Půlnoc nikdy nekončí

Nikdy nekončící půlnoc

Drama / Romantický / Životopisný

USA, 1998, 88 min

• jitrnic

Bena ¨Stillera nemám rád ani jako komika, natož když se pokouší o vážnou roli (čestnou výjimkou je Rabín, kněz a krásná blondýna). Jeho výkon v tomto filmu bych si troufl označit za vůbec nejslabší. Zatímco v různých fekálních zhovadilostech se jen tak neškodně pitvoří. tady zaznamenáváme snahu o tzv. velké herectví, což samozřejmě končí fiaskem. Scénář a reřie rovněž bez chuti a zápachu. Elizabeth Hurleyové to samozřejmě sluší.(28.12.2007)

Jména kamarádské herecké dvojice Stiller - Wilson evokují komedii. Na to zapomeňte. O komedii nejde v žádném případě. Možná naštěstí. Životopisné drama dalšího z mnoha narkomanů sice neoplývá nijak uchvacující originalitou a já sám u toho filmu vždycky přemýšlím, nakolik je to opravdu životopisné a nakolik fiktivně vymyšlené. Přesto si mě ten film získal. Snad pro naprosto netypickou roli Bena Stillera, který si s hroutícím se narkomanem opravdu vyhrál, jde vidět, že se snažil (a několikrát to i herecky přehnal). Snad pro skvělou příběhovou linii s Marií Bello, která je (ta linie) opravdu skvěle napsaná a odehraná a která (Maria Bello) je v ní neskutečně krásná a živočišná. Snad pro Elizabeth Hurley, která snad celý film absolvovala bez podprsenky. Snad pro to, že mi tento film pokaždé ukáže, že i tuctové, obyčejné a svým způsobem průměrné věci mohou být skvělé a člověk si s nimi může užít hodně zábavy. Mám ten film prostě rád.(7.1.2013)

Ačkoliv jde valná část filmů s Benem Stillerem jaksi mimo můj "žánrový záběr", tak si tohoto týpka/herce považuji. Civilní a nepřehrávající herecké kreace, schopnost dobře se zhostit (vážné i komediální) role, "ksichty", které i mně rozesmějí - to jen drobný výčet toho, proč si tohoto freaka vážím. Ve snímku NIKDY NEKONČÍCÍ PŮLNOC se Ben Stiller opět "předvádí" jako vynikající herec. A jsem rád, že nejen on. Realisticky vyznívající snímek, který svět a jednotlivé postavy nedělí na bílé (jen a za všech okolností dobré) a černé (póvl a děs). To vše navíc dobře zahrané, sestříhané, s dobrou hudební linkou atd. Shrnuto a podtrženo: Velmi dobrý film o drogové závislosti a jejích dopadech.(4.3.2005)

• dobytek

Do teď jsem vůbec nevěděl, že nějakej Jerry Stahl existuje. Upřímně řečeno nevidim důvod, proč zrovna o něm by se měl točit film. Že napsal scénáře k několika epizodám nějakejch stupidních seriálů a pak vyměnil psací stroj za injekční stříkačku? Takovejch neúspěšnejch scénáristů budou asi mraky... Na film jsem se podíval, protože mam rád Bena Stillera a Janeane Garofalo. Ben Stiller nezklamal, Janeane Garofalo se tam objeví asi na 3 minuty... Jinak film se dá shrnout asi takhle: Ben Stiller pořád s někym šuká a mezi tim si občas šlehne na hajzlu, dělá u toho strašný xichty a pak blábolí nějaký nesmysly. Občas má nějaký halucinace a pomalu se z něj stává troska. No prostě úžasnej námět na životopisný drama. Ale vzhledem k tomu, že bez závěrečnejch titulků má film asi 70 minut, tak se to dá vydržet do konce. Za zmínku stojí ještě celkem dobrej soundtrack (Prodigy, BT, Moby).(21.12.2011)

Aj keď je Ben Stiller v amerike považovaný za stroj na peniaze, mňa ako herec veľmi neoslovil. Jeho komédie bývajú často sterilné a s rovnakým rodinným humorom, hoci nájde sa aj pár svetlých, lepších výnimiek v jeho "komédiografii". Tento film ovšem vybočuje od akéhokoľvek škatuľkovania a myslím si, že tu podobne ako Jim Carey mohol Stiller ukázať, že nemusí byť len za blbca. Kým Careymu sa to myslím si podarilo, tak ... no nič, ide o to, že tento film má srdce a aj keď mu k veľkým životopisným filmom chýba ešte hodný kus, smer bol dobrý. Hodnotím pozitívne, lepší priemer, čiže oplatí sa pozrieť.(31.5.2013)

• - Tvůrci měli původně v plánu natočit pokračování, ale i když byl výkon Bena Stillera chválen, snímek byl propadák, tak od svého záměru upustili. (Terva)

• - Skupina Morcheeba složila speciálně pro film skladbu "Blindfold". Ta nakonec ve filmu nezazněla. (Fenk)

• - Ben Stiller (Jerry) a Owen Wilson (Nicky) sa stretli už vo filme Cable Guy (1996). (marciano)