Příběh Antwona Fishera

Antwone Fisher

Príbeh Antwona Fishera

Drama / Romantický / Životopisný

USA, 2002, 120 min

Ani neviem ako som to dopozeral. Slo to v TV a ked som prepol na program kde to davali, zbadal som iba fuzkateho Washingtona a uz som kukal. Nakoniec sa z toho vyklul priemerny film o psychologovi a jeho pacientovi. Ale po par poharoch vina som to pozrel ani neviem ako. Az po filme som si vsimol ze si to Denzel aj zreziroval. Na prvy krat celkom obstojne.(6.10.2017)

"Zpověď" námořníka svému psychologovi o nelehkém dětství je dobrým základem pro citově silné drama, navíc dle skutečné události. Na hercích je vidět, že se opravdu snaží a chyběl jen kousek, abych měl díky jejich výkonům na krajíčku. K ještě vyšším procentům mi však něco chybělo a nebo bych to napsal jinak...Ale jde o životní příběh a ten si napsat nemůžeme! 70%(22.3.2009)

Příběh Antwona Fishera - režijní debut Denzela Washingtona, na jedné straně uznávaného charismatického herce, na druhé straně ale - na herce - řemeslníka s přehnaně tvůrčími (rozuměj režijními) ambicemi, který se odvážil režírovat. A dál - film na jedné straně prvoplánově až prostoduše oslavující základní hodnoty amerického života (rodina atd.), na straně druhé však se skutečně zajímavým až dojemným příběhem, na jedné straně Pošta pro tebe navlečená ve vojenské uniformě, na straně druhé skutečně závažné téma pohlavního zneužívání dětí, na jedné straně snímek natočený podle skutečných událostí na základě knihy skutečného Antwona Fishera, na straně druhé stylizovaný mnohdy do scén s až nezdravě americkým patosem... A takhle by se dalo o Příběhu Antwona Fishera přemítat dlouho...a to je škoda... Podobné filmy: Annapolis, Ten nejlepší(14.10.2008)

Slibné drama, které je natočené podle skutečného života (Antwon Fisher napsal knihu a zároveň se podílel na scénáři). A právě na tom film také ztrácí - příběh je až moc pomalý, neudrží si pozornost a opravdovost nedokáže dostatečně zaujmout. Všechno je až moc obyčejné, stačí se jen rozhlížet kolem sebe a narazíme na mnoho podobných situací a příběhů. Nemusíme kvůli tomu sledovat 2 hodinu zručné filmařské práce...(8.4.2004)

• Slarque

Dlouho jsem přemýšlel, jak film hodnotit. Je velmi dobře natočený, přesvědčivě zahraný, ale na jeho melodramatickém příběhu mi přišlo zajímavé pouze to, že ho scénárista napsal sám o sobě a vetknul mu do názvu vlastní jméno. A tohle je bohužel jeden z filmů, který stojí na tom, jak vás zaujme příběh.(18.8.2007)