Atentát

Nejhledanější muž Ameriky

Most Wanted

Najhľadanejší muž Ameriky

Akční / Thriller

USA, 1997, 99 min (SE: 95 min)

Atentát je originální asi jako tričko značky Abidas z vietnamské tržnice. Na chudáka Dunna prostě vysoce postavení dobráci hodí vraždu první dámy a on prchá před profesinálními pátrači (Uprchlík), při zátahu se převlékne za člena zásahové jednotky v plynové masce (Leon), unese ženu a schová se u ní doma (Tři dny kondora) a když je poznán svědomitými občany při vypsání odměny 10 miliónů USD za jeho hlavu, tak se ulicemi prohání se zástupy fandů v zádech (Perný den). Těch filmových vykrádaček je zde samozřejmě mnohem víc a o standardním konci také není třeba pochybovat, ale pro mě je to bez problémů koukatelné béčko.(5.1.2016)

• Kingjiri

Totally brainless movie obsahující hned několik epicky nelogickejch scén. Celý to dává smysl asi jako snaha "konspirátorů" zabít doktorku tak, že do jejího bytu nastrčí bombu v podobě baliku se psim žrádlem velkym jako kráva, i když doktorka žádnýho psa nemá - opravdu profesionální práce :D Akce je ale docela dost, jen je škoda, že má celej snímek televizní look. Druhá hvězda za Jona Voighta, pár Dunnovejch hlášek a nechtěný komediální/parodický vyznění vážně míněnejch scén.(4.1.2015)

• Lacike

Cely cas som mal pocit, ze sledujem nejaku vykradacku Uprchlika od PM Entertainment. Takze nevinny hlavny hrdina tam neustale utekal a vsetci po nom isli. Ale dialogove sceny boli utrpenim a jedine co za nieco stalo boli nahanacky, karamboly a rôzne vybuchy. Bohuzial ich nie je dost, aby to nenudilo. Nenarocny divak si to najskôr pozrie aj viackrat a zakazdym sa pobavi, ale ja som to dnes videl prvy a zaroven aj poslednykrat. 3/10.(9.10.2016)

Tak já nevím, zase po čase narážím na film, který jsem viděl již vícekrát a jehož rating podle mě vůbec neodpovídá kvalitě, s níž je tento non-mainstream natočen. K.Ivory Wayans je sice místy lehce kožený, ale jinak tu pozici neoprávněně štvaného člověka ztvárnil věrně. A co teprve J. Voight? Jeho role mi zde přijde téměř identická z tou jeho v Nepříteli státu, tenhle člověk se prostě narodil pro to, aby hrál vysoce postavené (většinou) politiky, kteří jsou nějakým způsobem ovlivnění korupcí, případně mají více zájmů - málokterý herec má tak ideální ksicht pro role hajzlů, jako je tento..no a závěrečné vygradované finále, to byla pro mě lahůdka - obecně tenhle film, byť se určitě řadí mezi ty s minimálním rozpočtem, patří mezi moje nejoblíbenější..................moje hodnocení = 8 z 10.(6.4.2015)

Je to celkom dobrý akčný thriller. Má veľmi dobrý príbeh o vojakovi odsúdenom na trest smrti za zabitie svojho nadriadeného v sebaobrane, ktorý je unesený tajnou vojenskou jednotkou a prijme ponuku sa k nej pripojiť, kde má chrániť svoju vlasť pred nepohodlnými ľudmi. No ked´ zistí, že to bola pasca, miesto zločinca je zavraždená prvá dáma a podľa všetkých dôkazov je vrahom práve on, musí čo najskôr očistiť svoje meno, pretože je najhľadanejším mužom krajiny. Spracovanie je celkom dobré, film už od úvodu naberie slušné tempo a táto svižnosť mu už nezmizne, kedže ani žiadne slabé miesto sa tu nenájde, ale je škoda, že neponúka priestor pre klasickú akciu. Akcie je tu dosť, ale je iba priemerná. Je veľmi dobre natočená, v dobre zvolenom prostredí a ani rozpočet nebol najmenší, ale obsahovo mi nevyhovuje. Miesto súbojov, prestreliek a rôznych likvidácií si tvorcovia vybrali radšej menej násilný typ akcie ako naháňačky a rôzne úniky, čo je škoda. A tak najzaujímavejší je útek cez mesto pred množstvom civilistov. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, Keenan Ivory Wayans v hlavnej úlohe, Jill Hennessy, John Woight ako hlavný záporák a mnoho zaujímavých vedľajších postáv. Réžia je presne v štýle deväťdesiatych rokov, čo mi vyhovuje a spokojný som aj s technickou stránkou. Atentát je presne ten typ filmu, ktorého všetky stránky sú výrazne nad priemerom, ale práve tá najdôležitejšia, teda pri tomto žánri akcia mi nevyhovuje a tak nemôžem dať lepšie hodnotenie. Ale môj dojem z filmu je rozhodne kladný. Objektívna kvalita filmu- 61%, film sa páči mne na 64%,(30.6.2011)