Maximální riziko

Maximálne riziko

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1996, 100 min

• Faidra

Prosím pěkně, kolik že přesně měl ten bruselský pověřenec pro evropskou a orientální bezpečnost JCVD bratrů, kteří přišli nějakým způsobem k úhoně a bylo třeba je pomstít? Já jenom, že díky téhle stále se opakující zápletce mám docela problém se v těch filmech orientovat, i když jsem jich viděla málo a tomuhle jsem byla vystavena pouze proto, že jsem měla infuzi v žíle a ovladač mimo dosah. Nutno přiznat, že s hladinou výživné kombinace drog v krvi to bylo docela koukatelné...(5.3.2012)

Van Damme se do filmů, ve kterých hrál dvojrole, nějak zamotal. Námět žádná sláva, ale přesto se dostavil dobře vystavěný akční film, na kterém je znát přítomnost režiséra asijského původu. Van Damme si Ringo Lama do svého filmu přitáhl a vůbec neměl čeho litovat. Jeho režie veskrze průměrný scénář vytáhla do vrchních pater, kdy akce není zbytečně přemrštěná, obsedantně zpomalená nebo nijak zmršená a natočená poměrně přehlednou formou. Navrch se přidala pohledná modelka Natasha Henstridge a vznikl film, který je tím lepším zástupcem z Van Dammeho filmografie. Přesto jsou z filmu cítit nenaplněné ambice a ústup ze slávy. 60%(18.4.2012)

Akční krimi s relativně dobrou zápletkou. Jeden z těch lepších filmů, které se Van Dammovi podařily. Pro T2 : film Maximum Risk byl první týden po premiéře v Top 10 USA první a další týden byl druhý, kdy jej sesadila z trůnu M. Streep se svým vodáckým thrillerem. Takže v USA s tímto filmem rozhodně nepropadl.(26.1.2009)

Maximální riziko je příběhem dvou bratrů,kteří o sobě neví a potkají se až při vraždě jednoho z nich...Jean-Claude Van Damme musí bojovat proti ruské mafii a vydávat se za mrtvého bratra...celkem povedený akčňák...zvlášť scéna se stříbrnou pistolí a zásahem do oka!!!Podle mě je to jeden z nejlepších filmů Ringo Lama s Van Dammem...(29.11.2005)

Tady není moc co řešit. Průměrný film prakticky ve všem co se dá zmínit. Akce, děj, herci, závěr, kulisy, střih. V podstatě jen další žánrová rutina. Nicméně stále lepší, než poslední filmy mistra karate. Zde je alespoň stále solidní drsňák který umí nakopnout a nezkouší jiné, jemu tak nesedící styly (komedie, syrové drama). Maximální riziko se dá dokonce vidět i vícekrát (Natascha).(7.5.2005)

• - Alain Moreau / Mikhail Suverov (Jean-Claude Van Damme) nosí hodinky značky Omega Seamaster Professional. (dyfur)

• - Jedná se o americký debut hongkongského režiséra Ringa Lama. S nápadem, aby se k režii postavil právě Lam, přišel sám představitel hlavní role Jean-Claude Van Damme. (Vlk17)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 18. (Zdroj: ČSFD.cz)