Akční film z roku 1987, přímo nabitý ukázkami nejrůznějších asijských bojových umění, se stal odrazovým můstkem v kariéře Jeana-Clauda Van Damma. Do té doby neznámý Belgičan se díky němu dostal do povědomí diváků - a také producentů, kteří ho začali obsazovat. V tomto snímku si fanouškové žánru jistě vychutnají i výkon jednoho z nejpopulárnějších "záporáků" hongkongských arén Bola Yeunga, jenž představuje hrdinova zákeřného protivníka.
Málokdo ovšem také ví, že Krvavý sport je o životě a začátcích skutečného "bojového umělce" Franka Duxe (čti ďuks), jenž se s konečnými výsledky svých soubojů stal legendou bojového umění (56 knockoutů a 300 bodových vítězství). Dokonce Dux sám dohlížel na bojovou choreografii filmu. (oficiální text distributora)

Quint

Jedna z nejznámějších arénových mlátiček 80. let, která přiměla celou generaci teenagerů chodit do posilovny a trénovat bojová umění. Krvavý sport je první nezávislý nízkorozpočťák, který Van Damme natočil s produkční společností Cannon Films. Známý bruselský roznožkář v něm poprvé představil své charakteristické výrazové prostředky – přemrštěné pohybové sestavy s konstantně zatnutými svaly a šílené výrazy v obličeji doprovázené nepopsatelným řevem při úderech ve zpomalených záběrech. Vedle své typické roznožky ve vzduchu a rozštěpů při meditacích tu také poprvé zúročil svůj trademarkový 360stupňový rotační kop. Díky němu prý získal v tomto filmu hlavní roli poté, co ho údajně předvedl pár centimetrů před hlavou producenta Menahema Golana, když ho náhodou potkal v restauraci. Golanovi se nicméně výsledný film nelíbil a odmítl ho uvést do distribuce. Po výrazných úpravách ve střižně se ale nakonec nechal ukecat a Krvavý sport se po dvou letech od svého natočení přece jen dostal na plátna kin, kde sklidil velký úspěch a ovlivnil spoustu dalších filmů i videoher. Van Damme tu ztvárnil reálného mistra ninjutsu Franka Duxe, který se zviditelnil díky svým neuvěřitelným historkám (doporučuji podívat se na nějaký dokument o něm), zejména tím, že vyhrál ilegální turnaj "Kumite". Po premiéře filmu nicméně vyšlo najevo, že si Dux všechno vymyslel a vítěznou trofej si koupil v obchodě se sportovními medailemi. Kolem Krvavého sportu koluje spousta šílených zákulisních historek, jejichž pravdivost je dost sporná, jelikož jeho hlavní tvůrci (Van Damme, Dux a scenárista Lettich) se vzájemně obviňují z toho, že si ti druzí vymýšlejí. Duxův hlavní filmový protivník Chong Li je zřejmě nejznámější rolí hongkongského hromotluka Bola Yeunga, jenž se vepsal do diváckého povědomí díky svým velkým prsním svalům, kterými umí bravurně hýbat. Yeung je tu často zabírán z extrémních podhledů, aby oproti ostatním vypadal jak Godzilla. Vůbec nemluví, ale o to víc si vychutnává svůj neverbální herecký projev, který je plný nezapomenutelných výhružných gest, maniakálních úšklebků či posunků na fandící diváky, které se snaží oslnit dorážením svých znehybněných soupeřů. Jestliže byl Van Damme inspirací pro postavu Johnyho Cage z populární videoherní série Mortal Kombat, pak Chong Liho dorážečky byly dost možná inspirací pro jeden z hlavních prvků těchto videoher - finální dobíjení poražených soupeřů zvané „fatalities“. Film celkově působí dojmem obživlé "streetfighterovské" videoherní mlátičky. Je to v zásadě jeden zápas za druhým. Hrubě načrtnuté postavy s odlišnými bojovými styly se tu mlátí jen proto, aby se mlátily. Jedinou jejich motivací je nakopat co nejvíc zadků a být ten nejlepší. Kamera a zvuky se při tom vyžívají v tom, co tvrdé údery dělají s lidským tělem. Místo skutečných herců byli obsazeni opravdoví zápasníci, takže nikdo z nich nepotřeboval kaskadérské dubly. Většina turnajových scén probíhá v dlouhých bezeslovných montážích, aby téměř nikdo z nich nemusel mluvit, natožpak hrát (kromě Van Damma, který je v dialozích viditelně nejistý, zato v ringu je jako doma). Jediným opravdovým hercem mezi zápasníky byl Donald Gibb v roli ranaře Jacksona (který vypadá trochu jak drsnější brácha režiséra Petera Jacksona). Ten byl zároveň jediným z aktérů, který neovládal žádné bojové umění, a jeho bojový styl tedy spočívá jen v tom, že přijde k protivníkovi a dá mu pěstí. Krvavý sport je předvídatelný od začátku do konce a pouze naplňuje vaše očekávání. Ale je natočený s takovou upřímností, energií a klukovským zápalem, že mu jeho cílové publikum jen těžko odolá. I navzdory tomu, jak moc je naivní, stupidní a neumětelský. () (méně) (více)

Derek

klasika, jeden z mála van damme filmov, ktoré som videl minimálne päťkrát. dej je o ničom tady ide hlavne o súboje, ktorých je tu celkom dosť a sú aj celkom dobre natočené. a scénu kde si oslepený van damme spomína ako trénoval v krčme a pri športoch napodobňujeme dosť často. ()

Fanucci

Výborný vtipný snímek mého dětství, v kterém jsem muskulaturu Jean Clauda bezmezně obdivoval:-) Belgičanova mimika a herectví sice působí až děsivě, ale to mi nikdy nevadilo a nevadí. Krvavý sport pro mne zůstává úžasným filmem:-) "KUMITE, KUMITE" ()

rastlinka

Tento film mi bol odporučený (áno priznávam, jednalo sa o mierny nátlak zo strany blízkej osoby:)) s tým, že ide o klasiku s JCVD vo svojom žánri a že aj napriek tomu, že mi prídu tieto filmy úsmevné, musím ho určite vidieť. Tak je to tu... Musím uznať, že ovládanie techniky bojových umení zo strany hlavných predstaviteľov je obdivuhodné a pre bežného človeka je naozaj nepredstaviteľné (doslova!) ako extrémne museli na sebe herci makať (Tomčovi uznávam, že natriasajúce prsné svaly Yeunga sú fascinujúce:)), avšak už menej sa namakali na svojich hereckých výkonoch a tvorcovia filmu na samotnom deji, preto dávam 2*. ()

dyfur

..........kultový film pre mnohých, významný pre J.C.V.D.  .....sa to pozeralo...ale nikdy to nebolo pre mňa niečo top od belgického karatistu......naivné to bolo vždy - ono ťažko inak keď sa scenár vždy držal plytkých vôd..... ()

berusche

Ostudy!!! Van Damme byl vždycky chudák ve stínu kapacit jako Švajcingr a Sly. A to je škoda. Možná je to kvůli tomu podstatně hezčímu ksichtu, který nebudí dojem drsného typana, co zabíjí holou rukou jedním úderem. Ale já musím říct, že tohle je nejlepší film, ve kterém si kluk jeden evropskej zahrál, i když vlastně moc nehrál, páč hrál skoro sám sebe, tak se tahle citovka s happy endem, který prostě čekáte, vydařila. Já jsem taky řvala KUMITE, když to dávali tehdy na satelitu s "výborným" německým dabingem. A ten písek v očích jsem oplakala jako největší křivárnu, co jsem tehdy vůbec byla schopná pochopit (je pravda, že mě v té době ještě iritovala zákeřnost vrány ze Štaflíka a Špagetky). Takže toliko k tomuto, ale pokud tohle běží v TV, ochotně ji vždy zapnu. ()

Giggo

Krásný bečko, super klasika, výborná atmosféra. Možná je to tím, že tendle film byl mojí modlou někdy v 8 letech, kdy jsem jej prvně viděl s jednohlasným dabingem :) Přesto furt mě něčím dovede pobavit. Film je nádherná přehlídka bojových umění. Nechybí téměř klasické multi klišé proč bojovat. Závěrečné titulky, vám dokážou, že takovýchto výkonů se skutečně dá dosáhnout. ()

Martin741

Jo a konecne mozem napisat koment aj k tomuto pomaly uz kultovemu filmu. Presne si pamatam, bolo nas v obyvacke asi 12 -13, ked sme hned po Novembri 89 pozerali tento film. Scenar je pomerne kvalitny /Kowloon Lawless City a suboje v Kumite/, k tomu zaujimava postavicka Donalda Gibb-a, na jeho hlaskach a subojoch som sa perfektne bavil. Na rezisersku stolicku si sadol Newt Arnold, a vidno, ze je to aspon trochu zrucny reziser a vyzna sa do reziserskeho remesla. Bloodsport je vyborna arenovka jak vysita, padla Van Dammemu jak rit na serbel. A aj natocene je to na solidnej urovni - reziser Newt Arnold sa cinil. Jeden z filmov mojho detstva, k tomu perfektny hlavny zaporak Chong Li /Bolo Yeung/. Debut ako hrom a jeden z najlepsich Van Dammeho filmov. 89 % ()

Figu

Patrně nejslavnější dílo JCVD... S tímto filmečkem mám spjato spousty krásných raných vzpomínek! Dětství naší bandy bylo fajnový, ale díky Krvavýmu sportu to teprve bylo to pravý ořechový. Osmkrát do týdne pro nás nebyl problém film vidět a pokud neměla máma Ellmariachiho nic proti, tak jsme si mohli denně vychutnávat mlátičku Van Damma, prsatýho Chong Liho a vtipálka motorkáře Raye Jacksona... Pak se vyrazilo ven a naše parta plná samých malých Van Dammů se na ostatních učila kopy a rány co viděla právě v bedně. Uměli jsme snad všechno, jen ten provaz byl fakt o kule. V tý době možná ještě o miniaturní kuličky. Bohužel, nebo snad bohudík s přibývajícím věkem se naše smečka postupně rozpadla a zbyli jen vyvolení. Vyvolení, kteří na Krvavý sport do dneška nedají dopustit! 75% ()

rakovnik

Zábavná akční pohádka konce 80. let s jasně definovanými stranami dobra a zla, s jednoduchým přímočarým dějem a nepřekvapivými zvraty, včetně zmrtvýchvstání. Před dvaceti lety bych nadšeně hodnotil 5*, dnes je zde na mě až moc wrestlingu a asi ne vždy fandím těm pravým. ()

kaposlav

Keď som bol malý, tak toto a podobné filmy boli výborné. Vtedy ma zaujímalo len kung-fu, ninja, karate, kickbox a podobne. Teraz keď si to pozriem, tak je to film takmer bez deja, zápletky, proste len zlátanina stojaca na slaboduchej pointe. Trápne neherecké výkony a ešte aj ta bojová choreografia je laxná a smiešna. Tunajších 69% je absolútne neadekvátnych. Ak by ľudia pri hodnotení odmysleli nostalgiu, tak by to nemalo ani 30-40%. Pochybujem, že bol nejak extra nadšený aj ten chlapík, ktorému skladali poctu natočením filmu o ňom., keď si to pozrel. ()

Jino

Nostalgická vzpomínka na nezapomenutelný film s Van Dammem. Ano je to béčko jak prase, ale přesně v té době takové filmy hodně sklízely úspěch, aspoň moji vrstevníci a já jsme měli takový pocit... ()

shyster

Výborná arénovka v hlavní roli s mým dalším oblíbeným béčkařským bijcem, Jean-Claude Van Dammem. Jako malý kluk jsem to žral, napodoboval a kdybych měl kameru tak i natočil domácký remake. To vše s dabingem. V originále a viděno očima dospělého "chlapce" tak může říct, že je to stále tak krásné (obohaceno o krásnou angličtinu JVCD). Nesmím ani zapomenout na výtečného záporáka Johna Cheunga. Krvavý sport se řadí do mé sbírky kultovních béček. ()

BarryLyndon

Neviděl jsem to tak 20 let a mám pocit že tehdy jsem to tak 10x viděl bez toho úvodu , který si vůbec nepamatuju. A je to tak debilni že se na to snad ani nedá zlobit, řezal jsem se u toho jak u komedie. Ale pak zafunguje fenomenální ackova hudba a nostalgie a zacnu prostě cítit emoce a motivaci. A vůbec na tom nic nezmění fakt že Frank Dux byl jeden velký podvodník a americký akrobaticky kickbox je jedna z nejvtipnějších a nejméně účinných bojových píčovin vůbec, kdyžtak jsou legrační konfrontace thaiboxeru s temahle americkejma srandistama, je toho plný YouTube. Bolo Yeung samozřejmě jeden z best zaporaku vůbec, level Ivan Drago. Mozek říká 5/10 srdce desítka jak vyšitá. ()

DruidKarel

Perfektní film, kterej byl v mým top žebříčku na 1. až druhém místě společně s Terminátorem. To mi bylo asi 6. Teď bych se na to znovu kouknul, ale tenhle film nemám. Jinak vynikající bojovej film. 4* ()

Amroth666

Van Damme je zase ve svém živlu. Když má být hlavní role a s někým se pořádně poprat, rád to přijme a rád ukáže, jaké má svaly a jak mu tohle prostě jde.Tento film je toho důkazem. Moc bojových sportovních filmů v čele s Van Dammem nemusím, ale něco takového bych si přál vidět i v další jeho kariéře. Jasné ale je už teď, že z něj nikdy nebude třeba Johnny Depp apod.On má svůj styl a je to kategoricky úplně jiný žánr, než jiní profesionální herci. ()

C0r0ner

Když přimhouřím obě oči, dám tomu tu třetí hvězdičku, protože to jako trash už vznikalo, takže se tomu nedá vyčítat nechtěná grotesknost, protože přesně tak to vypadat mělo. Na druhou stranu je to fajn oddechovka přesně vystihující osmdesátá léta. 50% ()

McLushi

Menahem Golan (Cannon) do Bloodsportu od začátku nevkládal příliš velké naděje, ale když mu byl tento film prezentován šli na něj mdloby. Hrůza. Van Damme několikrát na vlastní náklady nechal film sestříhat ale i přesto zmizel hluboko v archívu společnosti Cannon Group. Až po dvou letech napadlo Golana nasadit ho do kin s doufáním, že se mu vrátí alespoň náklady na jeho výrobu. Další šok. Jen v premiérovém týdnu každá kopie vydělala 5000 dolarů (po sléze přes 50 milionů) a videokazeta se prodala ve více než 150 000 exemplářích. Tím se Bloodsport stal jedním z největších úspěchů společnosti Cannon. Jedna z nejlepších arénovek i jeanclaudovek a zároveň jeden z filmů na kterých doslova ujíždím. 90% ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (více)