Před sto lety byli brutálně zavražděni tři studenti Hellestadské školy. Vrah se pak sám utopil v blízkém jezeře a jeho tělo nebylo nikdy nalezeno. Příběh se stal legendou pro generace studentů, stejně tak jako každoroční slavností. Studentka Sara objeví při psaní eseje o této legendě další nová fakta, která vrhnou stín na jednoho z hlavních školních benefitorů. Při oslavách stého výročí se zhatí plány, studenti zmizí a něco tajemného a neznámého se začne procházet po chodbách školy... (oficiální text distributora)

jenik71

Podprůměrný horor, který mě prakticky ničím nenadchnul. První půlka je hodně slabá. Ta druhá je už o něco lepší, ale jedno máchnutí kosou mě opravdu nijak nešokuje. Stejně tak pár leknutí, z kterých si do kalhot také nenadělám. U hororu se má divák bát a čekat nečekané. A tenhle pocit jsem rozhodně neměl. ()

F.W.Colqhoun

Šílené hodnocení přičítám tomu, že se na film nejspíš sesypali fanoušci Ondskan - slintaví uctívači dramatu, kteří vědí o kvalitách slasheru hovnajs. Duch jezera totiž sice není žádený zázrak [a po všech stránkách je fakt o dost slabší než Zlo], ale jinak to rozhodně není špatný film. Matoucí je možná i to, že mají oba tituly leccos společného. Duch jen bere tu šikanu za zábavnější konec. To ostatní je prostě průměrné. Zápletka propojující historické události s přítomností a vraždící monstrum [a jeho překvapivé odhalení] není nic, co bychom už alespoň ziliónkrát neviděli. Jako osoba snadno podléhající předsudkům jsem byl zaskočen vícero-méněro nepohlednými Švédkami v hlavních rolích. Šokující rozuzlení nepovažuju za víc WTF, než zbytek událostí. Na každý pád jsem se po náročném dovolenkovém dni docela dobře bavil. ()

Heroine

Aha, jak se Švédi snaží být jako všichni. Hlavně si taky natočit nějaký vybíjecí horůrek, mezi mládeží na škole. I přes nedostatek invence, pořád je tu znát trochu větší snaha alespoň udržet nějakou dějovou linii. Za to taky jedna hvězda. Ale jinak teda hlavní hrdinka, to je ale šereda! To se nevidí, teda spíš vidí, často... A taky, k závěru to začalo být skoro jako soutěž "kdo najde víc nelogičností!". Já jich našla tolik, že kdybych je tu vypisovala, komentář by zabral celou CSFD stránku! ()

gargamel22

Tak tohle jsem opravdu nepochopil. Od Mikaela Hafstroma bych takovouto zhovadilost nečekal. A Jesper Salén by se měl dát k cirkusu. ()

pleassurew odpad!

prostě hnusivě hnusivý hnusně hnusný hnus na který se nedá dívat ani se zavřenýma očima protože vás pořád bude budit zvuk ()

gruzdej

Trochu za atmosféru, trochu za neokoukané severské herce - ale autor scénáře byl podle všeho hned první brutální obětí tohoto filmu, přičemž zbytek po něm evidentně dopsal ten magor, co v něm jinak vraždil. ()

korela

Taková průměrná vyvražďovačka. Přestože za ní stojí Švédi, zase tak moc se od amerických béčkových slasherů neliší. Film začíná poměrně dobře, hned v první scéně se něco děje, vyrojí se spousta otázek a objeví se i náznak nějakého toho napětí. Úvodní titulky také slibují hodně, ale následně to tvůrci v podstatě hodí za hlavu a najedou na takové to obvyklé pomalé tempo. Alespoň, že se na scéně brzy objeví vrah, a nejdříve divák, pak i postavy samozřejmě začnou pátrat, kdo to je. No a aby to bylo zajímavější, tak se většina postav chová divně a podezřelý je tedy snad každý kromě hlavní hrdinky, takže v závěru se žádné velké šokující rozuzlení ani překvapení z odhalení vraha nekoná. Děj je docela předvídatelný, jak už to u podobných filmů bývá, objevuje se v něm mnoho klišé a nepřekvapivě všechno završí otevřený konec. Snad všechny vraždy se odehrávají mimo záběr a nejsou příliš originální, ale sem tam nějaká krev přeci jen teče. Hodně se rozebírají rodiny těch postav, až se v tom už pomalu nedá orientovat. Vyzdvihnout ale musím pěkný soundtrack a neokoukané tváře herců, kteří začnou být po nějaké době i poměrně sympatičtí. Stará budova univerzity a odlehlé jezero vytvářejí takovou příjemnou tajemnou atmosféru. Film neoplývá dvakrát vekou originalitou, avšak dívat se na něj dá. Nudu snad na chvíli zažene, rozhodně to ale není film, na který by si člověk ještě za tři dny vzpomněl. ()

Nataniel73

Tak váhal som medzi troma a štyrmi hviezdami, ale vzhľadom k tomu množstvu odpadu, ktoré sa tu vyrojilo zaokrúhľujem smerom nahor. Film som videl viackrát a zakaždým splnil svoj účel. Zápletka historky na strednej škole vo Švédsku sa rozvíja zaujímavo a koniec zostáva otvorený, takže má divák možnosť na vlastnú verziu príbehu, ktorý sa odvíja od vraždy študentov pred mnohými rokmi. Do toho vstupujú mimoriadne nesympatické postavy arogantnej riaditeľky, jej milenca a sponzora v podobe otca jedného zo študentov, ktorý tam patrí tak isto. Ale hlavná postava Sára, jej kamoška Tereza a aj nový učiteľ sú postavy, s ktorými sa divák ľahko stotožní.  Nie je to horor v pravom zmysle slova, skôr atmosférický thriller. Kamera, hudba aj dejová línia sú nadpriemerné takže úplne nechápem tým negatívnym reakciám. Videl som rozhodne lepšie, ale aj omnoho horšie filmy v tomto žánri. 75% ()

lineker

Dostal jsem se k tomu filmu v TV jako slepej k houslím. A asi to bylo i tou již skoro noční dobou a mou neschopností usnout, ale úplně hloupý mně to nepřišlo. ()

baronGrga

Tohle severské dílko rozehrává hned zkraje několik příběhů, z nichž mohl vzejít docela povedený hororově-detektivní propletenec. Jenže tolik očekávaný moment tmelu a překvapení se bohužel v Duchu jezera nedostaví a v závěru se vše nahání spoře oděnými matrónami s hlavou v kabelce a tím nejnešťastnějším, aka nejokoukanějším, vysvětlením. 50% ()

evelouch

Úžasná hudba. Co se mě týče, já jsem dostala, co jsem chtěla. Klasický slasher, který mě potěšil a krásně jsem si u něj odpočinula. Švédské horory si u mě teď dost šplhly. ()

Nikol45

Mě tento film nijak neurazil. Napínavé to bylo. Kdo je vrah jsem zjistila až na konci, což mám ráda. Co se týče obsazení, tak nebylo zas až tak hrozné. Kdybych to shrnula, tak studentská vyvražďovačka s nádechem tajemna. ()