poster

Divotvorný hrnec

 • USA

  Finian's Rainbow

 • Slovensko

  Divotvorný hrniec

Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA, 1968, 141 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gig
  *****

  Slyšíš? To je skřivánek jako u nás v Čechách.... tedy v Gloca Mora :) Nádherné obrazy, pohádka irsko-americká, krásné písně, které u nás přebásnili W+V. Kdo by neznal: Množení, S čertem si hrát, Když z chudáka náhle se stane boháč..... jó hold to bylo tam, tam, tam za tou duhou, za modrou oblohou a snad ještě dál. Do dnes mám před očima tu nádhernou choreografii s výborným tanečníkem Fredem Astairem. Tichá (němá) Susan, která bosá tančí v potoce a objeví divotvorný hrnec zlata. Jen si říkám, škoda, že se u nás neuchoval záznam s Werichem a Soňou Červenou a česko-americkou pohádkou, kde skříta Ouga nahradil neméně kouzelný vodník Čochtan, okres Třeboň.(4.1.2014)

 • Šandík
  *****

  Asi jsem sentimentální, ale tenhle filmový muzikál mě vždycky dostane do kolen. Nevím čím to je, možná skvělou hudbou, možní i nádherným, procítěným pěveckým výkonem Petuly Clark, možná mistrnou režií, možná skvělým a nečekaně civilním herectvím všech zúčastněných, možná silným příběhem, který je na muzikálové "poměry" nevšedně dobře a chytře vybudovaný. Ne nadarmo tenhle muzikál "padl do oka" dočasným exulantům V&W. Samozřejmě můžete tvrdit, že to celé je "jen" roztomilá romantická pohádka pro dospělé. Na to se dá namítnout, že minimálně v době svého vzniku to byla také "pohádka" velmi angažovaná a zcela oprávněně zařaditelná do "škatulky" politické satyry. Koneckonců, ještě i v době vzniku filmu byl latentní rasismus v mnoha jižních státech USA palčivým problémem, tím více ve čtyřicátých letech, kdy muzikál vznikl. Celkový dojem: 90% Zajímavé komentáře: davidek, Curunír(13.9.2006)

 • Dr.dogous
  ****

  Roztomilá, trochu i angažována pohádka. Imigrant Ir (Fred Astair) ukradl skřítkovi Ogovi hrnec plný kulaťoučkých, žlutých zlatáčků, který zakopal v USA. Láska ke zlatu bývá prosta postranních úmyslů. Krásné taneční kreace, pěkné písníčky, vizuálně koukatelné. Co mě iritovalo: upištěný Og a roztahaně, utahaná stopáž. 65%(4.1.2013)

 • lubospoti
  ****

  Muzikály všeobecně rád nemám. Zejména teda ty moderní. Ale v 50. a 60. letech vzniklo pár kousků, na které se rád podívám. A Divotvorný hrnec je jedním z nich. Je to hlavně netradičním námětem, který je spíše pohádkový než klasicky muzikálový. A také svým celkovým pohodovým vyzněním. Tenhle snímek je opravdu odpočinkový.(8.7.2016)

 • GOREGASM
  ***

  Kdo by si pomyslel, že velký Francis Ford Coppola sklízel první šťavnaté plody své práce právě za muzikál. Divotvorný hrnec má příjemný pohádkový feeling a zároveň se nebojí čapnout pod krkem (vtipnou formou) citlivé téma rasismu charakteristické pro americký jih. Většinou neotřelé a roztomile zahrané písničky jsou prokládány svižnými tanečními kreacemi a sem tam i povedeným vtípkem. Snímek díky své délce sice místy zařadí filmařský neutrál, Coppola má naštěstí všechno ostatní pevně v rukou. 65%(9.2.2012)

 • - Petula Clark, která hraje Sharon, je jediná zpěvačka, která své výstupy do francouzštiny nazpívala sama. Ostatní herci jsou dabováni francouzskými umělci. (Terva)

 • - Snímek byl natočen na motivy knihy "Finian´s Rainbow" Edgara Yipsela Harburga a Freda Saidyho. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace