U jednoho benzinového čerpadla pracuje stálá parta: vedoucí Vávra, bývalý stavební inženýr ing. Stejskal, samolibý podvodníček Karafa a starý pán před důchodem Dvořák. Mají dobře propracovaný systém, díky kterému dovedou přesměrovat část zisku do svých vlastních kapes. Jediný, kdo s nekalými kšefty nechce mít nic společného, je starý Dvořák, který si jednoho dne raději najde jinou práci. Do této situace přichází jako nový zaměstnanec mladík Zdeněk Černý. Je zvídavý a rychle se zapracovává. Pochopí i systém dělení zisku. Ve Vávrovi i ostatních záhy vzbudí důvěru, avšak brzy začne prosazovat své právo na rovný díl ze zisku… (Česká televize)

Cesty timem

Čtvrtá hvězda je za Šustovu hudbu a za Karla Gotta, jehož písně přesně vystihly momenty ve filmu (Mít talent co měl Paganini, Nevinná, Proč právě já?....) .... "Hele, můžeš mi říct, kde se ten člověk vypíná?" ...(Kája se nevypíná, Kája nám bude zpívat věčně:-) .... Mimochodem pánové, mít za milenku(y) dvojčátka - zajímavý nápad, nebo ne? :-) .... Sportovní "exotický" vůz, se kterým na začátku filmu přijel Jiří Kodet, byl použit i ve filmu Jáchyme hoď ho do stroje a jedná se o vůz SAAB Sonett V4 [97] z roku 1967. Zapůjčil ho tehdejší závodník Zdeněk Mašita. Sonett byl inspirací pro prototyp Škodovky 1100GT, která se bohužel do výroby (jako obvykle) nedostala. ()

Dechman

Ani som nečakal nejaké pozitívne hodnotenie. Prínosom je neskutočná plejáda špičkových hercov, ktorým v dnešnej dobe žiadny nestačia. Dokázali z nudného príbehu spraviť kultovku! Tak to toľko nekritizujte a zahrajte si radšej "forbes" :D ()

vinducha

Akční krimi, například honička p. Bartošky s panem Krampolem pecka , Steve McQoueen by plesal :-)  a jinak ty dvojčata co si pěstoval pan Vinklář , tak to též nemělo chybu. Nápad v československém filmu nevídaný , divím se , že to ve scénáři prošlo. ()

Honza__St.

Jojo, za socialismu byly aspoň nějaký páky jak tyhle grázly po právu osolit. Díky převratu 1989 se utrhli ze řetězu, a výsledkem je současná rozkradená a po uši zadlužená země. Výborný film. Prvotřídní herecké výkony pánů Vinkláře, Bartošky, Krampola a Moravce, a jako třešnička na dortu spousta komediálních scének a hlášek (dvojčata - mimochodem opravdu k pomilování - závidím každému kdo v reálu měl byť jen jednu z nich, Kája, "Karate je svinstvo",...), a nejspíš právě ty udělaly z řadové (byť rozhodně ne špatné) detektivky filmový hit. ()

Jardatekk

Za mě nedoceněný klenot plný výborných hlášek :) Snaha přiblížit se akčním filmům v USA se podle mě povedla.  My už na tom v práci jedeme už přez týden . A Krampič je opravdu bourák :) ()

Hombre8

Z dnešního pohledu asi nic moc, ale pro člověka, který v té době žil a znal tyhle podnikavce (a následné popřevratové vážené podnikatele) docela úsměvná a zajímavá záležitost. A taky poučná. Kde by byli všichni ti současní baroni, kdyby jim tihle "šmíráci" "nepoložili základy" už dávno před příchodem SVOBODY? ()

McIron

"Půvab" přebývání za normalizace, možná za to ta jedna hvězdička. A asi i za dvojčata...:-) Ale jinak? Děs bez napětí a děje. A Barťák coby undercover agent? Nevim nevim...Ta pumpa je tam u Mostu Inteligence pořád, ale už to dávno není Benzina...A naproti samotřejmě nikdy žádnej motel nebyl, bylo to točený na více místech. ()

Stingray

"Žrát můžeš,ale nesmíš mlaskat" !! Tak to je kultovní hláška.A ač to tak nevypadá,tak takhle to tenkrát skutečně fungovalo... ()

DoktorQQ

Nostalgie základní školy - hlášky "Tak já se napapinkám a pak tam hned naburácím" ( Krampol ) nebo "Komu patří ta popelnice ??" ( Krampol jako majitel Mercedesu o otřískaném Fiatu 127 J. Bartošky ) "Mám zavolat Salamandra ??" ( M.Moravec se ptá J.Vinkláře, zda má povolat obchodníka s automobily - R.Jelínek - nás bavily ještě dlouho... Jinak patrně standardní řemeslo poplatné době. ()

ToddB

Konec o ničem, ale jinak klasická detektivka sedmdesátých let, které vždy rád zkouknu už kvůli atmosféře. ()

Ocinator

Byť tento žánr patí mezi mé oblíbené, byl jsem z tohoto snímku zklamaný. Průměrné herecké výkony, příběh mizerný a žánr "krimi" nebyl rozhodně naplněn. Alespoň jsem se zasmál u poslední finální rvačky ()

JARDAHONDA

Kriminální komedie Pumpaři od Zlaté podkovy byla natočena na motivy volně zpracovaného konkrétního případu : rozkrádání u benzínového čerpadla. ()

M_slon

Jako kriminálka je to slabej čaj, filmařsky to taky není Fellini, ale jako pohled na šedivá a špinavá osmdesátá léta je to k nezaplacení. Čtyři z deseti ()

Pluto_petr

Typický film ze socialismu se špičkovým hereckým obsazením, který ale ničím nezaujme. Po celou dobu se jen nastiňují mechanismy, jakým způsobem se za komunismu kradlo. Typická socialistická karikatura společnosti s těmi špatnými kapitalisty a naopak spravedlivými příslušníky VB a policajty v utajení. Na rozdíl od některých jiných podařených socialistických krimi se však děj Pumpaře táhne jedna velká nuda, kde se skoro nic neděje. ()

Josef.Svejk

Moralistická propaganda z doby hluboké komunistické normalizace. Vedoucí benzínové pumpy dělá podpultové kšefty a okrádá svého zaměstnavatele. Kdo byl ten zaměstnavatel? Státní podnik, potažmo komunistická Československa republika. Kdo ho do toho jobu dosadil? Československa komunistická vláda na základě kádrového posudku. Takže komunistická vláda dosazovala na klíčová místa hajzly a pak se divili že je okrádají :) To je absolutně k popukání !!! Perverze managementu. Je to komunistická konina, ale jednu hvězdičku si film ale zaslouží: mladá generace by ho měla vidět, aby poznali, až jak hluboko komunismus ponížil český národ, že lidé vekslovali s takovými běžnými věcmi jako vepřová játra a benzín! ()

macour

Tento film jsem včera zase po dlouhé době shlédl v tv. Je obrázkem toho, co se dělo v socialistickém Československu. Říkávalo se tehdy, kdo šetří, má za tři a kdo krade, má za devět. Takže ve všech sférách se toto praktikovalo...Spíše jsem se těšil na herecké obsazení, které se povedlo. Nejlepší výkony Bartošky, Vinkláře, Lohniského i dalších mne opět pobavily...Dávám tři hvězdy, ale v té době byly natočeny i lepší filmy... ()

czprava

Sonda do rozkrádání socialistického majetku mě oslovila již podruhé, poprvé jsem film viděl tak nějak na půl oka. Kousek plný tehdejších hereckých es jako mafián Vinklář, miláček žen Bartoška coby "nasazenej tajnej" a další okrádající pumpaři musí oslovit každého, komu je tématika tehdejší doby ve stylu "musíme si pomáhat" blízká. Děj se rozvíjí od začátku pod plným plynem a divák je bravurně směrován k překvapivému závěru. Ve finále přichází pro mnohé rozhodně neočekavané rozuzlení, pár věrně vypadajících ran pěstí a automobilová honička lačná vzoru Belmonda. Celkově za mě hezky zpracovaný film, který rozhodně není žádnou ostudou a dovede udržet nenáročného diváka v křesle. ()