poster

Maximální riziko

 • USA

  Maximum Risk

 • Slovensko

  Maximálne riziko

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1996, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  O dvojčeti neměl potuchy. Navíc neměl šanci ho poznat, jeho bratr, kdysi odložený do rodiny ruských emigrantů, to koupil v úzkých francouzských uličkách. Dvojče, tvrdý polda, to tak nenechá. A chce vědět víc. Docela slušně to poskládal i scénáristický hitmaker Larry Ferguson (druhý Policajt v Beverly Hills, třetí Vetřelec), odvedl modelovou práci plnou dynamických honiček a soubojů. No a Van Damme s hongkongským rodákem Ringo Lamem odmakali zbytek. Určitě lepší kus Van Dammeovi kariéry, svižný a lákající k opakovanému zhlédnutí. Po letech jsem tedy vyslyšel a vůbec nelituji. Thrillerová pohádka s mezinárodní účastí.(8.12.2014)

 • Torgal
  ***

  Z typických Van Dammových filmov kde behá po meste a kope do ľudí je tento jednoznačne najlepší. Ale nie je to zásluhou scenára, ktorý je rovnako béčkový ako u všetkých jeho ostatných bijákov (dokonca tu opäť má dvojča!). Za (relatívnou) kvalitou tohto snímku stojí režisér Ringo Lam, ktorý dokázal veľmi dobre natočiť akciu ako i pokojnejšie scény. Nemohol však zachrániť to, čo pokazili scenáristi a Van Damme tiež nie je žiadne herecké eso. 6+/10(10.1.2010)

 • ssfan
  ***

  Prvních 30 minut filmu bylo perfektních. Skvělá kamera, střih...Tvůrci ale nedokázali laťku udržet tak vysoko po celý film, což je škoda. Zbytek filmu vypadá velmi béčkově a některé pasáže jsou skutečně velmi slabé. Jediné co bych vyzdvihl jsou vtipné scény s taxikářem, ale potom co ho zabijí už to šlo s filmem z kopce. V rámci Van Dammovy tvorby je to průměr na 3 hvězdy.(16.1.2009)

 • B!shop
  ****

  Na Van Dammea to je slusnej nadprumer. Jednak pribeh se hodne poved, takze by obstal i v normalnim akcnim filmu, pak Van Damme hraje hodne dobre a navic je za drsnaka a souboje jsou slusny. Jinak film je spis thriller, akce tu nejak zvlast neni, ale ta co tu je, je slusna. Sice ma film par hluchejch mist, ale jinak to je pohoda a film slusne odsejpa.(7.4.2008)

 • sedm.1
  ***

  Maximální riziko je přímo ukázkovým počinem,proč Jean-Claude van Damme točil a točí lepší filmy,než jeho "béčkový spolubojovníci" Lundgren a Seagal.Jedním z nejdůležitějších faktorů je výběr van Dammových režisérů.Jeho nejlepší filmy vznikli právě díky asijským tvůrcům,jako John Woo,Hark Tsui,nebo právě jako v Maximálním riziku Ringo Lam.Tihle chlapíci mají zkrátka akci v krvy a umějí ji ve svých snímcích prodat.Druhým hlavním faktorem je pak právě samotná akce ve filmu.Zatímco Lundgren a Seagal schovávali(o dnešních odpadech,co točí se nebudu radši ani zmiňovat) své bojové umění za všemožný klipový střih,zpomalovačky,zrychlovačky,nebo dokonce jen náznaky,van Damme jede pěkně souboje tělo na tělo,své dovednosti ukazuje v celé paradě,právě jako v Maximálním riziku a má povětšinou i velmi slušnou choreografii soubojů.Dějově je to samozřejmě slaboduché jako filmy oněch dvou bijců,ale jen opravdu párkrát sklouzl do úplné stoky.Maximální riziko je zkrátka velmi slušným béčkem,kde je vše,co k van Dammovým filmům patří.Slušný spád,spousta akce a především bojových scén a jistě i samotný charismatický Jean-Claude.A že je to blboučký?Nikdo přece nemůže od akčního filmečku čekat oscarové ambice,ne?(9.11.2009)

 • - Alain Moreau / Mikhail Suverov (Jean-Claude Van Damme) nosí hodinky značky Omega Seamaster Professional. (dyfur)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 18. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Jedná se o americký debut hongkongského režiséra Ringa Lama. S nápadem, aby se k režii postavil právě Lam, přišel sám představitel hlavní role Jean-Claude Van Damme. (Vlk17)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace