Akční hvězda Arnold Schwarzenegger je tentokrát frustrovaným předměstským šerifem Markem Kaminskim, který doufá, že se bude moci vrátit k FBI. Soukromě se pustí po stopách mafiána Luigi Patrovity, který kontroluje organizovaný zločin a černý trh v Chicagu. Oficiální kruhy nejsou schopny proti mafii nic učinit, ale Mark městu pomůže... (Bontonfilm)

dalziel

Ten 80-tkový look je absolútne boží.Až mi zimomriavky naskakujú.Tie preplácané farby sú jednoducho skvelé.Ako z 10 krát skopírovanej videokazety.Taký Arnoldov levoboček ako mal Sly Stallone v Cobre.Kto chce hladať problémi ten ich nájde , kto sa chce zabaviť ten sa aj zabaví.Je to len na Vás ()

Hermit

„Přišel sem hrát.” „Tady žádný ilegální hry nejsou.” „Klid, já nejsem policajt. Jsem hráč.” „Hele no tak to jo...” Arnie přijde za bossem: „Chci pro vás pracovat.” „Zádný nový ksichty nechci.” „Ale vy mě potřebujete!!!” „Hele no tak to jo...” ARNIE - TO JE ALE FRAJER ()

mudvayner

Jeden z těch slabších filmů Arnolda, kdy neměl štěstí na lepší scénáře. Scénáristická klasika, nic co by překvapilo. Přesně to, co od béčkového akčňáku očekáváte, dostanete, ale ani o píď navíc. Režisérsky bych od Johna Irvinga čekal něco lepšího, když tento režisér obohatil svět o mé oblíbené filmy When Trumpets Fade a Hamburger Hill, ale asi nebylo z čeho vařit. Ačkoli je to podprůměrný film, mne v daný okamžik zabavil a mohl jsem vypnout mozek, což od takových filmů očekávám. ()

danny_21

Špinavá dohoda mi léta unikala, v rámci objektivity jsem se k ní dostal po více než dvěma desetiletkama a můžu říct, že nebyla úplně na odpis, dokonce jsem se i bavil nad některými hláškami a situacemi- ulízaný mafiánu, v těsně padnoucím upnutém kvádru na míru muskulatuře, bafající z doutníčku, unavený milovník, dramatické pokusy o herectví a samozřejmě kosící sekvencce v rafinérce, s Rolling stones i v samotném báru. Ke konci došel dech, ale stejně v mých očích trochu nespravedlivé podhodnocení - v jeho filmotéce jsou o dost horší kusy - 60 % ()

Likan7

Do situace, která nás láká na obrázku se Arnold dostane v posledních 20 minutách, kdy on zabíjí 12 nepřátel na 10 nábojů a naopak na něj střílí snad slepými. U Arnolda nejsem zvyklý na chytré, zajímavé filmy, ale na akční výplachy, kde se tváří drsně a zachraňuje u toho Vesmír. Tady se neděje nic z toho, holt Arnoldovy nudné začátky. Už tady je ale možnost vidět potenciál. ()

Acrobat odpad!

Pozerať na opitého Arnolda je herecký zážitok v negatívnom slova zmysle. irvin si zobral vysokú hru režisérov a z Posledného muža ostáva berie námet, ktorá sa síce na Arnoldove filmy rozohrá aj celkom sľubne, no vymotanie sa z deja nebude na úrovni Donnieho Brasca ale Terminátora. Dostanete preto klasickú muskulatúrnu strieľačku, kde zlí nadbiehajú, hovno trafia, nekryjú sa, nekonečné zásobniky, nekrytie sa, klišovité a katastrofálne vyhlásenia a hlášky. Všetko dobre dopadne, nalinajkovaná šablóna sa nemôže obísť. Ďakujem za špinavú dohodu, nepristúpim na ňu. (videné 13.06.2019, AMC archív) ()

Nix

Není to typická Arnoldovka, je to taková průměrná gansterka, ale není vyloženě tupá. Jen je tam spoustu neduh a neherecký výkon Arnolda, ale na doplnění vzdělání a na páteční večer ideální. Ale závěr potěšil svou akcí, která je příjemně koukatelná. Nenadchne, neurazí. ()

Belmondicek

"To bude asi ta tvoje ideální spravedlnost!" Nejvíce opomíjená a tudíž nedoceněná schwarzeneggerovka, co natočil v našlapaných osmdesátých letech. Mark Kaminsky je bývalý agent FBI a nyní vykonává úřad šerifa na malém městě. Přítel a bývalý kolega, kterému zabili syna, ho poprosí o službičku, aby se v utajení infiltroval do mafiánské organizace a celou ji rozložil... Arnold Schwarzenegger to v akci zvládá levou zadní, ale toho mafiána by mu člověk moc nevěřil, ostatní herecké výkony jsou adekvátně dobré. Kromě razantní akce, nabízí napětí, zajímavou hudbu a přitažlivou Kathryn Harrold. Závěrečné zúčtování v lomu za zvuků Rolling Stones, patří k nejpamátnějším scénám jinak průměrného snímku. ()

MrMir

Asi nejslabší film s AS. Nicméně pod tři jít nemůžu, už jen kvůli tomu nádhernému arzenálu, který ani nevyužil :o) ()

Řízek

V paměti mi utkvěla akorát hlavní hrdinka, kerá vypadala skoro jako moje bejvalá angličtinářka. O hlavním hrdinovi se to bohužel říct nedá. ()

Bigfuckman

Tento film nebyl opravdu moc povedený. Kdo čekal klasické Arního demoliční souboje 1 proti 100 tak ten si jistě přijde na své. Přijde mi , že film trošku kopíruje neporovnatelný Scar Face a nezapomenutelnám výkonem ALPY. (Zasvěcení vědí :) ) Koneckonců Arního šéf hrál v již zmiňované Scar Face kolumbijského drogového bosse pana Sosa. Nicméně film neurazí ani nepřekvapí. ()

Dinsberg

Už samotné Komando bylo na hraně mezi vážným filmem a parodií, Marc Lester tu rovnováhu tehdy ustál. Komandovský derivát ale zašel až příliš daleko a udělal z Arnolda tupý stroj na zabíjení. Pojem akční hrdina zde dostal na frak svým pojetím, které v troufalosti zobrazování akce a podcenění inteligence diváka strká do kapsy i druhého Ramba. Navíc mi námět silně připomíná Přání smrti s Charlesem Bronsonem, jen mstitelem není architekt, ale sám muž zákona. Už samotný námět je velmi slabý a výsledek tomu odpovídá. ()

Boudyy

No jo, zlatá léta akčního filmu. V hlavní roli jeden z nejpřednějších představitelů akčního žánru v osmdesátých letech, borec Arnie. I když to není úplný akční vrchol, je to solidní a já si film pamatuju i po letech. ()

Olafsson

Big Arnie v kvalitním osmdesátkovym krimi thrilleru kosí parchanty levou zadní... Přesně tak jak to mazlíčci mají rádi... ()

Uberlord

Slušná mafiánská story, která nerozvádí příběh nijak do hloubky. Spíše se zaměřuje na aktuální problematiku. Arnold zde sice opět disponuje nesmrtelností a nepřekonatelně přesnou muškou... Ale to jsou všechno věci, které do jeho filmů tak trochu snad i patří. A právě a pouze v jeho případě, jsem schopen přimhouřit obě oči. Pokud mi něco skutečně vadilo, tak to byl střih. Minimálně na začátku je opravdu děsný. Člověka si tak film ne a ne získat. Díky bohu se to v průběhu zlepší... a nebo jsem to přestal vnímat... kdo ví... Finální scéna je bohužel celkem směšná, ale to jen díky prvkům, které jsem zmínil ve třetí větě. Jinak s tím nemám problém... 3/5 ()