• hero_bk

Scénárista si šlehl něco z té injekční stříkačky, co se našla na konečné autobusu a hodně ho to utlumilo v tom co napsal. Je to prázdný, nudný a přitom iritující a strašně předvídatelný. A právní chyby: Noviny nesmí zveřejnit fotografii ani jméno nezletilého pachatele. A hlavně: jeho maximální trest by byl 2,5 roku, protože tu vraždu spáchal za těžké opilosti, takže je to trestný čin Opilství, s maximální sazbou 5 let, a on jako nezletilý má maximálně polovinu. Scénárista nemá žádné právní povědomí, stejně jako režisér neví, jak se točí filmy.(3.6.2012)

Ruku na srdce.Ono to s tim Hodným chlapečkem neni zase tak ohromující. Dějová linie je přímočaře předvídající. V.Jeníková zoufale nevěrohodná a uhrančivá B.Seidlová nezdravě krátce ve své roli hrající. Za lehký nadprůměr tak může nakonec opradu jen ten chlapák B.Holíček,který exceluje na jedničku, a je tak přirozeně sviňsky, jako jeho fotříkově nepříjemný I.Bareš(3.6.2012)

• josieaddms

Další ze série Českých filmů naprosto o ničem. Sice se tváříme že jde o drama, o drogy, a o skutečný život skutečných lidí. Ale ve skutečnosti je to jen sentimentální slátanina, s nechutným happyendem. Fakt jsou mimo, v životě je všechno daleko komplikovanější. Lidé jsou jiní, jejich problémy jsou jiné, jejich chování je jiné, a všechno končí jinak. Nevím co tímhle Češi sledují. Jakože, máme problémy ale dokážeme je řešit? Nebo co vlastně? Jaký byl morální nebo hlavní důvod pro vzniknutí tohoto filmu? Protože mě přijde že to žádnou nad příběhovou myšlenku nemělo. Ne, postavy to byli nesympatické, a to zejména rodiče. Nechápu k čemu to celé je, a kam to směřuje. Ale ať si to tam směřuje beze mě.(25.7.2012)

Velmi zajímavá studie o tom, co dokáže taková situace udělat se spořádanou rodinou, která si až do osudného dne žila celkem normálním a obyčejným životem bez velkých problémů. Pak se něco zlomilo a rodina se rozložila. Nechtěla bych nikdy zažít to, co prožívala ta rodina. Mohlo to být ještě trošku více vyhrocené. Prostor pro to tam byl.(4.6.2012)

Film s velmi slušným potenciálem, který, ač nebyl využit v té největší míře, dokázal dané téma obsáhnout velmi kvalitně. Film staví především na výborném hereckém obsazení, jasně vede Igor Bareš a také Barbora Seidlová, ač na scéně nepobude příliš dlouho. Na české poměry rozhodně vydařený počin, který mě jen utvrdil v tom, že podobné malé, neznámé, zapadlé filmy v sobě mají mnohdy větší potenciál a kvality, než nějaké komerční hity měsíce.(15.6.2012)