Příběh Antwona Fishera

Antwone Fisher

Príbeh Antwona Fishera

Drama / Romantický / Životopisný

USA, 2002, 120 min

Úplně bezvadné.... Celkem pomalým tempem odvyprávěno, pěkné bylo to povídání s tím psychologem či psychiatrem nebo kdo že to byl - se v tom nevyznám - a do toho ty záběry z Fisherova mládí, nakonci jsem se divil, kolik že to má těch příbuzných, a kdeže že se jich tam tak hafo vzalo, vtáhlo to krásně do děje, mělo to svoji atmosféru, podle skutečnosti - já myslím, že se to hodně povedlo.... 7/10(15.7.2007)

Celé se to tváří jako velký film o jednom velkém osudu, ale pravdou je, že je to jen malý film, který dostal dost peněz na to, aby se z něj udělalo něco víc, než ve skutečnosti je. Divák se nedá tak lehko oblafnou, byť by to bylo natočeno sebevíc zrušně, což bylo. Jenže jaksi tomu chyběla duše, takže z toho velkého osudu (o němž nepochybuji) zbyly jen docela líbivé obrázky.(1.1.2009)

Denzel Washington na pozícii režiséra a debutanta na tomto poste prekvapuje, jeho dráma o Antwone Fisherovi je citovo silná a smutná, aj keď príbeh je značne poskladaný s takpovediac deja vu odbočiek do minulosti podobne za štruktúrovaných do príbehu dá sa to prekusnúť. V hlavej úlohe sa predstaví ešte neokukaní Derek Luke ako Antwone Fisher a svojej postave dáva skutočný rozmer plus ostatný casting nie je vôbec zlý, detský predstavitelia pri spomienkach na minulosť sú viac než vystihnutý podobizni svojho dospelého predchodcu, Washington ako kapitán je fajn a len výborne dopĺňa herecký prejav jeho náprotivku. Návraty do detských čias a spoznávanie útrap malého Antwona sú postupne tak vypäté až sa musíte zamýšľať nad tým čoho všetkého sú ľudia schopný. ║Rozpočet$12,5milionovTržby USA $21,078,145Tržby Celosvetovo $23,367,586(24.11.2007)

Ani neviem ako som to dopozeral. Slo to v TV a ked som prepol na program kde to davali, zbadal som iba fuzkateho Washingtona a uz som kukal. Nakoniec sa z toho vyklul priemerny film o psychologovi a jeho pacientovi. Ale po par poharoch vina som to pozrel ani neviem ako. Az po filme som si vsimol ze si to Denzel aj zreziroval. Na prvy krat celkom obstojne.(6.10.2017)

No film od který sem nečekal nic a musím napsat že sem se sakra mílil.Naprosto špičkové drama o životě jednoho muže.Dokonce sem se přistihl v pár momentech , že mam slzy na krajíčku.Denzel Washnignzon je machr a to že zvolil do role Fishera právě Dereka Lukeho byla skvělá volba.Doporučuji tento film!(28.1.2006)