Půlnoc nikdy nekončí

Permanent Midnight

Nikdy nekončící půlnoc

Drama / Romantický / Životopisný

USA, 1998, 88 min

Nevím, zda označení drama je úplně přesné. Zdá se mi, že humor je nedílnou součástí filmu, i když výsledek vzhledem k tématu samozřejmě nemůže být tak vtipný jako většina snímků se Stillerem a Wilsonem. Ale nečekejte ani žádný druhý Trainspotting, tohle je přece jen zfilmovaný příběh skutečného člověka (se kterým se Stiller mimochodem dobře zná).(20.3.2005)

• Matty

„Kéž bych byl sjetej“ Ben Stiller si píchá heroin, píchá krásné herečky a krade drogy Owenu Wilsonovi. Ben Stiller je výborný komik, ale dělá mu problém přeladit se do vážnější role. Jeho těkaní mezi nadopovaným srandistou a nudnou troskou ústí v matný, hlavně však zcela nevtipný výkon. V této bezzubé satirce abyste nějaký vtip lupou hledali. Autor Měsíčního svitu za měsíc vydělal 5 tisíc dolarů, 6 utratil za drogy, pod jejichž vlivem napsal nejlepší věci. No a co. Cybil Shepherd byla taky narkomanka (což je navíc podáno velice opatrně a velice nenápadně). No a co. Je to ten typ malého filmu, který své tvůrce umělecky naplní, posbírá pár cen na provinčních festivalech a tiše zmizí v propadlišti dějin. Nechť. 50%(30.7.2008)

Jména kamarádské herecké dvojice Stiller - Wilson evokují komedii. Na to zapomeňte. O komedii nejde v žádném případě. Možná naštěstí. Životopisné drama dalšího z mnoha narkomanů sice neoplývá nijak uchvacující originalitou a já sám u toho filmu vždycky přemýšlím, nakolik je to opravdu životopisné a nakolik fiktivně vymyšlené. Přesto si mě ten film získal. Snad pro naprosto netypickou roli Bena Stillera, který si s hroutícím se narkomanem opravdu vyhrál, jde vidět, že se snažil (a několikrát to i herecky přehnal). Snad pro skvělou příběhovou linii s Marií Bello, která je (ta linie) opravdu skvěle napsaná a odehraná a která (Maria Bello) je v ní neskutečně krásná a živočišná. Snad pro Elizabeth Hurley, která snad celý film absolvovala bez podprsenky. Snad pro to, že mi tento film pokaždé ukáže, že i tuctové, obyčejné a svým způsobem průměrné věci mohou být skvělé a člověk si s nimi může užít hodně zábavy. Mám ten film prostě rád.(7.1.2013)

• lennyd

Ben Stiller jako Jerry Stahl, autor několika populárních dílů seriálů Alf a Měsíční svit, stejně jako mnoha jiných celebrit, bojuje s celoživotní závislostí na drogách, sexu a slávě... Tak já nevím - jako komedie se to moc netvářilo, na vážnější film tu zase vadil Ben Stiller v hlavní roli. Možná i tím, že jsem nedávno viděl žánrově podobně laděný Muž na Měsící (komedie, drama, životopisný), tak mne Půlnoc nikdy nekončí nikterak neoslovila, ba naopak docela i zklamala. U pár scén jsem se trochu pousmál (třeba jak Ben Stiller pomáhá svému kámošovi hledat drogy, které mu pár hodin před tím šlohnul), ale to celý film nevytrhne. Potěšil snad jen Peter Greene, ve své obvyklé roli darebáka...(4.12.2012)

• Kaka

Jinak čistokrevně komediální herec si svátečně střihnul také trochu vážnější roli a zdaleka to nebyla taková tragédie jak by se mohlo zdát. Bohužel ani jeho snaha nezachránila tento projekt od průměru. Herecky exceluje i Elizabeth Hurley a Maria Bello, avšak scénář je nezáživný, režie naprosto odtažitá, forma ryze televizní. A tak nám nezbývá než 88 minut koukat na hodinky kdy že už bude konec. Občas se člověku při jehlách lehce zvedne žaludek, někdy se zasměje nahořklým vtipům (kterých je bohužel velmi málo) a zbytek se tak nějak pronudí. Jestli toto měla být variace na mnoho lepších drogových filmů, nepovedla se. Škoda, Stiller za to tentokrát nemůže.(12.3.2008)

• - Tvůrci měli původně v plánu natočit pokračování, ale i když byl výkon Bena Stillera chválen, snímek byl propadák, tak od svého záměru upustili. (Terva)

• - Ben Stiller (Jerry) a Owen Wilson (Nicky) sa stretli už vo filme Cable Guy (1996). (marciano)

• - Skupina Morcheeba složila speciálně pro film skladbu "Blindfold". Ta nakonec ve filmu nezazněla. (Fenk)