U jednoho benzinového čerpadla pracuje stálá parta: vedoucí Vávra, bývalý stavební inženýr ing. Stejskal, samolibý podvodníček Karafa a starý pán před důchodem Dvořák. Mají dobře propracovaný systém, díky kterému dovedou přesměrovat část zisku do svých vlastních kapes. Jediný, kdo s nekalými kšefty nechce mít nic společného, je starý Dvořák, který si jednoho dne raději najde jinou práci. Do této situace přichází jako nový zaměstnanec mladík Zdeněk Černý. Je zvídavý a rychle se zapracovává. Pochopí i systém dělení zisku. Ve Vávrovi i ostatních záhy vzbudí důvěru, avšak brzy začne prosazovat své právo na rovný díl ze zisku… (Česká televize)

carl.oesch

Za film bych dal tak jednu hvězdu, leda tak za atmosféru a hlavně scény z pumpy a okolí, ale na druhou stranu další minimálně jednu hvězdu za autentické (byť jistě nechtěné) zobrazení doby, kterou si dneska rozhodně ne málo lidí úžasně idealizuje (všichni měli práci, byty byly zadarmo, zdravotnictví zadarmo, žádní bezdomovci, žádné exekuce, bezpečno bylo - co jim je po svobodě, cestování, vzdělání - pravda je, že to takhle nebylo vůbec, ale co se dá dělat), nicméně právě tyhle detektivky ukazují zcela přesně, jak to fungovalo. A když se k tomu přidá nevábnost exteriérů, všudypřítomná špína, opadané baráky, chabý vozový park, daleko rozbitější silnice i třeba onen "sortiment" na pumpě, tak vidíme, jak to za toho socialismu (normalizace) vypadalo. A to je největší cena těchto chabých detektivek bez napětí i vtipu. A že nebyla zločinnost jako dneska? V novinách psali, co se smělo a hodilo a zločinnost byla plus minus stejná jako dneska, akorát se o ní nesmělo mluvit a svobodný tisk (bulvár nepočítaje) neexistoval. Byli vrazi, narkomani, lupiči, zloději, podvodníci a korupce by la ještě mnohem horší než dneska, protože bez korupce se nedaly sehnat ani základní věci až už z oblasti služeb nebo i docel obyčejného zboží. A že pumpaři patřili k oné elitě - zelinář, řezník, taxikář, číšník je jasné. Veksláci byli teoreticky za hranou, ale kdo zná Bony a klid, tak jasně vidí, jak je vládnoucí moc ignorovala a jak pravil v jednom televizním rozhovoru již zesnulý Valtr Komárek, tito lidé prostě regulovali spotřebu a šedá zóna ekonomiky byla větší než dneska. A to patří k většině detektivek, které byly po roce 1968 natočené, byť to bylo kouzlo nechtěného. ()

pafka

Celou dobu cekate, co se bude dit. Jak se podivate pod poklicku tem, kteri si zijou vylozene nad pomery. Nestane se z toho nic. Nikde nic negraduje, nic se temer nevyvyji, od niceho k nicemu a nakonec se objevi policejni tym a tym vysetrovatelu, kteri jsou na platne v pratelskem rozhovoru mezi sebou asi tak 20 sekund. Konec. Tot vse. To byla naprosta zoufalost a nic. ()

guma

Taky ste si všimli jakej byl za komárů všude humus? U benzínky například díra, že jouda vystupující z náklaďáku zapadne po kolena do bahna. No jinak spousta prolínajících se scén až člověk málem upadá do tranzu kdy už ani nestíháte přemýšlet co je na filmu vlastně nejhorší...Tornádo? Moravec? Vinklář? Dialogy? Sezonní kamionista (Wimmrd) z Norska? Celkem 25% ()

mnx

Vlastně docela hezký náhled do tehdejších kšeftařských praktik, které rozrazil až agent v přestrojení. Nebýt některých nechtěně směšných momentů (bitka na konci), dám o hvězdičku víc. ()

retrix

Jedna z životních rolí Josefa Vinkláře, kterou zvádnul bravůrně. A že je to poplatné době, ve které film vznikal, v tom žádný problém nevidím. Těžko asi v tý době budou točit filmy o hodném kapitalistovi, zlém dělníkovi či Jirkovi Krampolovi opásanému granáty, kalašnikovem a kosícímu vše, co mu do cesty přijde. ()

Aidina

Film byl natočen na zakázku asi náborovým spolkem VB, s cílem nenápadně se vmísit mezi zlodějíčky a podvodníky a pak je všechny předhodit spravedlnosti. Hvězdička je pro herce, kteří museli dobrovolně v tomto nudném snímku hrát. ()

blezg

Mám zavolat Salamandra? Vinklář, Moravec a Krampol skvělí. Potřeboval bych párkrát škrábnout na zahrádce. Kolik toho je. Tak 50 kubíků.. Dobře zahrané a zábavné. (Radek99 má politický kabel delší než hadice u benzinky) ()

rigby

Slušná dobová kriminálka. Dneska už to nikomu nic neřekne. Ale rád jsem se podíval na známé tváře. Hlavně dojala doprovodná "moderní" hudba Karla Gotta. Jen ta automobilová honička byla celkem slušná. ()

brasek

Nechcem nikoho uraziť, ale toto je doslova primitívna kriminálka. Nesympatický príbeh a ešte škaredšie vyvrcholenie. Hrôza. To by sa západonemecký Derrick teda zaradoval, v časoch keď ešte bol imperialistický hrdlorez. ()

Delmondo

Jako kriminálka slabota, ale jako komedie je to výborný. Bartoška nic moc nepředvádí, hrát nemá v podstatě co a zrovna moc velkej sympoš tady taky není. Zato pánové Vinklář, Moravec a Krampol to je jiný kafe, vypouštěj ze sebe neskutečný hlášky, a především Krampol je v této disciplíně nedostižný. Navíc má vytuněný fáro kde furt hraje božský Kája. ()

Kontryhelka

Mně se to hodně líbilo. Reálie socialistického Československa jsou vykresleny perfektně. Tak to opravdu fungovalo. Navíc prima herci té doby. Všem jsem jejich postavy věřila. Zahráno opravdu precizně. ()

Canniosh

Obyčejný příběh obyčejných pumpařů za sociku. Ani jsem nepostřehl, že by šlo o kriminálku a už vůbec ne o krimikomedii, jak je všude deklarováno. Dá se na to mrknout, toť vše. 50% ()