Ong-bak

• Thajsko Ong-bak (více)

Ong-bak je dvesto rokov stará soška Budhu, ktorá pochádza z čias thajsko-barmskej vojny. Keď z chrámu thajskej dediny Nong Pra-du ukradne zločinec Don (Wannakit Sirioput) hlavu vzácnej sošky Ong-baka, vidiečania vyšlú do Bangkoku svojho hrdinu, mladého bojovníka Tinga (Tony Jaa), aby vrátil ukradnutú sviatosť. Sošku musí priniesť skôr, než nastane Veľký sviatok, inak dedine hrozí nepriazeň bohov, ktorá môže spôsobiť jej skazu. V hlavnom meste Ting vyhľadá krajana Humlaea (Petchtai Wongkamlao), ktorý si hovorí George a pohybuje sa ako špekulant v podsvetí. Čestný vidiečan presvedčí malého mestského gaunera, aby mu pomohol v boji za správnu vec. Mladý bojovník Ting musí poraziť nielen zlodeja Dona, ale aj jeho obludného gangsterského bossa Komtuana (Suchao Pongwilai) s elektronickými hlasivkami. Na svojej ceste musí podstúpiť mnoho zápasov, bitiek a naháňačiek, v ktorých uplatní svoje majstrovské bojové umenie Muay Thai. Jeho majster mu ho vždy zakazoval používať v súkromí, ale teraz nastal ten správny čas. Bojové majstrovstvo pomôže Tingovi poraziť zloduchov a zachrániť rodnú dedinu pred skazou. (TV JOJ)

Oxymoron5

Když někdo řekne Muay Thai, okamžitě se mi vybaví Ong-bak. Bezkonkurenčně 5 hvězd a ani horší pokračování nemohou pokazit tohle hodnocení. ()

Kimkong

Dvakrát, třikrát i čtyřikrát opakované scény, bez nichž by film ztratil snad čtvrtinu stopáže. K tomu úděsná hudba. Tyhle věci film dost shazují. Příběh nijak nenadchne takže nám zůstává jen přehlídka bojového umění. ()

anyonecek

Tony Jaa má sice jen pár snímků, ale za to když už se někde ukáže tak ty bojové scény mají slušný spád. Tohle byla čistá řežba, která se ani na minutu nezastavila. Parádní. ()

gicous

Na konci filmu by měl být dovětek, kolik herců vlastně při jednotlivých soubojích zemřelo a nebo bylo zraněno, protože všechno co se odehrává během akčních scén, vypadá neskutečně kontaktně. Příběh? Ale no tak, na co se otravovat s nějakým logickým dějem, když máte v hlavní roli Tonyho Jaa. Ten předvádí se svým tělem neskutečné kousky, při nichž popírá základní fyzikální zákony. Nevím, jak Vy, ale mně to ke spokojenosti stačí. 6/10 ()

Moiseiwitsch

Po dějové stránce slabší film. To je ovšem jediné mínus. Tony Jaa představuje ve filmu to nejlepší z akrobacie i bojových umění. Jeden z nejlepších akčních filmů, které jsem kdy viděl. Kam se hrabe Segal, Norris nebo Van Damme. ()

Brano

Nie som veľkým fanúšikom bojových filmov a ázijskej kinematografie už vôbec nie, ale toto sa celkom podarilo. Príbeh sám o sebe bol dosť jednoduchý a primitívny, takisto aj scenár bol dosť slabý, no zato akčné scény boli fantastické. Cely film je postavený na neuveriteľnom borcovi menom Tony Jaa, ktorý tie všetky kúsky natáčal bez kaskadérov. V tomto filme nejde o príbeh, ale o akčné scény, ktoré boli dosť dobré a zato ho hodnotím ako nadpriemerný. Nakoniec by som ešte vyzdvihol skvelú hudbu. ()

RigorMortis

Tony Jaa je sekáč. Thajskú kinematografiu zatiaľ nemám nejak extra napozeranú (okrem Ducha boja), no zaujalo ma, že ani v Ong Bakovi sa nevyužívali žiadni kaskadéri. Herecké obsadenie fajn (dokonca som sa na chvíľu zamiloval do mladšej verzie Pumwaree) a musím pochváliť aj český dabing. ()

Pitryx

Netuším, co je tak zajímavého na tom, když se dva pitomci snaží vykopnout jeden druhému mozek z hlavy. Muat Thai se mi nelíbí, nemá v sobě tu nádheru a eleganci například aikido, které předváděl Steven Seagal. Ale o to nejde, i když právě box má ve filmu co dělat. Dějově to bylo děsně průhledné a hloupé. Honičky, ač na profi úrovni, stejně jako souboje, mne prostě nenadchly. Zde zase něco chybělo. Nedovedu popsat co. No, já dávám s velkou bídou dvacet, a to jen za aranžmá honiček a soubojů. Do toho počítám i kameru. Zkusím se podívat ještě na druhý film a pokud bude na stejné úrovni, trojku vyhodím. ()

shade000

Som prekvapený, že som nemal túto trilógiu hodnotenú. Tony Jaa si ide svoje, len dvojka a trojka stratili dych. Každopádne páči sa mi, že takto začala cesta aj iných bojových umení... ()

Vojt Ittoh

Trapná zápletka a prostý příběh. Jedna věc ale v tomto thajském filmu nemá chybu, jsou to jak jinak - bojové scény. Dostalo mě drsné mlácení loktem do hlavy. ()

Grellenort

Děs a běs - ukrutná řezničina a výborná píseň při závěrečných titulkách. Spojení "akční oddychovka" dostalo nový význam. ()

Oiolaire

Jakožto atletická exhibice aspiruje snímek klidně i na ****, jakožto film stěží na **. Podrženo sečteno.....zprůměrováno...za tři hvězdičky :) ()

Předseda

Tony Jaa je výtečný sportovec a v akci film na pět hvězd (i bez těch neustálejch replajů, typických pro sportovní pořady), jakmile se však má hrát a posouvat příběh pomocí dialogů, výkony upadnou na úroveň jazykových videokurzů. Já chci hlavu, ty chceš hlavu?, on chce hlavu, dej mi hlavu, dám ti hlavu. ()

šinta

No musím říct, že je to drsná podívaná, akční scény v podání Tonyho Jaa jsou užásné. Nechtěl bych se s ním potkát v ringu. ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění