Akční film z roku 1987, přímo nabitý ukázkami nejrůznějších asijských bojových umění, se stal odrazovým můstkem v kariéře Jeana-Clauda Van Damma. Do té doby neznámý Belgičan se díky němu dostal do povědomí diváků - a také producentů, kteří ho začali obsazovat. V tomto snímku si fanouškové žánru jistě vychutnají i výkon jednoho z nejpopulárnějších "záporáků" hongkongských arén Bola Yeunga, jenž představuje hrdinova zákeřného protivníka.
Málokdo ovšem také ví, že Krvavý sport je o životě a začátcích skutečného "bojového umělce" Franka Duxe (čti ďuks), jenž se s konečnými výsledky svých soubojů stal legendou bojového umění (56 knockoutů a 300 bodových vítězství). Dokonce Dux sám dohlížel na bojovou choreografii filmu. (oficiální text distributora)

seeker23

Z dětství protkaného ústními souboji o to, zda je lepší neduživý belgičánek, co se vlastní pílí propracoval k velkému bojovníkovi či dva steroidoví šašci Arnie a Sly, ve mě tento film zůstal uložen jako nejesenciálnější Van Damme. A je to asi pravda. Tehdy mi ovšem unikal obludný rozměr snímku. Zápletka je postavena na tom, že Frank Dux, elitní voják prchne na ilegální kumite turnaj navzdory nadřízeným a to proto, aby pokračoval v tradicích bojového umění a poctil tím svého japonského mistra, který ho vycvičí jako vlastního. Spojení tohoto motivu (silně podpořeného retrospektivním podáním jeho "cesty" k "síle" se spoustou "mouder" o podstatě karate) s krvavostí probíhajícího turnaje, kterému se sice snaží dát JCVD hlubší rozměr při rozhovorech s novinářkou, s níž si padnou do oka, je přinejmenším bizarní. Obzvlášť když ostatní bijci jsou přehlídkou natvrdlých křupanů či polokomických figur, v nichž by ducha bojového sportu jen tak nevykřesal. Má-li to být protipól k Frankovi, jenž se promeditovává k vítězství a je vrcholem nezkaženosti, pak nefunguje čistě proto, že i on je brutální a někdy i nefér (viz útok do slabin, nejzákeřnější možná věc). A nejlegračnější je, jak se bere vážně a snaží se napodobovat Bruce Leeho (co se týče jeho typického zamrznutí po zasazení úderu spojeného s křikem, vyjadřujícího pozastavení nad vlastní mocí). Co u Bruce vedlo k fascinaci diváků (Bruce sám totiž působil, jako by ho jeho vlastní síly přesahovaly a v onom spočinutí jako by se sám divil vlastním schopnostem), zde naráží na neuvěřitelnou topornost Van Dammeova projevu a hlavně právě tyto scény slouží k přesvědčení ostatních (novinářka, Frankovi nadřízení) o smysluplnosti akce. ________Kromě takto bizarního pojetí hrdiny a filosofie bojových umění ovšem vše bezvadně béčkově funguje a je to prima sekanice se spoustou kvalitních a snadno zapamatovatelných protivníků a soubojů. ()

schizmo

Další film mého dětství, který zřejmě vítězí co se režisérské nesoudnosti týče a to zejména v první třetině, kdy kamera, střih a také herecké výkony jsou něco tak otřesného, že mě to zvedalo ze židle. Van Damme je možná výborný sportovec / bojovník, ale velice špatný herec a to především ve svých prvotinách a režisérský dohled Newta Arnolda rozhodně neměl potenciál z něj něco lepšího dostat, i kdyby to v něm bylo. Tak či tak, nostalgie a 80' atmosféra mají něco do sebe a po tolika letech to byl celkem příjemný relax. ()

Krt.Ek

Závěr to zabil, prý že je film inspirován skutečností, haha; ano, těžko zpochybnit to, že se Frank Dux reálně pohyboval v bojových arénách a demontoval jednoho protivníka za druhým, avšak toto?! Nevěřím, že je život tak předvidatelný, už od začátku je jasné, jakže to celé Dammovo "dobrodružství" skončí. Budu ale hodnej, někdo hluboko uvnitř totiž toužím po podobné kariéře. 50% ()

sta

Na počátku devadesátých let byl pan někdo ten, co měl video a několik filmů s van Dammem. V té době jsem těm filmům ještě nerozuměl, dnes jim Už nerozumím. ()

GodComplex

Po shlednuti aktualniho pusobiveho bio kousku JCVD sem si musel povinne naservirovat nejakou Van Dammovu klasiku a vetsi pojem, nez prave Bloodsport uz vazne neni. Kdyz se podivam na uzasne beckovou karieru tohohle karatisty, tak ono v tom seznamu skutecne neni zrejme nic, co by mohlo Bloodsport prekonat. Jean - Claude je zde v TOP forme - roznozky, over-the top emo vylevy, jeste k tomu ve slow-motion, totalne jete herecke vykony, rozbiti dolni cihly, boj poslepu atd. proste narez. K tomu Hong-Kongska top secret soutez KUMITE plna vybornych oponentu - opicka, US trucker, sumo i finalni boss v podobe cinskeho prasete. Tenhle film by byl ale polovicni, mozna ani to ne, nebyt naprosto genialni 80's synthesizer music, ktera vylozene tvori tenhle snimek a je to vedle JCVD hlavni pricina kultovnosti Bloodsportu. 8/10 ()

MikO_NR_1909

S Rockym IV asi jediné dve béčka, ktoré vedome nadhodnocujem. Tu skrátka na mňa dopadá mega-silný nostalgický nádych 80-tych rokov v tej najsilnejšej forme. Hej, občas to (pekne) škrípne a Van Damme je biedny avšak toto je bezpochyby jeho najlepší film. Ázijsky exoticky namiešaná kuchyňa v ešte exotickejšom prostredí. Navyše super soundtrack Paula Hertzoga! ()

Laxik

Celou dobu mě to ošplíchávalo takovou tou testosteronovou hell yeah sprchou, ale finální souboj se superslizkým záporákem prostě zklamal. Taková přehlídka směšných momentů se jen tak nevidí a mě jen mrzí, že svůj výsledný dojem z tohoto přiblblého, ale vážně myšleného, béčka nejlíp vyjádřím ironickým úšklebkem, nikoli nabušenou pěstí vítězoslavně vztyčenou k nebi. ()

Vojcl

Ukázkový kung-fu film..asi to nejlepší co kdy Van Damme na filmovém plátně předvedl. Představí se tu celá plejáda bojových umění, příběh má sice tradičně béčkovou zápletku, ale na nic si nehraje a svůj smysl plní na výbornou.. ()

blackrain

Můj první film, kde se mi předvedly legendární Svaly z Bruselu. Je to sice děsné béčko, ale vůbec to nevadí. Akční klasika na, které jsem vyrostla. První film, který jsme si pouštěli u kamaráda na videu. Měl video jako jediný v ulici,takže v té době byl někdo. Hodnotím z nostalgie. Pro fanoušky Van Damma nutnost. ()

esopesokeso

Niekto vyrástal na filmoch ako ,,Jáchyme, hoď ho do stroje!´´ alebo ,,Marečku podejte mi pero´´ a ja zas na Kickboxerovi alebo Krvavom športe od Van Damma ... to boli filmy,kôli ktorým som urobil šňúru,a začal som chodiť na karate.. ()

RAiken

Za časů hladových po jakémkoliv bijáku na VHS, za časů bájného zvuku točíčího se pásku ve dvouhlavém videu, za časů askeze a za časů zoufalosti z nedostatku filmů to byla legenda všech časů s akčním polobohem Jean-Claudem Van Dammem. Ale dneska je ostuda televizí pustit to v jiném čase než po hodině půlnoční. Za tu mlhavou a matnou vzpomínku však za 3 hvězdičky... ()

movieband

Podhodnocený, skvělý bojový film o začátcích bojovníka Franka Duxe, kterého skvěle ztvárnil Jean-Claud Van Damme. Po čertech drsné a parádní bojové scény a celkově děj je dost dobrý. Potom je tu záporák v podobě Bolo Yeunga, který je děsivý a v bojových scénách pěkně krutý. Film je to víc jak vydařený a pro mě je to nadprůměrný film s tady opravdu hodně dobrým Van Dammem. Moc ho nemusím, ale tady a taky v Univerzálním vojákovi se mi hodně líbil. ()

Rakosnicek77

Zřejmě nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že Krvavý sport je nejlepší, nebo aspoň teda jeden z nejlepších filmů JCVD.Tady se z něj stala hvězda první velikosti. A taky na Chong Li - ho ( Bolo Yeung ) se nedá zapomenout. Viděl jsem ten film tolikrát, že to snad ani není pravda :o) Chápu, že nejde o nic zásadního v historii filmu, navíc když samotná doba natáčení byla pouhých 6 týdnů, tak ani o žádné veledílo jít nemůže, přesto podobných filmů byli natočených stovky. Pro mne srdcovka, Krvavý sport a turnaj v kumite je a bude klasika 90 let. ()

decouble

Já měl vždycky radši Kickboxera. Ale i Krvavý sport obsahuje plno památných okamžiků. Hlavně ten zpomalený záběr, v němž Van Damme s psychopatickým výrazem ve tváři rozbíjí tu zastrčenou cihlu, na což zlý Asiat s přebujelou muskulaturou zareaguje slovy: "Cihla tě neuhodí!" Navíc, kdo by řekl, že i přes tenhle film se člověk dostane k Oscaru (Forrest Whitaker). Van Damme si ho podle rozhovoru z roku 1995 prý plánuje zhruba na rok 2015. Tak určitě. ()

stration

Tenkrát to vypadalo, že Van Damma čeká slibná kariéra vcelku dobré filmy. Těch opravdu pár přišlo. a rychle zase odešlo. ()

Thomassi

Film, kterým JCVD vstoupil do Hollywoodu. Film, který je můj oblíbený s tímto hercem a jedním z jeho nejlepších vůbec. Co je ale podstatné, je to nejlepší film o bojovém umění. JCVD byl borec, jeho styl byl bezkonkurenční. Film jako takový je krásnou přehlídkou různých druhů bojového umění, což musí bavit. Už jako malej kluk jsem na to koukal pořád dokola a velmi rád se k němu budu vracet kdykoliv v bodoucnosti. ()

MATADOR

Akční klasika z mého děství, kdy si ještě dodnes živě pamatuji na to, jak jsem měl z hlavního záporáka strach a děsil mě. S odstupem času působí neméně vražedně, ale věděl jsem, jak to dopadne. Van Dammův nezaměnitelný provaz je ale to pravé lákadlo :D ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (více)