Dr. Jekyll a slečna Hyde

Dr. Jekyll and Ms. Hyde

Komedie / Horor

Velká Británie / USA, 1995, 90 min

O Jekyllovi a Hydeovi toho bylo natočeno skutečně hodně, objevilli se v divadelních hrách a našli si cestu na stránky knih. Pan režisér přišel s osvěžením. Rozhodl se hodně zariskovat, když z Hedea udělal ženu a vytáhl trumf v podobě Sean Young. Označení horor není až tak úplně na místě. Spíše je to taková průměrná komedie.(18.2.2010)

Opravdu nevím co to má společného s hororem? Je to čistá komedie, o jedné proměně , ale místo ve zrůdu se mění v pěknou ženu, která se , ale stává jeho sokem jak v práci tak ve vztahu. Nejhorší je, že si po přeměně nikdo nepomatuje co to , který "já" dělalo. A tak se snaží jeden druhýho zničit. V celku příjemná podivaná, která občas rozesměje, hlavně při proměně v ženu.(24.1.2010)

Rozpočet $8miliónovTržby USA $2,763,020Tržby Celosvetovo $2,885,020(3.3.2009)

Pokud bych měl tenhle film hodnotit jen jako ‘‘horor‘‘, tak by to dopadlo hodně špatně. Kromě několika scén jenž by si mohli s tímhle žánrem snad vzdáleně potykat, tady k vidění nic není. Pokud bych však film hodnotil jako jakousi ‘‘černou komedii‘‘, tak jí v klidu označím za průměrnou. Pobavil jsem se, podíval na pěkné herečky a ani se moc nenudil. Takže mé hodnocení je takové: jako horor 20%, jako komedie 50%.(21.1.2010)

• drankeryth

Slaba komedia, pri ktorej som sa trocha pousmial, ale to je asi vsetko. A suhlasim s jednym komentom tu, ze tento film nema nic spolocne s hororom. Co tam bolo hororove? Myslia tu premenu na zenu, aj ked to vobec neukazovali. Len ze mal chlap dlhe vlasy a to bolo vsetko. Na konci filmu uz trocha ukazali ako sa premenia, ale dost slabe a nie vobec hororovo, ale komicky.(3.2.2011)