraždil, říká věci, o kterých by normálně nemluvil... Devět hlavních postav tuto situaci v našem filmu zažije mnohokrát, podle matematického výpočtu - čtyři muži x pět žen. Přesně dvacetkrát. Vzniká sled miniepizod, které se slévají do jednoho příběhu o lásce, intrikách a sexu. Film Post Coitum je především o vztazích, ze kterých se láska nevytratila, protože tam nikdy nebyla.

Celý propletenec vzniká díky intrice ambiciózní asistentky ředitele Sabriny (Eva Elsnerová), která cítí, že její biologické hodiny již bijí na poplach. Rozhodne se ulovit svého šéfa Zikmunda (Jiří Langmajer). Strhne tak lavinu událostí, která postupně smetává všechny aktéry příběhu. Počínaje bezelstnou Zikmundovou partnerkou Violou (Beata Greneche) a poživačným stárnoucím hipíkem, fotografem Bakchusem (Franco Nero), přes naivního Jarouška (Mira Nosek) a jeho manželku, barmanku Messalinu (Mahulena Bočanová), až po zmatenou pannu Kristýnu (Lucie Vondráčková), otrlou studentku medicíny, přivydělávající si prostitucí - Kleopatrou (Sandra Pogodová) a pak překvapivě i zdánlivě neprůstřelného bohéma, rockera Adama (Richard Krajčo).

Devět rozdílných charakterů se svými potřebami a touhami rozpoutává na filmovém plátně hru, která se zpočátku jeví jako komická fraška, ale postupně z ní začíná mrazit v zádech. Divák je miluje i nenávidí zároveň, protože každý má šanci najít ve filmu moment, ve kterém pozná sám sebe.

Chcete mít lásku za každou cenu? Tak plaťte! Účet však bývá dosti překvapivý...

Režisér Juraj Jakubisko se po dlouhé odmlce po filmu "Nejasná zpráva o konci světa" pustil do moderního kontroverzního příběhu, který zcela jistě zaujme diváky svou originalitou. Posledním filmem producentské společnosti Jakubisko Film je umělecky kvalitní a divácky velmi úspěšná "Kytice". (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (308)

Iggy 

všechny recenze uživatele

Neprávem zatracovaný film! Neříkám, že mě nadchl, ale rozhodně má na víc, než zdejších 25%. Jakubiskovo experimentování s kamerou se vám nemusí líbit, ale je alespoň snahou hledat nové cesty, což se o většině našich současných filmařů zdaleka říci nedá. A kolikrát se sekl takový Godard? Jakubisko se režie ujal až pár dní před začátkem natáčení namísto spoluscénáristy Marcela Bystroně. Jakubiskova „mrazivá city komedie“ zcela jasně referuje o hledání lásky v chladném anonymním velkoměstě. Většina postav filmu, vesměs individualistů ze světa showbyznysu, touží po duševní lásce, což dokazuje fiktivní historka o muži s rakovinou konečníku, kterou všichni vyprávějí dojatě a vážně. Také opakující se záběr na mladičký líbající se pár symbolizuje opravdovou vroucí lásku, plnou laskání a líbání, čehož se jinak v celé té přehršli souloží nedočkáme.„Erotické scény sú protriedkom na odkrytie toho, čo v sexe bytostne a nezastupitelne absentuje.“ „Post coitum nevytvára neviditelné duševné spojivo medzi mužom a ženou, ale prehlbuje individualizmus.“ (Michalovič, Zuska: Juraj Jakubisko, s. 169) A ona i taková opěvovaná Tisícročná včela nebo Márquezových Sto roků samoty jsou jen cestou postav od soulože k souloži a hledáním lásky ve světě samoty. Kdo považuje Post coitum za lacinou pornografii, nepovedený erotický film nebo jen za šukačku a nic víc, je podle mě pitomec a z filmu nepochopil vůbec nic. ()

liborek_

všechny recenze uživatele

Nevím, jestli mám právo hodnotit tenhle film, když jsem ho po půl hodině vypnul s tím, že to byla totální střela mimo... Věděl jsem, že film měl špatné kritiky, ale byl jsem zvědavý, co nám to vlastně autor Tisícročené včely nebo Vtáčkovia, siroty a blázni připravil... A co nám to teda připravil? S Marcelem Bystroněm napsali ubohý cosi-jako-příběh s otřesnými výkony herců a naprosto stupidními dialogy... Možná měl tenhle film nějaké skryté hlubokomyslné poselství, ale omlouvám se... nenašel jsem ho. Nějak se mi větička z oficiálního textu distributora: "Film je umělecky kvalitní a divácky velmi úspěšn "Kytice"" změnila na práznou frázi bez špetky pravdy... ()

Reklama

davidek 

všechny recenze uživatele

Rozhodně bych tento film neodsuzoval jako odpad ikdyž se tak mnohým může zdát, ale rozhodně je to pro mně nejhorší film Juraje Jakubiska. Tak drasticky ukázaná společnost bez lásky, smůla ve výběru partnera a když už se konečně zdá, že to bude ono, zase zádrhel. Prostě realita. Andělé jsou nádherní, ale jsou to andělé:-). ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Jeden by řekl, že nahota na tomto „veledíle“ byla to nejlepší, protože samotný děj stál defakto za úplné hovno, ovšem v tomto případě nebyla moc oku lahodící ani ta nahota. Žebra Vondráčkové spíš volali po odborné zdravotní péči a navíc co z těch obnažených žen máme coby muži, když u právě probíhajícího filmu máme co dělat, abychom neusnuli nudou. Navíc jsem tam ani nenarazil na moc vtipných okamžiků, kterým bych se opravdu od srdce zasmál. Spíš to bylo trapné…Znovu vidět nepotřebuji… ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Film v podstatě o ničem, absolutně bez děje, hercký výkony mizerný, režie mizerná, ale přece jenom neuplyne 10 minut aby tam někdo nešukal a za to musim přidat nějaký hězdičky. a ještě k tomu v žádným jiným pornu neuvidíte šukat franca Nera nebo Lucii vondráčkovou a jiný herce, u kterých to neni zas tak obvyklí, takže za snahu, za šukání známejch herců a za šukání každejch deset minut dám 3* ()

Galerie (25)

Zajímavosti (11)

  • Franco Nero oslavil během natáčení se štábem své 63. narozeniny a ve filmu ztvárnil muže, který o panenství připraví postavu Lucky Vondráčkové. V civilu si k mladé herečce vytvořil něžný vztah a nazval jí Lolitou... (imro)
  • Nero mluví plynule pěti jazyky. Ve filmu jeho postava mluví italsky, zatím co ostatní herci mluví česky. Mimo kameru probíhala vzájemná komunikace anglicky. (imro)
  • Během prvního týdne (20.-26.5.2004) se vyšvihnul na druhé místo v návštěvnosti českých kin se slušnými 10 667 diváky, časem mu došel dech a žebříček Top 20 opustil po dvou měsících s 58 611 návštevníky. (imro)

Související novinky

Zemřel režisér Juraj Jakubisko

Zemřel režisér Juraj Jakubisko

25.02.2023

Československá kinematografie přišla o jedno ze svých velkých tvůrčích jmen, ve věku čtyřiaosmdesáti let totiž v pátek 24. února v Praze zemřel legendární slovenský režisér, scenárista, výtvarník a… (více)

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Finanční propadák Post Coitum, který ani kritiky nešetřily, neotřásl s Jurajem Jakubiskem, tak jak by se mohlo zdát. Každý jistě ví, že splín se většinou zahání prací, ale to co si ukousnul samotný… (více)

Reklama

Reklama