Maximální riziko

Maximálne riziko

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1996, 100 min

• GOREGASM

JCVD tentokrát našel správný herecký protipól v podobě stejné prkenice, Natashy Henstridge, která ale v mých očích poráží belgického kickmastera svým ještě funkčním sex appealem. Taky si s ní Jean Claude užije erotickou scénu, sice podivně uťatou a nic neukazující, ale přejme mu to :-). Maximum Risk každopádně nikterak nevybočuje z Žánovy oblíbené šablony, kdy vystupuje ve dvojroli, která v tomto případě má naštěstí velmi jepičí život. No a pak už jdeme po nalajnované vendetě, kdy si JC střihne pár otoček, vypleskne celou ruskou mafii a divák roní slzy, proč se ve vlaku raději nevěnoval třem již plnoletým studentkám... 30%(11.6.2015)

Pamatuji si, s jakou nedočkavostí jsem tento film vyhlížel. Psalo se o něm v časopisech, v některých rozhovorech o něm mluvil v superlativech sám Van Damme, takže když jsem jej konečně viděl, byl jsem spíše zklamaný. Možná jsem očekával něco akčnějšího ve stylu Dvojitého zásahu. Přesto však má Maximální riziko určitou atmosféru a ne vyloženě blbý děj.(22.9.2017)

Relatívne slušná VanDammeovka, dalo by sa povedať, že jedna z najlepších. Tentokrát sa príbeh točí okolo vraždy jeho dvojčaťa a samozrejme sa pri pátraní po vrahovi zapletie s tými nesprávnymi, akurát, že tentokrát mu bude "pomáhať" krásna Natasha Henstridge. Opäť ničím výnimočný, ale vcelku efektne natočený akčňák na sobotný večer.(21.10.2007)

Maximální riziko sice nepatří k van Dammovým nejlepším filmům, ale i tak je to pro mě nadprůměrný filmek, ve kterém nechybí parádní akce. Příběh má jednoduchý jak už je u takovýchto filmů zvykem, ale určitě nenudí. Souboje jsou natočeny reálnějším zbůsobem, než je u JCVD ve starších filmech zvykem. Mě se film líbí a kdykoliv ho dávají, rád se na něj kouknu. Za mě 75% :)(9.11.2012)

Z typických Van Dammových filmov kde behá po meste a kope do ľudí je tento jednoznačne najlepší. Ale nie je to zásluhou scenára, ktorý je rovnako béčkový ako u všetkých jeho ostatných bijákov (dokonca tu opäť má dvojča!). Za (relatívnou) kvalitou tohto snímku stojí režisér Ringo Lam, ktorý dokázal veľmi dobre natočiť akciu ako i pokojnejšie scény. Nemohol však zachrániť to, čo pokazili scenáristi a Van Damme tiež nie je žiadne herecké eso. 6+/10(10.1.2010)

• - Jedná se o americký debut hongkongského režiséra Ringa Lama. S nápadem, aby se k režii postavil právě Lam, přišel sám představitel hlavní role Jean-Claude Van Damme. (Vlk17)

• - Alain Moreau / Mikhail Suverov (Jean-Claude Van Damme) nosí hodinky značky Omega Seamaster Professional. (dyfur)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 18. (Zdroj: ČSFD.cz)