U jednoho benzinového čerpadla pracuje stálá parta: vedoucí Vávra, bývalý stavební inženýr ing. Stejskal, samolibý podvodníček Karafa a starý pán před důchodem Dvořák. Mají dobře propracovaný systém, díky kterému dovedou přesměrovat část zisku do svých vlastních kapes. Jediný, kdo s nekalými kšefty nechce mít nic společného, je starý Dvořák, který si jednoho dne raději najde jinou práci. Do této situace přichází jako nový zaměstnanec mladík Zdeněk Černý. Je zvídavý a rychle se zapracovává. Pochopí i systém dělení zisku. Ve Vávrovi i ostatních záhy vzbudí důvěru, avšak brzy začne prosazovat své právo na rovný díl ze zisku… (Česká televize)

Jiří K.

Je to tak, krimi je natočené podle skutečných událostí v 70.letech v Praze. Filmový štáb se "vrátil na místo činu", tzn. tam, kde se podvody s pohonými hmotami skutečně prováděly - tj. na benzínovou pumpu na Strakonické ulici u Barandova mostu (směr Zbraslav). ()

darwin

Výborná socialistická detektivka demaskující machinace kolem benzínu a nafty. Zralé herecké výkony "poker face" Vinkláře a Krampola jsou páteří filmu. Ostatní herci v čele se "soudruhem podporučíkem" Bartoškou hrají taktéž dobře a vytvářejí tak spolu povedený film, který po více než 30 letech od svého vzniku slouží také jako svědectví doby. ()

klúčik

Film je zaradený do kategórie krimi , no ja by som ho zaradil do kategórie krimi - komédia. A okamžite stúpa jeho kvalita.. Tie postavičky vo filme sú naozaj smiešne, a niektoré hlášky ostali večné ako : karate je svinstvo , volaj Chrislerovi aby mal kovadlinu v pohotovosti . No najlepší je Gott v mercedese.... Na filme som sa zasmial a aj preto ho hodnotím 65%. ()

klukluka

Můj první film v kině (je možný, že mě na něj naši vzali už v šesti letech???). Líbil se mi tehdy a líbí se mi i dnes. Z nostalgie plnej kotlík, tohle je fakt srdcovka. P.S.: Co vám ten pan režisér Fuka udělal? Ve filmografii má jednu klasiku vedle druhé a jedinou věc nemá v červených. A Pumpaři div že nepadají do černé..? Nerozumím, nechápu... ()

wosho

Na spoustě tehdejším kriminálek je pozoruhodné hlavně to, jak málo stačilo socialistickému člověku ke štěstí (pár jednodoralovek). Film zavání malinkou rudou masáží (ukazuje proč nic nefunguje a čí je to vina-samozřejmně, že né strany). Film dnes spíše pobaví pamětníky, jenž mají právě toto rádi, ale časem za pár desítek let tito Pumpaři a stovky podobných filmů zapadnou na odpadiště filmových dějin. ()

Kovaja

Naprosto suprovej kousek nám ukazuje jak to chodilo za normalizace.Takovejch vejlupků a kšeftmenů co hráli Vinklář,Moravec,Krampol bylo habaděj.Ale Ti co se uměli ohánět a věděli co a jak chodí se pravda špatně neměli.Samozřejmě do doby něž dostali přes prsty.Myslím si že tahle role je přímo stvořená pro p.Vinkláře a nedovedu si nikoho jiného představit v roli prvotřídního kšeftmena jakým byl jen on.Dost podobnou roli zahrál i v Chalupářích jako taxikář zvaný Siola.Zkrátka,takový herci už nebudou a zbejvá na ně jenom vzpomínat ()

Paity

Pumpaři od Zlaté podkovy, aneb jak se úspěšně šmelilo za komunistů. To je ale parádička, jak se okrádal stát.... řada lidí si to pak bohužel přenesla i do nového režimu. ()

ondrula

Tak tohle je skutečná normalizační sračka. Jako filmařina je to k smíchu, jako kriminálka taky. Že se z Bartošky vyklube fízl, mi bylo jasný od začátku, tady se žádný překvapení nekonalo. Drsný hlášky od Moravce či od Vinkláře působí trapně a ještě trapnější je snaha o zobrazení života na vysoké noze; že jsou pro bolševický burany dobrý akorát tak vizoury a gin, to je celkem jasný, že Kodet jezdí sporťákem polepeným nálepkama, to bych taky ještě skousl, ale že si Moravec nechá hloubit pod garáží protiatomovej kryt, to už jsem nemohl. Srandovní byl taky Přeučil coby advokát, protože je to naprosto typicky zcestný ztvárnění role právníka od herce, kterej neví, jak na to, a tak zahraje upjatýho snoba - blbce. Jednu hvězdičku musím dát za Krampola - karatistu, protože jeho karatistické výkony mě skutečně rozesmály. ()

spiritus

Kdo neokrádá stát, okrádá svojí rodinu. Toto heslo je ve filmu splněno do puntíku. Nemá smysl se zde rozepisovat o kvalitách filmu a hereckých výkonech, protože ty jsou prostě proůměrné a není to nic co by stálo za zmínku, V čem je ale z retrospektivního pohledu film dobrý? Je to sonda do fungování tehdejší socialistické společnosti. Tehdy prostě kradl úplně každej. Sice v malým ale každej, takže celkové hospodářské škody byly ohromné. Překvapuje mě, že v 70 letech mohl vzniknout film, který relativně velkou mírou kritizuje tehdejší poměry. V době tuhé normalizace. Samozřejmě že to má celé pro-režimní podtón, ale bez toho by film vzniknout prostě nemohl. ()

Brejlil

Nestačil jsem se nad trapností smát. Později mi došlo, že svět podivných pumpařů, taxikářů a veksláků byl skutečný a jeho obraz v tomto filmu je do značné míry pravdivý. To ale jeho slabost nezachraňuje. ()

lukano

Přesně, souhlasím s Karlos80. Já akorát dávám tomuto filmu 5 hvězdiček, protože jsem tam nenašel žádnou chybu. Ono to většinou prasklo, až když se jelo ve velkém. Malé ryby většinou sítí proklouzly. Dneska je to přesně naopak, k tomu navíc ještě mlaskají a všem se smějí, jak na ně nikdo nemá. Film vzhledem k roku vzniku lze směle označit za předchůdce Bony a klid. ()

Vesecký

Byla to bolest našeho režimu, že spoustu lidí lákala možnost kvůli pofidernímu "přepychu" získat valuty. Film věrně odráží situaci, která tehdy byla a v osmdesátých letech nabyla ve velkých městech rozměrů obchodu s bony. Razilo se tenkrát sobecké heslo "kdo neokrádá stát, okrádá vlastní rodinu", které si mnozí nepoctivci vzali za své. Na případu pana Vávry a jeho přátel pumpařů od Zlaté podkovy to bylo ukázáno velmi věrně. Náměstek Adolf Filip ovšem měl podezření na nekalé praktiky pumpařů, a tak nasadil mezi ně svého rezidenta, svého "majora Klosse", o čemž divák neměl ani tušení. Na druhou stranu má film příběh poněkud mělký a člověku neznalému praxe finančních machinací (jako jsem byl, jsem a budu i já) občas něco nebylo jasné. Vinklář se zhostil své role výborně, ale ostatní zaostávali, snad jen děvčata Pohlova přinesla trochu oživení do té všednosti. ()

waits

Socialistický pokus o kriminálku, tepající tehdejší společenské zlořády. Je to celé blbě zahrané i natočené,ale jelikož mám rád filmy kvůli jejím dobovým zvláštnostem a často nechtěné výpovědi o atmosféře ve společnosti, bez potíží jsem tenhle počin s nepřesvědčivým scénářem dokoukal do konce. Možná i proto,že všichni ti kriminálníci jsou tak nějak legračně nepřesvědčiví (Moravec, Přeučil..) ()

sandinista

Dnes už trochu úsměvné zobrazení nekalých praktik na benzínových pumpách. Světem protřelý Josef Vinklář kšeftuje s valutami a bloky na naftu za asistence Jiřího Krampola a Miroslava Moravce. Do tohoto sehrátého kolektivu přijde mladý Jiří Bartoška a věci nabírají spád... ()

infected

Taková byla doba a být u pumpy byl celkem lukrativní flek.Z filmového hlediska tomu nelze nic vytknout,krycí jméno Bartoška funguje skvěle stejně jako mistr negativních rolí Vinklář.Nízké hodnocení nechápu ale respektuju. ()

mh.mail

40% — Dnes už značně vyčpělý film o tom, jak velcí podvodníci ti tehdejší pumpaři byli. Jediní slušní byli Lohniský a policajt v utajení. ()

gonga

Kdo říkal, že je to komedie? Bartoška zde hraje kokůtka, který chce všechno hned a nezná mapu a nakonec se ukáže, že je to zmrd fízl. ()

Untentrauer

Zloději, podvodníčci, skvělý herci a sem tam pro naše filmy netipická hláška. "žrát můžeš, ale nesmíš při tom mlaskat". Já se u filmu nažral do sytosti. ()

Jeremiah

Nic se nezměnilo, pouze těmto lidem již nikdo nejde po krku. Nepíši nyní o pumpařích, ale všeobecně o lidech pohybujících se tzv. na "hraně zákona". ()