Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Danny Muldon dobrácký policajt a starý mládenec. I když má dost přátel a všichni ho široko-daleko znají jako výborného člověka a mají ho upřímně rádi, vysedává doma a nechá se týrat a šikanovat svou dobrou maminkou Rose. Despotická a nesnesitelně přísná matka je hrdá Irka, která ze všeho nejvíce nesnáší cizince. Jejím jediným životním zájmem je Danny, kterého mučí neustálou starostlivostí. Syn by se rád oženil, ale s matkou po boku se mu to zdá nemožné. Jednoho večera v blízké irské hospůdce Danny potká stydlivou Theresu Lunu, jejíž otec vede místní pohřební ústav. Vášnivě se do sebe zamilují. Jedinou překážkou k dosažení úplného štěstí je Dannyho matka a jedovaté poznámky jeho přátel. Zamilovaný párek však zanedlouho postihne něco o moc horšího. Rose se oddá fanatické sicilské nábožné sektě. To už Dannyho vystraší do takové míry, že nemá sílu dále pokračovat ve vztahu s Theresou. Jako by to nestačilo, matka Rose se zaplete s řeckým sousedem. Jak dopadnou dvě bizarní lásky? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

DooFooS 

všechny recenze uživatele

Romantická komedie (přívlastek drama mi u tohoto filmu nějak nesedí), kde chybí až na pár momentů humor, ale za to je plná romantických scén, které jsem viděl už milionkrát předtím a patrně ještě jednou tolikrát je uvidím i později. Nebýt scény, kdy dva pánové v letech přitáhnou do hospody třetího, který je mrtvý, na posledního panáka před pohřbem, protože si to přeci vzájemně slíbili, tak na tenhle film zcela jistě brzy zapomenu. ()

Georgex 

všechny recenze uživatele

Hodně podceňovaná romantická komedie, která staví zejména na skvělém scénáři a dokonalém výkonu Johna Candyho, na kterém je vidět každá emoce, kterou jeho hrdina v průběhu snímku zažívá. Krásný příklad toho, že i rozený komik může zahrát trochu vážnější roli a zapůsobit na divákovi emoce, aniž by jakkoliv tlačil na pilu. Velká škoda, že tento Kanaďan umřel v tak mladém věku, jelikož jeho mimika byla neskutečná. Moje hodnocení 75%, ()

Reklama

Pokryvac 

všechny recenze uživatele

S triezvou hlavou musím znížiť svoje hodnotenie na tri hviezdičky a skonštatovať, že Only the Lonely nie je výborný film napriek tomu, že disponuje skvelými hercami a schopným režisérom Columbusom. Film som pozeral kvôli Candymu, patrí medzi mojich obľúbencov, a táto snímka stojí hlavne na ňom a jeho filmovej matke Maureen O´Hara, ktorú sa podarilo vytiahnuť do filmu po dlhých 20tich rokoch a je to škoda, pretože sa svojej úlohy otravnej a despotickej matky zhostila bezchybne, Candy tu konečne dostáva dostatok priestoru a vo svojej smutno-humornej polohe je skutočne dobrý, avšak plytký scenár mu nedovoľuje dostatočne zažiariť. Príbeh je príliš jednoduchý, romantická zložka šablónovitá, a tak za najzaujímavejšie scény považujem tie, v ktorých dochádza ku konfrontácii medzi staromládeneckým synom a jeho matkou. Film za pozretie stojí a až na pár humorných typicky columbovských scén asi nikoho veľmi neprekvapí. Je to taký optimistický a milý pohľad na život outsiderov, ktorý má silu povzbudiť, dať nádej, i keď divák za tým všetkým cíti, že je to len rozprávka pre dospelých. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $21,830,957Tržby Celosvetovo $25,092,802║ Režisér Chris Columbus to v komédiach vždy vedel správne naservírovať a tu to potvrdzuje, je to zábavné, roztomilé a nechýbajú taktiež vypäté chvíle s "príjemnou/brŕŕ" diktátorskou mamou(Maureen O'Hara). /60%/ ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Jeden z najlepších Candyho filmov, ktorý skvele kombinuje žáner komédie, drámy a romantiky. Na jednej strane musí Candyho postava bojovať s panovačnou matkou a na druhej strane musí bojovať o uzavretú krásku Ally Sheedy. Candy exceluje jak vo vážnejších, tak komediálnych scénach. Chémia medzi ním a Ally je skvelá a jeho matka je prototyp panovačných matiek. Na jednej strane ju divák chápe a na druhej by ju najradšej nakopal do prdele. Nakoniec to ale všetko dokonale šťastne dopadne. Za zmienku stojí ešte starý elegán Quinn, Candyho tupý kolega Belushi a na pár sekúnd sa tam mihnú aj maličkí Culkinovci. Celkovo to je stále perfektný film, ktorý príjemne pobaví. 8/10. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení filmu probíhalo v USA ve státech Illinois a Michigan od 1. října do 21. prosince 1990. (GASTON73)

Reklama

Reklama