Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Danny Muldon dobrácký policajt a starý mládenec. I když má dost přátel a všichni ho široko-daleko znají jako výborného člověka a mají ho upřímně rádi, vysedává doma a nechá se týrat a šikanovat svou dobrou maminkou Rose. Despotická a nesnesitelně přísná matka je hrdá Irka, která ze všeho nejvíce nesnáší cizince. Jejím jediným životním zájmem je Danny, kterého mučí neustálou starostlivostí. Syn by se rád oženil, ale s matkou po boku se mu to zdá nemožné. Jednoho večera v blízké irské hospůdce Danny potká stydlivou Theresu Lunu, jejíž otec vede místní pohřební ústav. Vášnivě se do sebe zamilují. Jedinou překážkou k dosažení úplného štěstí je Dannyho matka a jedovaté poznámky jeho přátel. Zamilovaný párek však zanedlouho postihne něco o moc horšího. Rose se oddá fanatické sicilské nábožné sektě. To už Dannyho vystraší do takové míry, že nemá sílu dále pokračovat ve vztahu s Theresou. Jako by to nestačilo, matka Rose se zaplete s řeckým sousedem. Jak dopadnou dvě bizarní lásky? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Jeden z najlepších Candyho filmov, ktorý skvele kombinuje žáner komédie, drámy a romantiky. Na jednej strane musí Candyho postava bojovať s panovačnou matkou a na druhej strane musí bojovať o uzavretú krásku Ally Sheedy. Candy exceluje jak vo vážnejších, tak komediálnych scénach. Chémia medzi ním a Ally je skvelá a jeho matka je prototyp panovačných matiek. Na jednej strane ju divák chápe a na druhej by ju najradšej nakopal do prdele. Nakoniec to ale všetko dokonale šťastne dopadne. Za zmienku stojí ešte starý elegán Quinn, Candyho tupý kolega Belushi a na pár sekúnd sa tam mihnú aj maličkí Culkinovci. Celkovo to je stále perfektný film, ktorý príjemne pobaví. 8/10. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Chris Columbus, který je expertem na komediální a rodinný žánr, mi nabídl další zajímavý filmový zážitek, tentokrát s Johnem Candym v hlavní roli. V tomto filmu je hlavním středobodem dění vztah syna a matky, který je chvílemi komický, jindy zase až zbytečně vyhrocený, a kolikrát musí být nezúčastněnému divákovi skoro až k pláči, jak je život hlavního hrdiny ovlivňován jeho matkou, která každému od srdce říká, co si o něm myslí. Rozhodně se jedná o zajímavý nápad, který ovšem skončil někde na půl cesty, jako komedie to sice možná obstojí, ale bohužel něco tomu chybí, chtělo to asi z tohoto tématu vyždímat co možná nejvíc. Po zhlédnutí filmu se totiž nemohu ubránit dojmu, že to je jen průměrná záležitost, která rozhodně mohla dopadnout lépe, což nejsem vůbec zvyklý říkat u filmů od jednoho z mých nejoblíbenějších režisérů. Chris Columbus mě totiž většinou dokáže s každým svým filmem nadchnout, ale tentokrát to prostě vidím tak, že film zůstal v průměrných vodách, a to i přes očividnou snahu Johna Candyho předcvést co nejlepší herectví. A díky tomuto herci má skutečně celý film zvláštní kouzlo a Candyho milý a dobrosrdečný obličej byl přesně to pravé, co z této komedie dělá sympatický filmový zážitek, ale na ten nadprůměr tam rozhodně něco málo chybí, a z toho důvodu uděluji tři hvězdy. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $21,830,957Tržby Celosvetovo $25,092,802║ Režisér Chris Columbus to v komédiach vždy vedel správne naservírovať a tu to potvrdzuje, je to zábavné, roztomilé a nechýbajú taktiež vypäté chvíle s "príjemnou/brŕŕ" diktátorskou mamou(Maureen O'Hara). /60%/ ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Chris Columbus /Adventures of Babysitting, Sam doma 1 a 2/ natocil vybornu komediu o starom mladenocovi v podani Johna Candyho úBlazniva Dovolena 1983, Letadla Vlaky a Automobiy 1987, Sam Doma 1/, ktory sedi doma jaxi sa nema k tomu, aby sa ozenil. V roli jeho matky sa predstavila Maureen O´Hara /Mr. Hobbs takes a Vacation, Tichy Muz 1982, Rio Grande 1950/. K tomu bvsetkemu maju este greckeho suseda, Greka si zahral Anthony Quinn /La Strada 1954, Posledni Vlak z Gun Hillu, Spatrit Plaveho Kone 1964/. No a Kevin Dunn /1492 - Dobyti Raje, Muz s cejchem smrti s istym Seagalom/. Dejova linia je v uzadi, akcnych scen ani niet, ide tu skor o to, ako vie Danny Muldon vychadzat s holkou a najma sa matkou. Kulisy su na rok vzniku vyborne, dialogy na urovni, daju sa pocuvat, tempo namakane, nuda len strede, ale malo. Viac takychto filmov prosim a menej sucasneho Blbowoodu : 80 % ()

Georgex 

všechny recenze uživatele

Hodně podceňovaná romantická komedie, která staví zejména na skvělém scénáři a dokonalém výkonu Johna Candyho, na kterém je vidět každá emoce, kterou jeho hrdina v průběhu snímku zažívá. Krásný příklad toho, že i rozený komik může zahrát trochu vážnější roli a zapůsobit na divákovi emoce, aniž by jakkoliv tlačil na pilu. Velká škoda, že tento Kanaďan umřel v tak mladém věku, jelikož jeho mimika byla neskutečná. Moje hodnocení 75%, ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama