Ong-bak

• Thajsko Ong-bak (více)

Ong-bak je dvesto rokov stará soška Budhu, ktorá pochádza z čias thajsko-barmskej vojny. Keď z chrámu thajskej dediny Nong Pra-du ukradne zločinec Don (Wannakit Sirioput) hlavu vzácnej sošky Ong-baka, vidiečania vyšlú do Bangkoku svojho hrdinu, mladého bojovníka Tinga (Tony Jaa), aby vrátil ukradnutú sviatosť. Sošku musí priniesť skôr, než nastane Veľký sviatok, inak dedine hrozí nepriazeň bohov, ktorá môže spôsobiť jej skazu. V hlavnom meste Ting vyhľadá krajana Humlaea (Petchtai Wongkamlao), ktorý si hovorí George a pohybuje sa ako špekulant v podsvetí. Čestný vidiečan presvedčí malého mestského gaunera, aby mu pomohol v boji za správnu vec. Mladý bojovník Ting musí poraziť nielen zlodeja Dona, ale aj jeho obludného gangsterského bossa Komtuana (Suchao Pongwilai) s elektronickými hlasivkami. Na svojej ceste musí podstúpiť mnoho zápasov, bitiek a naháňačiek, v ktorých uplatní svoje majstrovské bojové umenie Muay Thai. Jeho majster mu ho vždy zakazoval používať v súkromí, ale teraz nastal ten správny čas. Bojové majstrovstvo pomôže Tingovi poraziť zloduchov a zachrániť rodnú dedinu pred skazou. (TV JOJ)

Drc

Naprosto ubohý a stupidní film, který v tomto jde ještě za hranice obvyklé pro žánr filmů o bojových uměních. Příběh o hledání ukradeného posvátného předmětu tu snad byl už stokrát, jeho zpravování v tomto filmu patří rozhodně k těm horším a mnohé scény jsou přímo komicky špatné. Jediné, na co se ještě dá dívat (to je ta 1 *), jsou samotné efektní bojové scény. Ty spolu s honičkami tvoří hlavní náplň filmu. Jsou však naprosto samoúčelné a výsledek je jak rozházené puzzle z nesmyslných a trapných akčních scén. ()

G_I_S_M_O

Tony Jaa je prostě borec. Bez jediné výpomoci, bez jediného efektu dokázal nadlidské kousky a udělal tento film skvělým. ()

Schuldiner

Zde nejde o nějaký brilantní příběh, ale takhle skvěle akčně udělané bojové scény...paráda!!! Bavilo mě to, i když už léta tyhle kung-fu filmy nesleduju... ()

Abiosis

*KDE BOLO TAM BOLO* Pôvodne som plánoval pozrieť si všetky doteraz natočené diely Ong-bak, ale neverím, že ďalšie filmy s Tony Jaa prinesú iný druh "zábavy". Všetko, čo treba v tomto filme vidieť, obsahuje trailer k filmu, teda všetky tie bum-bác scény (pri ktorých sledovaní mimochodom bolelo telo aj mňa). Nič iné v tom filme nemožno nájsť: je to rozprávka o boji dobra a zla, so stereotypnými postavami a veľmi jednoduchým príbehom vyplneným bojovými scénami. Vidieť Tony Jaa v akcii stojí za to, ale ostatná výplň filmu je záťažou pre organizmus, keďže človek pri pozeraní na tie nezmysly trpí. A ešte dve veci, ktoré ma na filme iritovali: plačúca (rozumej škriekajúca) postava Muay Lek (najmä scéna pri robustnej soche), a viditeľný rozdiel medzi hercami a ich náhradníkmi pri kaskadérskych alebo príliš dotykových scénach (najviditeľnejšie to je pri náhradníkoch postavy Bak Hum Lae a pravej ruky prefajčeného šéfa - Smoking Man by určite zakašlal závisťou -, kde náhradníci majú akési príliš dlhé parochne). Verdikt v 1 vete: Okrem bojových scén tento 100 minútový film nemá čo ponúknuť. 03.08.2010 ()

Prochy38

No, tak zdejší hodnocení nelhalo. Opravdu jde o kvalitní film! A to jsem podobných asijských viděl už opravdu hodně. T. Jaa je fakt borec a styl, který zde používá nemá chybu. Choreografie soubojů je zde opravdu neskutečně kvalitně udělána. Fakt se na to moc dobře dívalo. Nelze se zde vyhnout tradičnímu divadelnímu herectví všech zúčastněných. Jen ten T. Jaa zde tak nějak mimiku obličeje nepoužívá :). Jo, fakt se mi to hodně líbilo. Jedna z nejlepších choreografií soubojů, kterou jsem viděl a T. Jaa jde jasně ve stopách J. Chana! ()

Milodar

Jaa uznávám, že Tony je skutečně mistr gymnastiky a všech bojových umění. Ale to ostatní je slabý průměr. Tvůrci jakoby chtěli vytvořit esenci všech klišé, která bolí. Jaau. Humor samozřejmě pro evropana nepochopitelný, touha po originalitě (honička v rikšách apod.) film také nezachrání. Takové další Karate Kid. ()

system

Tak tohle je proste luxus mezi akcnimi-bojovymy filmy. To bylo moje prvni setkani s Phanomem Yeerumem (aka. Tony Jaa) a uz se nemuzu dockat na jeho dalsi film. To co predvadi jeho hrdina je opravdu neskutecne, koleno, loket, hlava, pata do hlavy a lidi se vali jak kuzelky, on snad musi mit kosti ze zeleza. No holt kdo umi ten umi, a ja to chci taky umet!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Macik

Poslední dobu se mi čím dál tím víc začíná líbit asijská produkce.. Filmy, co jsem zatím viděl, vždycky oplývali originalitou a úchvatnou vizuální stránkou.. Proto byla jen otázka času, kdy se dostanu k Ong-bak.. Musím však přiznat, že jsem tu zažil první asijské zklamání.. Vizuální stránka nikde, scénář byl psán asi za chodu natáčení, Tony Jaa krom toho, že vypadá, že ho v mládí kojili hopsinkovou šťávou, není nic moc.. Hereckého talentu moc nepobral a bojové scény, kde používá stále dokola pár úderů, pochvíli nudí.. Jediný co se mi tu líbilo byly asi 2 režijní vychytávky, kdy bojová scéna vystoupila ze stereotypu.. Bohužel to ale nestačí ani na 3*.. ()

Ricky_CZ

Aneb jak se dají lámat kosti a že se dá prát i s rozřezanýma rukama...Vždycky jsem chtěl něco podobného umět a filmy podobného kalibru mám rád. Navíc ta asijská střeštěnost (vesnická babička)...to je opravdu něco jedinečného :) 83% ()

MkSallam

Tony Jaa je za těžkýho borce a dělá neskutečně awesome kousky, ale ten "příběh" jeho putování hodně sráží. Ano, se scénářem srovnatelnými s béčky mistrů Seagalů a spol. toho moc nenatočíte. Ale Tony vás i po těch megadementních dialozích u obrazovky udrží. Má šílenou škálu pohybů a míchá je do tak ultimátních komb, až to ve vás probudí onoho fandu, co kdysi tak obdivoval všelijaké lámačky a podobné "cool" věci. V dalších dílech bych doporučoval nadobro vymazat příběh a celý to rozehrát jako pouhopouhej přehled soubojů a komb, přeci jen Tony rozhodně není dobrý herec a jeho drsná póza učinkuje na diváka jen dokud nezačne mluvit. Slabší čtyři. ()

Chřástal

Ukradli jste Ong-bakovi hlavu, tady máte přes držku. A to se přitom hlavní hrdina nechce vůbec prát... Děj je stejně přímočarý jako mladík Ting, který se vydává s drobnými sebranými do kapesníku od celé vesnice do světa, aby našel, co bylo ztraceno. Škoda zbytečných scén (honička na rikšách) a nanicovaté hudby, která netúruje adrenalin v napínavých scénách do vyšších otáček, jak by měla, naopak osvěžením je hravý útěk po tržišti a souboj s chlapíkem, jehož bojová technika spočívá v tom, že zbraní, kterou vás může mlátit po hlavě, je naprosto všechno v místnosti - včetně ledničky. Šikovné je, že díky opakování záběrů některých technik nemusí člověk přetáčet zpátky, aby se na to podíval znovu a znovu (což jsem samozřejmě dělal v dětství při sledování videokazet a ne teď, když jsem dospělý člověk, aby nedošlo k mýlce). Každopádně už chápu, kde vznikl obrat "ukázat, zač je toho loket". ()

Nethar

Příběhově absolutní nula, herci špatní, velice trapné. Jde zde pouze o bojové scény, které jsou ale vymazlené. Různé stylové kopance, skoky, otočky... někdy to sice dost vypadá, jak je to nahrané, ale většinu času se na to kouká dobře. Trochu to sráží dolů taková "přehnaná pyšnost", když se něco povede, nějaký super skok, rozbité auto, apod. To se potom stejný záběr opakuje zpomaleně z různých pohledů, abychom si ho vážili, a přijde mi to trochu nedůstojné. ()

Mikino00

Film ztělesňuje vše, co na daném žánru nesnáším, navíc ještě přidává porci klišé, servírovanou s uboze prostým až trapným dějem. Nejhorší snad je komický nádech filmu, film to sráží do vod parodie sama sebe. Musím ještě vytknou opakované záběry bojových scén, připadal jsem si jako v Takešiho hradu. ()

Strike

No tak to je naprostá bomba. Nevídaná akce, pořádně ulítlej asijskej humour. Už se těšim až to bude v kině na pořádně velkym plátně. ()

pstros

Starik Jackie Chan ma zdatneho nastupce. Thajsky box je sice trochu jinde nez filmarsky oblibene kung-fu, ale proc se chvili nebavit pri triskani loktem do hlavy. AAAU!! To byly hrozny pecky Phanome Yeerume!! :-). ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění