Příslušník amerického námořnictva Antwone Fisher se kvůli své výbušné povaze a častému prchlivému chování ke svým kolegům i nadřízeným dostává do rukou zkušeného terapeuta Davenporta. Po řadě kárných opatření a trestů jinou možnost, kromě odchodu z armády, již nemá. Fisher netuší, že první krok do doktorovy ordinace znamená vedle cesty k "sebezkrocení" také připomenutí jeho bolestných vzpomínek. Z obyčejného případu se pro Davenporta postupně stává osobní záležitost. Krok za krokem oba postupně odkrývají poněkud složitou Fisherovu minulost... (oficiální text distributora)

Ynés

..asi jsem čekala trochu víc, že by u mě proběhla alespoň nepatrná katarze se říct nedá, zahrané je to sice skvěle, ale NĚCO tomu chybí.. ()

sona123

Americké, ale přesto dobré. Příběh je vystavěn velmi dobře a Denzel zde má velmi zajímavou roli, aspoň trochu odlišnou od všech těch detektivů a právníků. Antwonovi jsem celou dobu držela palce a i když bylo jasné, jak to dopadne, stejně jsem z toho byla nadšená. ()

majec4

Ani neviem ako som to dopozeral. Slo to v TV a ked som prepol na program kde to davali, zbadal som iba fuzkateho Washingtona a uz som kukal. Nakoniec sa z toho vyklul priemerny film o psychologovi a jeho pacientovi. Ale po par poharoch vina som to pozrel ani neviem ako. Az po filme som si vsimol ze si to Denzel aj zreziroval. Na prvy krat celkom obstojne. ()

Barak

Úplně bezvadné.... Celkem pomalým tempem odvyprávěno, pěkné bylo to povídání s tím psychologem či psychiatrem nebo kdo že to byl - se v tom nevyznám - a do toho ty záběry z Fisherova mládí, nakonci jsem se divil, kolik že to má těch příbuzných, a kdeže že se jich tam tak hafo vzalo, vtáhlo to krásně do děje, mělo to svoji atmosféru, podle skutečnosti - já myslím, že se to hodně povedlo.... 7/10 ()

Junkienka

Mě se film líbil velice, jelikož i přes brzké vstávání následující ráno mě k sobě připoutal tak, že sjem celé dvě hodiny pečlivě sledovala každou sekundu dění při hledání Fisherovy matky a dalších příbuzných. Vsazení do zpovědi námořnímu psychiatrovi je naprosto dokonalé. ()

Tominni

Režijní debut Denzela Washingtona nakonec špatně nedopadl. Příběh příslušníka amerického námořnictva a psychiatra - na základě knihy Antwona Fishera. ()

reygadas

Musím povedať, že je to podhodnotený snímok. Denzela Washingtona mám veľmi rád v jeho hereckých úlohách a teraz ma prekvapil nielen ako herec, ale aj ako režisér. Je to prvý film, ktorý som videl v jeho réžii a predčil moje očakávania. Nádherný film s brilantnou réžiou a skvelými hereckými výkonmi. Film je nakrútený na motív autobiografickej knihy Antwona Fishera, ktorý je vlastne hlavným protagonistom filmu, popri Denzelovi, ktorý skvelo zahral jeho psychoterapeuta Davenporta. ()

jafuska

další citové drama tentokrát z černošského prostředí, kdy mladý člověk, který slouží u námořnictva se dostane do rukou psychiatra a otvírá postupně své nejniternější tajemství z dětství, o kterém nikdo nevěděl, svoje nejhoršé dětství z pěstounské rodiny, tyranii, ubližování až do krajnosti smrti, a jakožto dospělý muž poznává, kde má svůj největší problém, a Denzel Washington jako roli psychiatra zahrál moc dobře, zkátka tento film je plné emocí, bohužel z reality, protože tohle se prostě stává dost často, člověk se může zamyslet s sám nad sebou, pohlednout do svého nitra a říct si, nebyli i to moje vzpomínky,, třeba ne tak drsné? každý z nás tohle může zažít,bohužel, ale to je holt realita života ()

Svadbos

Nováčik Luke je excelentný v úlohe týchto pozoruhodných memoárov zo skutočného života. Taktiež je to dôveryhodný režisérsky debut Denzela Washingtona, ktorý zároveň podáva silný výkon v úlohe ypsychiatra, ktorého život samotný potrebuje liečbu.Cynik by mohol považovať film za príliš sentimentálny a zjednodušený avšak filmu sa dá veriť. Scenár napísal Antwone Fisher na základe vlastnej knihy. ()

Leila75

Tak tohle byla Amerika jak vyšitá,se vším svým klišé,mám tě rád synu,mi to spolu zvládnem....a samozřejmě s happyendem na závěr.Jelikož mám D.Washingtona ráda,tak jsem měla jistá očekávání,která se ovšem nesplnila.Musím dodat,že kdyby takový film natočila skandinávská produkce,tak by to mohl být klubový zákusek... ()

lenulapenula

Krásny dojemný film , ktorý sa mi dostal pod kožu a maximálne rozcítil!!! Denzel Washington výborný ako vždy a nesklamal ani ako režisér! ()

JARDAHONDA

Hlavní postava filmu vypráví svůj působivý a nelehký příběh námořníka ( Derek Luke ), který musí uposlechnout rozkaz a navštívit kvůli problémům a své výbušné povaze psychiatra ( Danzel Washington ). Zatím netuší, že první krok do doktorovy ordinace pro něj znamená nevšední zážitek vzrušující cesty k bolestné minulosti a kontakt s rodinou, který nikdy nepoznal. PŘÍBĚH ANTWONA FISHERA - Danzel Washington triumfuje ve svém režisérském debutu a Derek Luke září ve své první velké filmové roli v napínavém příběhu životního zápasu a vítězství. ()

kriplozoik

Příklad filmu, jehož scénář je podle "zaručeného" mustru hollywoodského dramatu (ten, kde hrdina povinně prochází několika zvraty, které se musejí odehrát na konkrétní stránce 120stránkového scénáře). Pěkné, ale zapomenutelné. Možná, kdyby to byl skutečný příběh, bylo by to zajímavější. ()