Atentát

Najhľadanejší muž Ameriky

Akční / Thriller

USA, 1997, 99 min

• lekr

Laciný tuctový politický thriller, který na mě působil hodně televizně. Zápletka je ohraná, nenabízí vůbec nic nového a naopak vykrádá jiné a mnohem povedenější politcké thrillery. Sem tam je tu i nějaká levná akce a pokus o hlášku, která ale z úst Keenena Ivory Wayanse působí neuvěřitelně směšně. I na svých 99 minut je film poměrně dlouhý a hlavně příšerně nudný.(2.1.2010)

Je to celkom dobrý akčný thriller. Má veľmi dobrý príbeh o vojakovi odsúdenom na trest smrti za zabitie svojho nadriadeného v sebaobrane, ktorý je unesený tajnou vojenskou jednotkou a prijme ponuku sa k nej pripojiť, kde má chrániť svoju vlasť pred nepohodlnými ľudmi. No ked´ zistí, že to bola pasca, miesto zločinca je zavraždená prvá dáma a podľa všetkých dôkazov je vrahom práve on, musí čo najskôr očistiť svoje meno, pretože je najhľadanejším mužom krajiny. Spracovanie je celkom dobré, film už od úvodu naberie slušné tempo a táto svižnosť mu už nezmizne, kedže ani žiadne slabé miesto sa tu nenájde, ale je škoda, že neponúka priestor pre klasickú akciu. Akcie je tu dosť, ale je iba priemerná. Je veľmi dobre natočená, v dobre zvolenom prostredí a ani rozpočet nebol najmenší, ale obsahovo mi nevyhovuje. Miesto súbojov, prestreliek a rôznych likvidácií si tvorcovia vybrali radšej menej násilný typ akcie ako naháňačky a rôzne úniky, čo je škoda. A tak najzaujímavejší je útek cez mesto pred množstvom civilistov. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, Keenan Ivory Wayans v hlavnej úlohe, Jill Hennessy, John Woight ako hlavný záporák a mnoho zaujímavých vedľajších postáv. Réžia je presne v štýle deväťdesiatych rokov, čo mi vyhovuje a spokojný som aj s technickou stránkou. Atentát je presne ten typ filmu, ktorého všetky stránky sú výrazne nad priemerom, ale práve tá najdôležitejšia, teda pri tomto žánri akcia mi nevyhovuje a tak nemôžem dať lepšie hodnotenie. Ale môj dojem z filmu je rozhodne kladný. Objektívna kvalita filmu- 61%, film sa páči mne na 64%,(30.6.2011)

• Dudek

Vcelku překvapivý thriller s nesmyslnou zápletkou, při níž si musí poklepat na čelo snad každý. Co je na ní však povedené je pár žertovných scének, které přinejmenším dokáží vyvolat u diváka slabý úškledeb. Ano, mám na mysli zejména tu s autogramem a ve výtahu. Každopádně to je velmi podprůměrné a špatné. 20%(30.7.2006)

• Kingjiri

Totally brainless movie obsahující hned několik epicky nelogickejch scén. Celý to dává smysl asi jako snaha "konspirátorů" zabít doktorku tak, že do jejího bytu nastrčí bombu v podobě baliku se psim žrádlem velkym jako kráva, i když doktorka žádnýho psa nemá - opravdu profesionální práce :D Akce je ale docela dost, jen je škoda, že má celej snímek televizní look. Druhá hvězda za Jona Voighta, pár Dunnovejch hlášek a nechtěný komediální/parodický vyznění vážně míněnejch scén.(4.1.2015)

• MATADOR

Z mého mládí si na tento film pamatuju velmi dobře. Líbila se mi akce, naháňka nevinného odstřelovače a hromada záporáků. Postupem času jsem objevil Uprchlíka a další, daleko lepší kousky fungující na stejném principu. Vzpomínky na Atentát zůstaly a já se k němu před nedávnem vrátil, měl jsem jej nechat tam, kde byl ... ve vzpomínkách. Nekouká se na to špatně, Voight je správnej záporák, ale v dnešní době to přeci jen už není ono.(24.9.2012)