• Marrty3

Ach bože, v jakém stavu tohle Jakubisko stvořil ?! Tohle se nemělo stát. Asi ten nešpatnější snímek o sexu a všem kolem něj, který jsem kdy viděl. Je to sice pár dobrých scének a hlášek ( "ty krávo", WC sex,...), ale to je tak všechno. Aspoň, že si to tyhle herecké hvězdičky mezi sebou rozdali. Námět filmu je vcelku obstojný, ale jeho zpracování, je místy až úděsné. Půl hvězdy dávám za to, že se ve snímku objevil coitus a občas nějaká náruživá část ženského těla. A druhou půlku hvězdy za zmíněné dobré scénky a hlášky. Jinak by to byl jasný odpad!(23.2.2012)

Rozhodně bych tento film neodsuzoval jako odpad ikdyž se tak mnohým může zdát, ale rozhodně je to pro mně nejhorší film Juraje Jakubiska. Tak drasticky ukázaná společnost bez lásky, smůla ve výběru partnera a když už se konečně zdá, že to bude ono, zase zádrhel. Prostě realita. Andělé jsou nádherní, ale jsou to andělé:-).(3.4.2007)

• ABCD Marta

Dějově prázdný snímek s chabým příběhem, ve kterém se občas zablýskne na lepší časy (a některé záběry to jen a jen dokazují, příkladem budiž spanking v rytmu těl Bočanové a Langmajera a stylové hudby přitom), ale v podstatě se nejedná o nic jiného než šukačku, šukačku, šukačku, trochu trávy, šukačku, zase tráva, smích (jen u herců), šukačku...a takto bych mohl pokračovat, dokud by mě nezklátil spánek nebo nádor na konečníku. Konec je navíc jeden z nejhorších, co jsem kdy viděl, tak proč dvě hvězdičky? Ani nevím, snad je to sympatickou postavou Jarouška a jeho (alespoň pro jednou) srandovní...víc neprozradím. ;)(20.3.2006)

Neprávem zatracovaný film! Neříkám, že mě nadchl, ale rozhodně má na víc, než zdejších 25%. Jakubiskovo experimentování s kamerou se vám nemusí líbit, ale je alespoň snahou hledat nové cesty, což se o většině našich současných filmařů zdaleka říci nedá. A kolikrát se sekl takový Godard? Jakubisko se režie ujal až pár dní před začátkem natáčení namísto spoluscénáristy Marcela Bystroně. Jakubiskova „mrazivá city komedie“ zcela jasně referuje o hledání lásky v chladném anonymním velkoměstě. Většina postav filmu, vesměs individualistů ze světa showbyznysu, touží po duševní lásce, což dokazuje fiktivní historka o muži s rakovinou konečníku, kterou všichni vyprávějí dojatě a vážně. Také opakující se záběr na mladičký líbající se pár symbolizuje opravdovou vroucí lásku, plnou laskání a líbání, čehož se jinak v celé té přehršli souloží nedočkáme.„Erotické scény sú protriedkom na odkrytie toho, čo v sexe bytostne a nezastupitelne absentuje.“ „Post coitum nevytvára neviditelné duševné spojivo medzi mužom a ženou, ale prehlbuje individualizmus.“ (Michalovič, Zuska: Juraj Jakubisko, s. 169) A ona i taková opěvovaná Tisícročná včela nebo Márquezových Sto roků samoty jsou jen cestou postav od soulože k souloži a hledáním lásky ve světě samoty. Kdo považuje Post coitum za lacinou pornografii, nepovedený erotický film nebo jen za šukačku a nic víc, je podle mě pitomec a z filmu nepochopil vůbec nic.(30.1.2008)

• H34D

Kdysi jsem viděl 20 minut z tohoto ďáblova veledíla, jehož střípky vzpomínek mě děsí dodnes! Něco tak obludně stupidního, ubohého, trapného a ponižujícího pro všechny zůčastněné (tvůrce i diváky) jsem nikdy nezažil. Post Coitum považuji za nejhorší film, jaký jsem kdy... Neviděl. 0/10(1.3.2013)

• - Původně měl se režie filmu ujmout autor scénáře Marcel Bystroň. Zhruba v polovině natáčení ale bylo oznámeno, že režii převezme Juraj Jakubisko. Podle bulvárního tisku se měl Bystroň, jenž měl i v munulosti problémy s agresivním chováním, dopustit napadení Deany Jakubiskové. (Paity)

• - Scenárista a režisér Marcel Bystroň, který původně scénář k Post Coitu napsal pro seba, měl v té době na kontě jen ne zrovna úspešný roadmovie Cabriolet. (imro)

• - Snímek byl natočen za 27 filmovacích dnů. (hippyman)